ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 серпня 2019 року м. Київ № 826/15377/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "ТОРГОВИЙ ДІМ ВІАН" про стягнення штрафних санкцій,
встановив:
У жовтні 2016 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР, Комісія) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства "ТОРГОВИЙ ДІМ ВІАН" (ПАТ "ТД ВІАН") про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив про несплату відповідачем в добровільному порядку штрафних санкцій, застосованих до Публічного акціонерного товариства "ТОРГОВИЙ ДІМ ВІАН", у зв`язку з неподанням до Комісії квартальної інформації за 3 квартал 2015 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 жовтня 2016 року у справі відкрито провадження.
На підставі рішення зборів суддів Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 жовтня 2017 року та згідно з розпорядженням керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 жовтня 2017 року, справу передано на автоматичний розподіл справ між суддями.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року №2147-VIII, яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), шляхом його викладення в новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Тобто, розгляд даної справи після 15 грудня 2017 року здійснено відповідно до приписів нової редакції КАС України.
Так, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 березня 2018 року справу прийнято до провадження суддею Чудак О.М. та призначено підготовче засідання.
В засіданні 01 червня 2018 року ухвалою суду, постановленою не виходячи до нарадчої кімнати, закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.
Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні та потреби заслухати свідка чи експерта, суд за клопотанням представника позивача, на підставі частини третьої статті 194 КАС України та частини дев`ятої статті 205 цього ж Кодексу ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.
Отже, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
10 березня 2016 року заступником начальника управління - начальником відділу відкриття проваджень у справах про адміністративні правопорушення управління правозастосування у відношенні ПАТ "ТД ВІАН" складено акт від 10 березня 2016 року №169-ЦА-УП-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому відображено порушення відповідачем вимог підпункту 9 пункту 1, пункту 3 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03 грудня 2013 року №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за №2180/24712 (далі - Положення, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), в частині неподання до НКЦПФР квартальної інформації за 3 квартал 2015 року.
За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів, винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №176-ЦА-УП-Е від 30 березня 2016 року, якою до відповідача застосовано штраф у сумі 1700 грн.
Вказана постанова направлена відповідачу, що підтверджується матеріалами справи, однак сума штрафу у встановлені законом строки не сплачена, що і стало підставою для звернення з даним позовом до суду.
Визначаючись щодо позовних вимог по суті суд виходить з наступного.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, регулюються Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі - Закон №448/96-ВР, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Так, в розумінні частини першої статті 1 Закону №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з пунктами 8, 10, 14 статті 8 Закону №448/96-ВР НКЦПФР має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та смаморегулівним організаціям обов`язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до частини третьої статті 9 Закону №448/96-ВР уповноважені особи НКЦПФР, серед іншого, мають право вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв`язку з реалізацією своїх повноважень.
Пунктом 7 частини першої статті 11 Закону №448/96-ВР передбачено, що НКЦПФР застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до НКЦПФР - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, відповідно до пункту 1 глави І Положення регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної (квартальної, річної), особливої інформації, інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, інформації в повідомленні про проведення загальних зборів емітентами цінних паперів та подання її до НКЦПФР, інформації, що міститься в проспекті емісії (інформації про випуск іпотечних сертифікатів цінних паперів та звіті про результати розміщення (звіті про підсумки випуску іпотечних сертифікатів) цінних паперів емітентами цінних паперів, а також регулює строки (терміни) та перелік оприлюднення публічними акціонерними товариствами інформації, що підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, на власному веб-сайті (веб-сторінці).
Згідно з підпунктом 9 пункту 1 глави 3 розділу ІІ Положення обов`язок здійснювати розкриття регулярної квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на емітентів, цінні папери яких перебувають у біржовому реєстрі фондової біржі.
Станом на 01 серпня 2015 року акції ПАТ "ТД ВІАН" перебували в біржовому реєстрі (другий рівень лістингу) ПАТ "Київська міжнародна фондова біржа".
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу ІІ Положення розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Квартальна інформація розкривається за перший, другий і третій квартали. Інформація щодо четвертого кварталу окремо не розкривається, а включається до регулярної річної інформації.
Регулярна квартальна інформація згідно з цим Положенням розкривається у термін не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Водночас ПАТ "ТД ВІАН" не подано до Комісії квартальну інформацію за 3 квартал 2015 року. На дату розгляду справи про правопорушення ПАТ "ТД ВІАН" на ринку цінних паперів порушення відповідачем не усунуті.
Згідно з приписами статті 11 Закону №448/96-ВР рішення НКЦПФР про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом НКЦПФР.
При цьому, жодних доказів щодо оскарження постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в адміністративному чи судовому порядку, суду не надано. Більше того, не надано суду і доказів сплати відповідачем суми штрафу на момент судового розгляду справи.
Беручи до уваги ту обставину, що суму штрафу відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб`єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 72-77, 139, 241-246 КАС України,
вирішив:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "ТОРГОВИЙ ДІМ ВІАН" штраф у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) 00 коп. до Державного бюджету України, який слід перерахувати па рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції , символ звітності 106.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 цього ж Кодексу.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (місцезнаходження юридичної особи: 01010, місто Київ, вулиця Московська, будинок 8, корпус 30; код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 37956207).
Відповідач - Публічне акціонерне товариство "ТОРГОВИЙ ДІМ ВІАН" місцезнаходження юридичної особи: 01103, місто Київ, вулиця Дружби Народів, будинок 30Б; код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 38864814).
Суддя О.М. Чудак
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2019 |
Оприлюднено | 23.08.2019 |
Номер документу | 83798206 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Чудак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні