ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
19.08.2019Справа № 910/6450/19 Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження
справу № 910/6450/19
за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АВТОДИСТРИБ`ЮШН КАРГО ПАРТС (02222, м.Київ, ВУЛИЦЯ ЗАКРЕВСЬКОГО, будинок 16, ідентифікаційний 37141112)
до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТЕХНОТРАНС ЛТД (03189, м.Київ, ВУЛИЦЯ АКАДЕМІКА ВІЛЬЯМСА, будинок 8, ідентифікаційний код 42170999)
про стягнення 6 175,52 грн.,
без виклику учасників справи
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
20.05.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АВТОДИСТРИБ`ЮШН КАРГО ПАРТС (далі - товариство) до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТЕХНОТРАНС ЛТД (далі - ТОВ Технотранс ЛТД ) про стягнення заборгованості за договором від 16.11.2018 №14155-28/2018 (далі - Договір), а саме: 4 700 грн. основного боргу; 925,45 грн. пені; 242,42 грн. втрат від інфляції та 307,33 грн. 12% річних, а всього 6 175,52 грн.
Товариство обґрунтовує позовні вимоги таким:
-16.11.2018 Товариством (постачальник) і ТОВ Технотранс ЛТД (покупець) було укладено Договір, за умовами якого постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених Договором, передати у власність покупцю визначені Договором запчастини, експлуатаційні матеріали, автомобільні шини, тощо, а також надати шиноремонтні та шино монтажні послуги, а покупець зобов`язується в порядку та на умовах, визначених Договором, прийняти товар і послуг та здійснити їх оплату;
- Товариство на виконання умов Договору здійснило поставку товару ТОВ Технотранс ЛТД на загальну суму 22 272,60 грн.;
- відповідач частково сплатив за поставлений товар у сумі 17 572,60 грн.;
- заборгованість ТОВ Технотранс ЛТД перед Товариством складає 4 700,00 грн.
- станом на дату подання позовної заяви до суду відповідач не здійснив оплату за поставлений товар;
- 25.01.2019 позивач направив на адресу відповідача претензію від 23.01.2019 №292, в якій просив погасити виниклу заборгованість; претензія залишилася без відповіді та належного реагування;
- позивачем нараховано пеню, втрати від інфляції та 12% річних за порушення строків оплати за Договором.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.05.2019 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
29.05.2019 товариство подало суду документи на виконання вимог ухвали суду від 22.05.2019.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.06.2019 судом постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
12.06.2019 від позивача до суду надійшли документи на вимогу ухвали Господарського суду міста Києва від 04.06.2019, а саме, оригінали документів, що були додані до позовної заяви.
Судом досліджено подані позивачем оригінали документів та встановлено відповідність наявних в матеріалах справи копій поданим оригіналам.
Ухвалу Господарського суду міста Києва було надіслано учасникам справи на адреси, зазначені у позовній заяві та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що також підтверджується відміткою канцелярії на звороті такої ухвали та рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Крім того, до матеріалів справи долучено конверт з ухвалою суду, який повернуто з адреси відповідача з відміткою пошти не повна адреса .
В силу приписів частини шостої вказаної статті днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення (пункт 3); день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду (пункт 4); день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси (пункт 5).
Відповідно до частини першої статті 251 Господарського процесуального кодексу України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Проте, станом на 19.08.2018 відповідач не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами.
Відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Оскільки відповідач у строк, встановлений Господарським процесуальним кодексом України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які позивач посилався як на підставу своїх вимог, підтверджених тими доказами, які були досліджені судом, надавши оцінку всім аргументам позивача, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
16.11.2018 товариством (постачальник) та ТОВ Технотранс ЛТД (покупець) укладено Договір № 14155-28/2018, за умовами якого постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим договором, поставляти покупцю визначені цим договором запчастини та експлуатаційні матеріали (далі - товар), а також виконувати шино монтажні послуги. Покупець зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим договором, приймати товар та оплачувати його.
Номенклатура, найменування, одиниця виміру, походження товару, загальні кількість, ціна за одиницю товару, що підлягає поставці за цим договором, термін та умови поставки визначаються у рахунках-фактурах та товарних накладних, або інших передбачених чинним законодавством документах на товар, які є невід`ємною частиною договору та остаточно узгоджується сторонами на кожну окрему партію товару (пункт 1.2 договору).
Згідно пункту 1.3 договору найменування, вартість та обсяг наданих послуг , зазнається в атах виконаних робіт, укладених сторонами, які є невід`ємними частинами даного договору.
Згідно пункту 2.2 договору, постачальник підтверджує замовлення з урахуванням наявних на його складі товарних позицій, або які можуть бути доставлені покупцю у відповідні строки з інших складів постачальника. При постачанні по передплаті постачальник одночасно з підтвердженням замовлення надає покупцю рахунок на оплату.
Відповідно до пунктів 2.4 і 2.5. договору, погодження сторонами кількості, номенклатури, асортименту та ціни товару відбувається за їх взаємною згодою шляхом переговорів та фіксується в рахунках на оплату або в накладних про відвантажування, що являються невід`ємними складовими даного зговору, без складання специфікацій. Покупець, підписуючи документ про відвантаження (накладна, товарно-транспортна накладна), виявляє згоду на прийняття товару відповідно до попередньої домовленості із постачальником та позбавляється права заявляти претензії щодо невідповідності поставленого товару за кількістю, номенклатурою, асортиментом, ціною попередній домовленості із постачальником. Уповноважуючи певну особу на прийняття товару від постачальника покупець автоматично уповноважує таку особу підписувати відповідні товарно-супровідні документи на товар.
Відповідно до пунктів 3.6, 3.8 договору, оплата згідно договору здійснюється покупцем шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальнику. При здійсненні оплати покупець вказує наступні реквізити: номер та дату підписання договору, по якому відбувається поставка продукції з посиланням на виставлений постачальником рахунок-фактуру. Сторони домовились, що в разі прострочення платежу з боку покупця постачальник має право припинити подальші відвантаження покупцю до отримання повної оплати за відвантаженими, але не оплаченими в строк партіями товару, а також перейти до роботи з покупцем на умовах 100-% попередньої оплати.
Даний Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31 грудня 2018 року;
Відповідно до частин першої і другої статті 712 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Отже, за своєю правовою природою укладений сторонами Договір є договором поставки.
Згідно зі статтею 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За приписами статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
На виконання умов Договору Підприємство поставило Товариству товар, що підтверджується такими документами:
- видаткова накладна № SI0001426182 від 16.11.2018 на суму 16 870,50 грн., зі строком оплати до 07.12.2018;
- видаткова накладна № SI0001439157 від 26.11.2018 на суму 3 763,74 грн., зі строком оплати до 10.12.2018;
- видаткова накладна № SI0001449203 від 01.12.2018 на суму 1 638,36 грн., зі строком оплати до 15.12.2018;
Вказані документи підписані повноваженими представниками та скріплені печатками сторін без зауважень.
Претензією від 23.01.2019 року Товариство звернулось до ТОВ Технотранс ЛТД про оплату заборгованості станом на 22.01.2019 у розмірі 11 877,40 грн. ТОВ Технотранс ЛТД залишило вказану претензію без належного реагування.
Відповідач частково погасив заборгованість 03.01.2019, 30.01.2019, 01.04.2019 і 01.04.2019.
Однак ТОВ Технотранс ЛТД частково не розрахувалося за отриманий товар, сплативши на користь позивача 17 572,60 грн., і тому заборгованість за Договором склала 4 700,00 грн.
13.05.2018 сторонами була підписана і скріплена печатками довідка про розрахунок суми боргу ТОВ Технотранс ЛТД перед Товариством; вказана довідка містить зазначену заборгованість у розмірі 4 700,00 грн.
ТОВ УКРПРОМ СЕРВІС залишило вказану довідку без зауважень і належного реагування; заборгованість не погасило; доказів протилежного суду не подано.
За таких обставин позовна вимога про стягнення з відповідача на користь позивача 4 700,00 грн. є обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Крім основної суми заборгованості позивач просить стягнути з відповідача 925,45 грн. пені, 307,33 грн. штрафу і 242,42 грн. втрат від інфляції.
Згідно із статтею 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
У частині першій статті 546 ЦК України зазначено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою.
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання; штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання; пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 ЦК України).
Згідно з частиною другою статті 343 Господарського кодексу України (далі - ГК України) і статтею 1 Закону України Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Пунктом 5.2 і 5.3 Договору передбачено, що у випадку прострочення оплати Товару Покупець сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення, суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення і 12 відсотків річних від простроченої суми.
За приписом частини шостої статті 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Судом перевірено розрахунок сум та періодів нарахування штрафних санкцій та встановлено, що суми розраховані правильно.
Відповідно до частини першої статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з статтею 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
За таких обставин, позов визнається судом доведеним, обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.
За приписами статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати зі справи слід покласти на відповідача.
Керуючись статтями 74, 76, 77, 86, 129, 178, 232, 233, 236, 237, 240 та 241 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
1. Позов ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АВТОДИСТРИБ`ЮШН КАРГО ПАРТС до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТЕХНОТРАНС ЛТД про стягнення 6 175,52 грн. задовольнити повністю.
2. Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТЕХНОТРАНС ЛТД ( 03189, м.Київ, ВУЛИЦЯ АКАДЕМІКА ВІЛЬЯМСА, будинок 8, ідентифікаційний код 42170999) на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ АВТОДИСТРИБ`ЮШН КАРГО ПАРТС (02222, м.Київ, ВУЛИЦЯ ЗАКРЕВСЬКОГО, будинок 16, ідентифікаційний 37141112) 4 700,00 (чотири тисячі сімсот) грн. основного боргу, 925,45 (дев`ятсот сорок п`ять) грн. суми інфляційних втрат, 307,33 (триста сім) грн. 12% річних і 1 921,00 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. судового збору, а всього стягнути 8 096,52 (вісім тисяч дев`яносто шість) грн.
3. Після набрання рішенням законної сили видати відповідний наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 19.08.2019 .
Суддя І.Д. Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 23.08.2019 |
Номер документу | 83789817 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні