Рішення
від 15.07.2019 по справі 160/5486/19
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2019 року Справа № 160/5486/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кальника В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

13 червня 2019 року Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д", в якому просить суд:

- стягнути податковий борг з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" (код ЄДРПОУ 33769287) на користь державного бюджету у розмірі 1 476 260,31 грн., шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" не сплатило у встановлені законодавством строки узгоджені податкові зобов`язання по платежам: ввізне мито, по податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів, по додатковому імпортному збору, що призвело до виникнення податкового боргу в загальному розмірі 1 476 260,31 грн. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.06.2019 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

Відповідач заяви про визнання позову чи відзив на позовну заяву в строки, передбачені статтею 261 Кодексу адміністративного судочинства України , до суду не надав, про розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін повідомлявся належним чином шляхом направлення ухвали про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі рекомендованою кореспонденцією. Однак, до суду повернувся конверт із відміткою поштового відділення "за вказаною адресою фірма відсутня".

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

З матеріалів справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" (ЄДРПОУ 33769287) знаходиться на обліку як платник податків у Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області і на даний час має податковий борг у розмірі 1 476 260,31 грн.

Відповідно до інтегрованих карток платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" обліковується податковий борг на загальну суму 1 476 260,31 грн. (у т.ч. пеня- 581 984,94 грн.).

За результатами акту перевірки від 30.05.2017 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області сформовано податкові повідомлення-рішення від 06.07.2017 року № 0008471415, №0008461415, №0008451415 на загальну суму 894275,37 грн.:

- № 0008471415 - на суму 139977,15 грн. (основний платеж 111981,72 грн., штрафна (фінансова) санкція 27995,42 грн.);

- №0008461415 - на суму 139673,61 грн. (основний платеж 111738,89 грн., штрафна (фінансова) санкція 27934,72 грн.);

- №0008451415 на суму 614624,61 грн. (основний платеж 491699,69 грн., штрафна санкція 122924,92 грн.).

У відповідності до ст. 129 ПК України, на суму заниження податквого зобов`язання, встановленого контролюючим органом Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" нараховано пеню на загальну суму 581984,94 грн. (в тому числі по платежах: ввізне мито (код платежу 15010100) - 91184,8 грн., по податку на додану вартсіть з ввезених на територію України товарів (код платежу 14070100) - 400348,07 грн., додатковий імпортний збір (код платежу 15011100) - 90452,07 грн.).

Наявність податкового боргу за відповідачем підтверджується витягом з інтегрованої картки платника з мита на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності станом на 31.12.2017 року, 04.04.2019 року; по податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів станом на 31.12.2017, 04.04.2019; додатковий імпортний збір станом на 31.12.2017, 04.04.2019; довідкою про стан розрахунків підприємства з бюджетом; розрахунком пені, які долучені до матеріалів справи.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх прав та обов`язків, компетенції контролюючих органів, повноважень і обов`язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України .

Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Стаття 36 Податкового кодексу України передбачає, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податків обчислити, задекларувати та сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим кодексом або законами з питань митної справи.

У відповідності до пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, орган стянення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Підпунктом 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України , контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового оргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України ).

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органом, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України ).

Відповідно до ст.59 ПКУ, у зв`язку з несплатою до бюджету сум податкового боргу, ГУ ДФС у Дніпропетровській області в автоматичному режимі було сформовано та направлено рекомендованим листом на адресу ТОВ "ЕКСПОТРАНС-Д" податкову вимогу від 02.10.2017 року № 23421-17, яка вважається врученою платнику податків 13.10.2017 року, так як відповідне відправлення повернуто із відміткою відмова .

Згідно п. 42.2 ст. 42 ПКУ, документи вважаються належним чином вручені, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Під час розгляду справи відповідачем наявність податкового боргу не спростована, доказів оскарження податкової вимоги або повної сплати суми боргу не надано.

Пунктом 60.6 ст. 60 Податкового кодексу України передбачено, якщо нарахована сума грошового зобов`язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення - рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов`язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.

Згідно з п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Відповідно до п.20.1.34 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положення ч.1 ст. 9 КАС України передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 вказаного Кодексу .

Враховуючи викладене, суд вважає правомірним стягнення з відповідача суми податкового боргу у загальному розмірі 1 476 260,31 грн., оскільки доказів самостійного погашення заборгованості відповідач суду не надав.

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст. 139 КАС України стягненню зі сторін не підлягають.

Керуючись ст.ст. 134, 257 , 258 , 26 2, 246 , 255 , 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСПОТРАНС-Д" (код ЄДРПОУ 33769287), на користь Державного бюджету податковий борг у розмірі 1 476 260,31 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Кальник

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.07.2019
Оприлюднено20.08.2019
Номер документу83699500
СудочинствоАдміністративне