Ухвала
від 19.08.2019 по справі 235/4952/19
КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

19.08.19

Провадження № 2/235/1735/19

Справа № 235/4952/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 серпня 2019 рокум. Покровськ

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

в складі: головуючого судді Філь О.Є.

за участю секретаря судового засідання Придворової В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Покровську цивільну справу за позовом Асоціації об`єднань співвласників багатоквартирних будинків Шахтарський до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач Асоціація об`єднань співвласників багатоквартирних будинків Шахтарський 18 липня 2019 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

18 липня 2019 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вищезазначену справу було передано до провадження головуючому судді Філь О.Є.

19 липня 2019 року ухвалою судді прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

19 серпня 2019 року представник позивача надав суду заяву про відмову від позову, оскільки відповідач після пред`явлення позовних вимог сплатив на користь АОСББ Шахтарський за обслуговування неподільного та загального майна співвласників квартир та нежитлових приміщень в розмірі 503,80 грн.

Крім того, представник позивача просив стягнути з відповідача на користь Асоціації об`єднань співвласників багатоквартирних будинків Шахтарський судові витрати в сумі 4071,00 грн.

Розглянувши заяву про відмову від позовних вимог представника позивача та заяву про стягнення судових витрат з відповідача, суд вважає, що заяви підлягають задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

До ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 142 ЦПК України якщо позивач не підтримує своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред`явлення позову, суд за заявою позивача присуджує стягнення понесених ним у справі витрат з відповідача.

Згідно ч. 2 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката

визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Частиною восьмою статті 141 ЦПК України визначено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів ( договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву, у разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заяа залишається без розгляду.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських послуг (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхньої вартості, виходячи з конкретних обставин справи.

Відповідно до наданого договору про представництво інтересів клієнта від 16 липня 2019 року, акту виконаних робіт та квитанції до прибуткового касового ордера вбачається, що позивачем сплачено за консультацію з питань предмету договору 150 грн., підготовку адвокатського запиту 500 грн., підготовку позовної заяви 1500 грн., а всього 2150 грн. (а.с. 36-39).

Крім того, позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1921,00 грн. Таким чином, загальний розмір судових витрат складає 4071,00 грн.

Враховуючи викладені обставини справи, а саме те, що позивач не підтримує своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред`явлення позову, суд за заявою позивача присуджує стягнення понесених ним у справі витрат з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 137, 141, 142, 206 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за позовом Асоціації об`єднань співвласників багатоквартирних будинків Шахтарський до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, в зв`язку з відмовою позивача від позовних вимог.

Стягнути з ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь Асоціації об`єднань співвласників багатоквартирних будинків Шахтарський , код ЄДРПОУ 41321174, понесені судові витрати у справі в розмірі 4071,00 грн.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Повний текст ухвали складено 19 серпня 2019 року.

Суддя :

СудКрасноармійський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.08.2019
Оприлюднено20.08.2019
Номер документу83706010
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —235/4952/19

Ухвала від 19.08.2019

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Філь О. Є.

Ухвала від 19.07.2019

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Філь О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні