НИЖНЬОСІРОГОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 659/838/19

Номер провадження 1-кс/659/256/19

У Х В А Л А

іменем України

"22" серпня 2019 р.слідчий суддя Нижньосірогозького районного суду Херсонської області Цесельська О.С., з участю: секретаря судового засідання Величко Р.М., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Нижньосірогозького ВП Каховського ГУНП у Херсонській області Лукащук Ю.О. про призначення судово-імунологічної експертизи в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019230210000269 від 15.08.2019 р., за ознаками кримінального правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Лукащук Ю.О. звернулася до слідчого судді з клопотанням, в якому просить призначити судово-імунологічну експертизу, з метою встановлення наявності на вказаних недопалках генетичного матеріалу для подальшої ідентифікації особи , необхідні спеціальні знання.

На обґрунтування клопотання послався на те, що 15.08.2019 близько 12:20 год. невстановлені особи в камуфльованому одязі, на автодорозі смт Нижні Сірогози - Верхній Рогачик (Т-22-08), біля повороту на с. Першопокровка, Нижньосірогозького району, Херсонської області, погрожуючи предметом схожим на автомат Калашникова, здійснили розбійний напад на громадянина ОСОБА_1 , який рухався на автомобілі марки Ford Transit д/н НОМЕР_1 , в результаті чого заволоділи грошовими коштами в сумі близько 10 000 грн. та близько 100 блоків цигарок, надежних ТОВ ТЕДІС УКРАЇНА .

За вказаним фактом 15.08.2019 відомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019230210000269 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України.

В ході огляду місця події від 15.08.2019 на автодорозі Нижні Сірогози - Верхній Рогачик на 50 км + 750 метрів в напрямку руху з смт. Нижні Сірогози, під час якого також було оглянуто автомобіль марки Ford Transit 460 білого кольору номер шасі НОМЕР_2 .р.н НОМЕР_1 , який належить ТОВ ТЕДІС УКРАЇНА код ЄДРПОУ - 30622532. Під час огляду місця події на узбіччі автодороги Нижні Сірогози - Верхній Рогачик було виявлено прим`ятість трави та на правій частині автодороги Нижні Сірогози - Верхній Рогачик неподалік від вказаного місця виявлено недопалок цигарки Парламент , який упаковано до паперового конверту № 2, який заклеєно та клапани якого опечатано печаткою Для довідок 40.4 Нижньосірогозького ВП. Також на правій частині автодороги Нижні Сірогози - Верхній Рогачик виявлено недопалок цигарки Rotmans Royals , який упаковано до паперового конверту № 3 який заклеєно та клапани якого опечатано печаткою Для довідок 40.4 Нижньосірогозького ВП.

На даний час в ході проведення досудового розслідування з метою встановлення наявності на вказаних недопалках генетичного матеріалу для подальшої ідентифікації особи , необхідні спеціальні знання, у кримінальному провадженні необхідно призначити судово-імунологічну експертизу.

На вирішення експерту необхідно поставити наступні запитання:

-Чи є на представленому недопалку цигарки Парламент , який упаковано до паперового конверту № 2, вилученого 15.08.2019 в ході огляду місця події на узбіччі автодороги Нижні Сірогози - Верхній Рогачик , слина?

-Чи є на представленому недопалку цигарки Rotmans Royals , який упаковано до паперового конверту № 3, вилученого 15.08.2019 в ході огляду місця події на узбіччі автодороги Нижні Сірогози - Верхній Рогачик , слина?

Старший слідчий СВ в судове засідання не з"явилася, надала до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за її відсутності.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 7 ст. 244 КПК України, до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені перед експертом особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що матеріали клопотання містять достатні дані про те, що під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судово-імунологічної експертизи, з метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання старшого слідчого СВ Нижньосірогозького ВП підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 110, 242, 243, 244 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Нижньосірогозького ВП Каховського ГУНП у Херсонській області Лукащук Юлії Олександрівни - задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за № 12019230210000269 від 15.08.2019 судово-імунологічну експертизу.

На розгляд та вирішення експерта поставити такі питання:

-Чи є на представленому недопалку цигарки Парламент , який упаковано до паперового конверту № 2, вилученого 15.08.2019 в ході огляду місця події на узбіччі автодороги Нижні Сірогози - Верхній Рогачик , слина?

-Чи є на представленому недопалку цигарки Rotmans Royals , який упаковано до паперового конверту № 3, вилученого 15.08.2019 в ході огляду місця події на узбіччі автодороги Нижні Сірогози - Верхній Рогачик , слина?

?У разі виявлення слини, залишити матеріал для проведення молекулярно генетичної експертизи.

Проведення експертизи доручити комунальному підприємству Бюро судово-медичної експертизи Херсонської обласної ради .

Доручити слідчому або іншому працівнику за дорученням слідчого надати до комунального підприємства Бюро судово-медичної експертизи Херсонської обласної ради ухвалу про призначення імунологічної експертизи та об`єкти дослідження: об`єкти дослідження: недопалок цигарки Парламент ,який упаковано до паперового конверту № 2, який опечатаний печаткою Для довідок 40.4 та недопалок цигарки Rotmans Royals ,який упаковано до паперового конверту № 3, який опечатаний печаткою Для довідок 40.4.

В ході проведення експертизи дозволити повне або часткове знищення об`єкта дослідження або зміну його властивостей в межах необхідних для проведення експертизи.

Дозволити слідчому, за клопотанням експерта, надавати до експертної установи додаткові матеріали і зразки та вчиняти інші дії, пов`язані із проведенням експертизи.

Дозволити слідчому для ознайомлення експерту надати матеріали кримінального провадження (на вимогу).

Дозволити результати експертизи та об`єкти дослідження надати слідчому, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження або керівнику слідчого відділення, або за їхнім дорученням іншій уповноваженій ними особі.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Цесельська О. С.

Зареєстровано 23.08.2019
Оприлюднено 27.08.2019
Дата набрання законної сили 22.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону