612/201/19
2-з/612/4/19
УХВАЛА
І М Е Н М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2019 року смт Близнюки
Близнюківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Лобановської С.М.
за участю секретаря судового засідання Шевченко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Близнюки заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області, третя особа: Близнюківська районна державна адміністрація Харківської області про визнання права власності на земельну частку (пай) ,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовом до Близнюківська районна державна адміністрація Харківської області, третя особа: Близнюківська районна державна адміністрація Харківської області про визнання права власності на земельну частку (пай), в якій просить визнати за нею право власності на земельну частку (пай) за кадастровим номером: НОМЕР_1 , цільове призначення 01.01, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 13,0580 га, яка перебувала у колективній власності КСП Перемога Близнюківського району Харківської області, з визначенням меж цієї частки в натурі, вартістю 253719,85 грн.
13.08.2019 позивач надала до суду заяву про забезпечення доказів шляхом витребування у Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області інформацію у письмовому вигляді: про наявність нерозподілених земельних ділянок та не витребувані частки ( паї) колишнього КСП Перемога , чи були сформовані невитребувані частки (паї) у земельні ділянки за рішенням Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області із зазначенням кадастрових номерів та нормативно-грошової оцінки, чи передавались такі земельні ділянки в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, яка площа земель резерву (запасу) наявна на території Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області із зазначенням кадастрового номеру земельних ділянок.
Учасники справи, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явились. Від представника Близнюківської РДА надійшла заява про розгляд справи без їх участі, вирішення заяви залишили на розсуд суду.
У зв`язку із неявкою в судове засідання усіх учасників справи, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, суд розглянув цивільну справу без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису.
Згідно ч. 3 ст. 118 ЦПК України заявник та інші особи, які можуть отримати статус учасників справи, повідомляються про дату, час і місце судового засідання, проте їх неявка не перешкоджає розгляду поданої заяви.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява про забезпечення доказів підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 116 ЦПК України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
За змістом зазначених вимог, суд витребовує письмовий або речовий доказ в порядку забезпечення доказів з урахуванням вимог статтей 116, 117 ЦПК України.
В ухвалі про забезпечення доказів суд зазначає, що воно здійснюється у спосіб витребування доказу, і визначає, що це за доказ (з індивідуальними ознаками, які дають можливість його ідентифікувати) і в кого він знаходиться.
Витребуваний доказ надсилається безпосередньо до суду.
Про забезпечення доказів або про відмову в забезпеченні доказів суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення доказів визначаються порядок і спосіб її виконання.
Забезпечення доказів здійснюється за загальними правилами вчинення відповідних процесуальних дій.
З метою забезпечення права на судовий захист та враховуючи неможливість отримання відповідного доказу позивачем, зазначені письмові докази підлягають витребуванню.
За таких обставин суд вважає заяву про витребування доказів обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 116, 117 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області, третя особа: Близнюківська районна державна адміністрація Харківської області про визнання права власності на земельну частку (пай) - задовольнити.
Витребувати у Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області (64801, Харківська область Близнюківський район, с. Семенівка, вул. Центральна, 46) інформацію у письмовому вигляді про наявність нерозподілених земельних ділянок та не витребувані частки (паї) колишнього КСП Перемога , чи були сформовані невитребувані частки (паї) у земельні ділянки за рішенням Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області із зазначенням кадастрових номерів та нормативно-грошової оцінки, чи передавались такі земельні ділянки в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, яка площа земель резерву (запасу) наявна на території Семенівської сільської ради Близнюківського району Харківської області із зазначенням кадастрового номеру земельних ділянок.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Близнюківський районний суд Харківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею.
Суддя С.М. Лобановська
Суд | Близнюківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 20.08.2019 |
Номер документу | 83714879 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Близнюківський районний суд Харківської області
Лобановська С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні