Ухвала
від 15.08.2019 по справі 761/31631/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/31631/19

Провадження № 1-кс/761/21757/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва

слідчого судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

та слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчогов ОВС3відділу 1управління досудовогорозслідування ГСУСБУкраїни майораюстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 22019000000000061 від 14.03.2019 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 212 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий в ОВС 3 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУкраїни майор юстиції ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню за № 22019000000000061 від 14.03.2019 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 212 КК України, за погодженням із прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва із клопотанням про проведення обшуку.

Клопотання мотивовано тим, що 3 відділом 1 управління досудового розслідування Головного управління проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні

№ 22019000000000061 від 14.03.2019 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 212 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що в період з 2016 року по даний час групою осіб налагоджено схему поставки з Китаю та реалізації на території України значних об`ємів текстильних товарів. Партії текстилю незаконно переміщуються на територію України контрабандним шляхом з приховуванням від митного контролю через пункт пропуску «Одеський морський торгівельний порт» митного посту «Одеса-Центральний» Одеської митниці ДФС за сприяння працівників Державної фіскальної служби України.

Також встановлено, що організатором вказаної схеми є громадянин КНР ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який з 2004 року зареєстрований як фізична особа-підприємець.

Так, ОСОБА_5 , з метою організації своєї незаконної підприємницької діяльності, спрямованої на умисне ухилення від сплати податків, залучив до вказаної діяльності наступних осіб, які також зареєстровані як фізичні особи підприємці, а саме: громадян КНР ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та громадянина України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Згідно даних АІС «Податковий Блок» вищевказані фізичні особи підприємці не є суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності, перебувають на спрощеній системі оподаткування та відносяться до 2-ї групи платників єдиного податку, тобто здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, річний дохід яких не перевищує 1,5 млн. грн., а дозволена кількість працівників не має перевищувати 10 осіб. Крім цього, вказані ФОП звільнені від застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень.

Крім того, встановлено, що кожного місяця вказаними фізичними особами-підприємцями реалізується понад 10 контейнерів із текстильним товаром, за готівкові кошти на ринку будівельних матеріалів за адресою: АДРЕСА_1 . Оптова вартість кожного контейнера з вказаним товаром складає понад 2,5 млн. грн., що значно перевищує податкові ліміти перебування на спрощеній формі оподаткування.

Згідно матеріалів кримінального провадження вказані партії текстилю реалізовуються вищевказаними громадянами як у роздріб так і оптовими партіями, виключно за готівкові кошти. При цьому, документи щодо походження вказаного товару відсутні або виготовлюються шляхом підроблення з метою переміщення товарів по території України.

Разом ізтим,в періодз 12.07.2019по 16.07.2019в ходіпроведення обшуківнежитлових складськихприміщень,які орендуютьсядля здійсненняпідприємницької діяльностіфізичними особами-підприємцями ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ,що знаходятьсяза адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ,виявлено тавилучено значнупартію текстильнихвиробів,а саме:13581одиниця тюків(поліпропіленовихмішків),вмістом якихє текстильнівироби та13666 одиниць текстильних виробів, які являють собою рулони різнокольорової тканини. При цьому, на деяких текстильних виробах присутнє маркування заводу виробника « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та «QUAN FA TEXTILE». Жодних документів щодо походження зазначеної партії текстильних виробів не виявлено та вказаними фізичними особами-підприємцями не надано.

Враховуючи викладене, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що, громадяни ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи умисно, за сприяння невстановлених осіб Державної фіскальної служби України, переслідуючи корисливі мотиви, усвідомлюючи протиправність своїх дій, ухиляються від сплати податків, що входять в систему оподаткування та призводить до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах.

Крім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що до схеми протиправного ввезення, розмитнення та подальшої реалізації вказаної партії текстильних виробів, причетні громадяни України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Так, останні, використовуючи підконтрольні їм фіктивні суб`єкти господарювання, організували доставку на територію України вказаної партії текстильних виробів, здійснили її розмитнення за заниженою митною вартістю, після чого скерували для подальшої реалізації фізичним особам-підприємцям ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Наявність такої інформації зобов`язує спрямувати досудове розслідування на збирання фактичних даних (про осіб, які вчинили злочин, наявність або відсутність у них умислу), котрі самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин злочину, мотиву його вчинення, що входить до предмету доказування у кримінальному провадженні відповідно до ст. 91 КПК України.

Враховуючи викладене, у рамках здійснення досудового розслідування по кримінальному провадженню № 22019000000000061, виникла необхідність у виявленні відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме потреба у відшуканні документів щодо походження вказаних текстильних виробів, документів на підставі яких текстильні вироби ввезені на територію України, розмитнені та дозволені до реалізації на території України, у тому числі документів бухгалтерського та податкових обліків наявних операцій з реалізації вказаних текстильних виробів, договорів купівлі-продажу, поставки та інших договорів, податкових накладних та довіреностей, інших документів, які підтверджують наявність фінансово-господарських операцій з ввезення на територію України, придбання та реалізації текстильних виробів, документів, що підтверджують транспортування продукції, надання робіт (послуг), розрахункових документів, документів митного оформлення вантажів (товарів) в режимі імпорт, виробником/відправником/постачальником яких є іноземні підприємства «Zhuji Quanfa Textile Factory China, Co Ltd», «Shaoxing City Jiacheng textile», «Shaoxing Huanging Textile Co. Ltd», «Jia Cheng Textile Co. Ltd», «Dongguan Jiacheng Co. Ltd», персональних електронно-обчислювальних машин (комп`ютерної техніки), серверів, ноутбуків, електронних накопичувачів інформації та мобільних телефонів із електронними відомостями про вчинення вказаного кримінального правопорушення; блокнотів, записників та аркушів паперу, на яких наявні рукописні або машинописні записи щодо вчинення вказаного кримінального правопорушення, а також грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, печаток та штампів суб`єктів господарювання та інших предметів та документів з відомостями, що свідчать про вчинення вищевказаного злочину та були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Поряд із тим, матеріали кримінального провадження № 22019000000000061 дають підстави вважати, що вищевказані речі та документи, які містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаходяться за місцем фактичної реєстрації ПП «ІНТЕРВІД» (код ЄДРПОУ 38017293), засновником якого є ОСОБА_10 та ПП «ТКТ-Сервіс Груп» (код ЄДРПОУ 39781603), засновником та керівником якого є також ОСОБА_10 , за адресою: АДРЕСА_3 .

Відповідно до інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 176442245, власником об`єкту нерухомого майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , на праві спільної часткової власності являється ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 .

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1, 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно доч.1ст.234КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

За умовами ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Порушень вимогст. 234 КПК України,Глави 20 КПК України- слідчі (розшукові) дії, таГлави 2 КПК України- засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

Крім того, заслухавши слідчого таоцінивши всукупності доводиклопотання здолученими донього документами,слідчий суддявважає,що наданий часпрокурором доведенонаявність достатніхпідстав вважати,що:1)було вчиненокримінальне правопорушення; 2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування; 3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; 4)відшукувані речі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Як вбачається із матеріалів, доданих до клопотання, то необхідність надання дозволу на проведення обшуку підтверджується листами щодо виконання доручення Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки від 20.05.2019 №8/1/2-5192, від 24.05.2019 №8/1/2-5347, від 10.07.2019 №8/1/2-6423, від 21.06.2019 №8/1/2-5969, від 15.07.2019 №8/1/2-6542, від 06.08.2019 №8/1/2-7159, протоколом обшуку від 12.07.2019 року, протоколами допиту свідків від 05.08.2019 року, витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також іншими даними у матеріалах кримінального провадження. З вказаних документів вбачається про обставини безпосереднього відношення до вказаного провадження особи, у якої планується провести обшук за вказаним клопотанням.

Відтак, слідчий суддя вважає, що доданими слідчим до клопотання документами, підтверджуються наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення з обставин, внесених до ЄРДР, а відшукувані речі, про які вказано уклопотанні,можуть знаходитись за адресою: АДРЕСА_3 , яке на праві спільної часткової власності належить ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 та де фактично зареєстровані ПП «ІНТЕРВІД» (код ЄДРПОУ 38017293), засновником якого є ОСОБА_10 та ПП «ТКТ-Сервіс Груп» (код ЄДРПОУ 39781603), засновником та керівником якого є також ОСОБА_10 , та можуть бути доказами під час судового розгляду, що в своїй сукупності свідчить про наявність підстав для надання дозволу на проведення обшуку.

В пункті 72 рішення Європейського суду «Ратушна проти України», зазначено, що коли держави вважають за необхідне вдаватись до таких заходів, як обшук житлових приміщень, з метою отримання доказів факту вчинення правопорушень, суд буде оцінювати, чи були підстави для виправдання таких заходів, відповідними та чи було дотримано принцип пропорційності. Суд також буде вивчати наявність у національному законодавстві ефективних гарантій від зловживань та свавілля та перевіряти, як ці гарантії працюють в окремому випадку, який розглядається. Критерії, які слід брати до уваги в цьому контексті це спосіб та обставини, за яких було ухвалено постанову про проведення обшуку, інші докази, доступні на той час, а також зміст та обсяг постанови. При цьому особлива увага має приділятись гарантіям, застосованим з метою обмежити розумними рамками вплив цього заходу.

Слідчим суддею, у судовому засіданні, не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.

Разом з тим, в іншій частині вимог клопотання є немотивованим, оскільки слідчим в цій частині не доведено наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні.

У зв`язку з зазначеним клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати старшому слідчому в ОВС 3 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майору юстиції ОСОБА_3 або іншим слідчим, прокурорам, які перебувають у групі слідчих по розслідуванню даного кримінального провадження, дозвіл на проведення обшуку об`єкту нерухомого майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , яке на праві спільної часткової власності належить ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 та де фактично зареєстровані ПП «ІНТЕРВІД» (код ЄДРПОУ 38017293), засновником якого є ОСОБА_10 та ПП «ТКТ-Сервіс Груп» (код ЄДРПОУ 39781603), засновником та керівником якого є також ОСОБА_10 , з метою відшукання і вилучення документальних матеріалів щодо походження текстильних виробів, що були вилучені згідно протоколів обшуку від 12.07.2019 року на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 06.07.2019 року, документів на підставі яких текстильні вироби ввезені на територію України, розмитнені та дозволені до реалізації на території України, у тому числі документів бухгалтерського та податкових обліків наявних операцій з реалізації вказаних текстильних виробів, договорів купівлі-продажу, поставки та інших договорів, податкових накладних та довіреностей, документів, які підтверджують наявність фінансово-господарських операцій з ввезення на територію України, придбання та реалізації текстильних виробів, документів, що підтверджують транспортування продукції, надання робіт (послуг), розрахункових документів, документів митного оформлення вантажів (товарів) в режимі імпорт, виробником/відправником/ постачальником яких є іноземні підприємства «Zhuji Quanfa Textile Factory China, Co Ltd», «Shaoxing City Jiacheng textile», «Shaoxing Huanging Textile Co. Ltd», «Jia Cheng Textile Co. Ltd», «Dongguan Jiacheng Co. Ltd», персональних електронно-обчислювальних машин (комп`ютерної техніки), серверів, ноутбуків, електронних накопичувачів інформації та мобільних телефонів із електронними відомостями про вчинення вказаного кримінального правопорушення; блокнотів, записників та аркушів паперу, на яких наявні рукописні або машинописні записи щодо вчинення вказаного кримінального правопорушення, печаток та штампів суб`єктів господарювання, що вказують на обставини вчинення правопорушення.

Дана ухвала підлягає виконанню у строк, що не перевищує один місяць з дня її постановлення, тобто до 14вересня 2019року та надає право на проникнення до приміщення лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.08.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83747472
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —761/31631/19

Ухвала від 15.08.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

Ухвала від 15.08.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні