Ухвала
від 19.08.2019 по справі 920/854/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Суми

19.08.2019 Справа № 920/854/19

Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши матеріали (від 12.08.2019 вх. № 2467)

за позовом Об`єднаної профспілкової організації УМВС України в Сумській області Всеукраїнської професійної спілки працівників Міністерства внутрішніх справ України, м. Суми,

до відповідача Головного управління національної поліції у Сумській області, м.Суми,

про зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

12.08.2019 позивач звернувся до суду із позовною заявою, відповідно до якої просить зобов`язати відповідача укласти угоду з Об`єднаною профспілковою організацією УМВС України в Сумській області ВПСП МВС України про щомісячне утримання із заробітної плати працівників ГУНП в Сумській області, які є членами Об`єднаної профспілкової організації УМВС України в Сумській області ВПСП МВС України, за заявами членські профспілкові внески у розмірі 1% грошового забезпечення з перерахуванням їх на рахунок Об`єднаної профспілковою організацією УМВС України в Сумській області ВПСП МВС України (АТ Ощадбанк , рахунок: № НОМЕР_1 , МФО: 337568, код: 38522831) та погодження з виборчим органом Об`єднаної профспілкової організації УМВС України в Сумській області ВПСП МВС України проектів наказів щодо встановлення працівникам, які є членами Об`єднаної профспілкової організації УМВС України в Сумській області ВПСП МВС України, щомісячних премій (позбавлення чи зменшення їх розміру). А також стягнути з відповідача судові витрати, пов`язані з розглядом справи.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви.

Приписами п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. 2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Водночас відсутність таких відомостей не є підставою для повернення позовної заяви (заяви, скарги), оскільки суд самостійно перевіряє сплату позивачем (заявником, скаржником) належної суми судового збору. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Разом з цим, вищезазначене кореспондується з п. 2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 17.09.2012 № 01-06/1260/2012 "Про оформлення платіжних документів на перерахування судового збору" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Разом з тим, хоча у додатку № 1 до позовної заяви позивачем зазначено як доказ сплати судового збору - квитанція про сплату судового збору , але такого додатку зазначена позовна заява не містить, що підтверджується актом Господарського суду Сумської області від 12.08.2019 № 6551.

Таким чином, позивачем при зверненні з даною позовною заявою не надано доказів сплати судового збору в порядку, встановленому чинним законодавством.

Також, приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Так, позивач звернувся до суду з позовною заявою, до якої надав лише фіскальний чек від 12.08.2019 № 0062739 0052194, що в розумінні ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України не є належним доказом направлення відповідачу позову з додатком.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду докази сплати судового збору та поштовий опис вкладення в цінний лист, як доказ направлення відповідачу позовної заяви з доданими документами.

Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суддя,

УХВАЛИВ :

1. Позовну заяву Об`єднаної профспілкової організації УМВС України в Сумській області Всеукраїнської професійної спілки працівників Міністерства внутрішніх справ України, м. Суми, (вх. № 2467 від 12.08.2019) - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів з моменту отримання ухвали суду .

3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви: шляхом подання суду доказів сплати судового збору та оригіналу поштового опису вкладення в цінний лист, як доказу направлення відповідачу позовної заяви з доданими документами.

4. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається згідно з ч. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

5. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 19.08.2019 та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

6. Ухвалу надіслати учасникам справи (позивачу - разом із актом Господарського суду Сумської області від 12.08.2019 № 6551).

Суддя В.Л. Котельницька

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення19.08.2019
Оприлюднено19.08.2019
Номер документу83698905
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/854/19

Ухвала від 21.10.2019

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 17.10.2019

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 29.08.2019

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 19.08.2019

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні