Справа № 344/14697/19
Провадження № 1-кс/344/7838/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017090000000143 від 12.01.2017 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст.358 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідча за погодженням із прокурором звернулася з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилалася на те, що слідчим відділом Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017090000000143 від 12.01.2017 за фактом вчинення неправомірних дій ОСОБА_4 , які виразились у які виразилась у внесенні завідомо неправдивих даних до Декларації про готовність об`єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_1 , до експлуатації.
Допитана в якості потерпілого ОСОБА_5 надала покази про те, що її сусідка ОСОБА_4 , в порушення державних будівельних, протипожежних та санітарних норм, здійснила самочинне будівництво та незаконну добудову до свого будинку, та, користуючись перебуванням ОСОБА_5 за межами України, в 2014 році захопила частину її земельної ділянки, обклавши свою незаконну добудову зі сторони будинковолодіння ОСОБА_5 цеглою, що збільшило зовнішню площу цієї забудови. В зв`язку з чим ОСОБА_5 змушена була звести суцільну огорожу, щоб зупинити це будівництво, яку на даний час ОСОБА_4 зруйнувала.
В 2014 році ОСОБА_4 проведено реконструкцію індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1 , на підставі будівельного паспорта, зареєстрованого за № 11, виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 21.01.1999. Тільки наявність цього будівельного паспорта дало право ОСОБА_4 легалізувати незаконні добудови, частина яких знаходяться на землі ОСОБА_5 .
Згідно даних отриманих потерпілою в ІНФОРМАЦІЯ_2 , вбачається, що будівельний паспорт № НОМЕР_1 , який є дозвільним документом на будівництво, 21.01.1999 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 не видавався.
Таким чином, потерпіла дійшла до висновку, що ніякого будівельного паспорта, виданого в 1999 році та зареєстрованого 21.11.1999 р. за № 11 в ОСОБА_4 не було, і документ, на підставі якого нею було оформлено Декларацію про готовність об`єкта по АДРЕСА_1 , до експлуатації в лютому 2015 р. є завідомо підробленим, причому не тільки самою ОСОБА_4 , а й іншими особами.
13.08.2018 року слідчим відділом Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області, з метою підтвердження або спростування показів потерпілої ОСОБА_5 , а також встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, призначено судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_3 .
26.12.2018 потерпіла ОСОБА_5 надіслала клопотання про витребування документів необхідних для проведення об`єктивного дослідження питань, поставлених перед експертною установою, а саме поземельних книг на земельні ділянки з кадастровими номерами: 2610100000:14:001:0068, 2610100000:14:001:0172, 2610100000:14:001:0145.
Враховуючи вищенаведене, на теперішній час в кримінальному провадженню, з метою встановлення судовим експертом даних, необхідних для вирішення поставлених йому питань, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , а саме до оригіналів відтисків печатки міського архітектора за 1998-2002 роки в документах ІНФОРМАЦІЯ_4 за 1998-2002 роки), які передані на зберігання до архівного відділу з можливістю вилучення їх оригіналів у кількості не менше 10 шт.
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, слідча попередньо подала клопотання відповідно до якого просила клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без її участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання неприбули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , а саме до оригіналів відтисків печатки міського архітектора за 1998-2002 роки в документах ІНФОРМАЦІЯ_4 за 1998-2002 роки), які передані на зберігання до архівного відділу з можливістю вилучення їх оригіналів у кількості не менше 10 штук.
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала дієдо 18вересня 2019 рокувключно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 83711215 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бабій О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні