НИЖНЬОСІРОГОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 659/836/19

Номер провадження 1-кс/659/254/19

У Х В А Л А

іменем України

"22" серпня 2019 р. слідчий суддя Нижньосірогозького районного суду Херсонської області Цесельська О.С., з участю: секретаря судового засідання Величко Р.В., розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Нижньосірогозького ВП Каховського ГУНП у Херсонській області Лукащук Ю.О. про призначення судово-дактилоскопічної експертизи в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019230210000269 від 15.08.2019 р., за ознаками кримінального правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Лукащук Ю.О. звернулася до слідчого судді з клопотанням, в якому просить призначити судово-дактилоскопічну експертизу, з метою встановлення придатності слідів папілярних узорів до ідентифікації особи, необхідні спеціальні знання.

На обґрунтування клопотання послався на те, що 15.08.2019 близько 12:20 год. невстановлені особи в камуфльованому одязі, на автодорозі смт Нижні Сірогози - Верхній Рогачик (Т-22-08), біля повороту на с. Першопокровка, Нижньосірогозького району, Херсонської області, погрожуючи предметом схожим на автомат Калашникова, здійснили розбійний напад на громадянина ОСОБА_1 , який рухався на автомобілі марки Ford Transit д/н НОМЕР_1 , в результаті чого заволоділи грошовими коштами в сумі близько 10 000 грн. та близько 100 блоків цигарок, надежних ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" .

За вказаним фактом 15.08.2019 рокувідомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019230210000269 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України.

В ході огляду місця події від 15.08.2019 на автодорозі Нижні Сірогози - Верхній Рогачик на 50 км + 750 метрів в напрямку руху з смт. Нижні Сірогози, під час якого також було оглянуто автомобіль марки Ford Transit 460 білого кольору номер шасі НОМЕР_2 .р.н НОМЕР_1 , який належить ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" код ЄДРПОУ - 30622532. Під час проведення огляду місця події у салоні та кузові автомобілю поверхню було оброблено криміналістичним порошком та на пасажирській дверці та на задніх дверцятах виявлено та вилучено сліди папілярних узорів, які вилучено на 5 відрізках стрічки технічної, наклеєно на аркуш білого паперу та поміщено до сейф - пакету ХО 0005097.

На даний час в ході проведення досудового розслідування з метою встановлення придатності вказаних слідів до ідентифікації особи, необхідні спеціальні знання, у кримінальному провадженні необхідно призначити дактилоскопічну експертизу.

На вирішення експерту необхідно поставити наступні запитання:

1)чи придатні сліди папілярних узорів для ідентифікації особи?

2)чи не належать вони: потерпілому ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .? Старший слідчий СВ в судове засідання не з"явилася, надала до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за її відсутності.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 7 ст. 244 КПК України, до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені перед експертом особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що матеріали клопотання містять достатні дані про те, що під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні судово-дактилоскопічної експертизи, з метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання старшого слідчого СВ Нижньосірогозького ВП підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 110, 242, 243, 244 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Нижньосірогозького ВП Каховського ГУНП у Херсонській області Лукащук Юлії Олександрівни - задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за № 12019230210000269 від 15.08.2019 судово-дактилоскопічну експертизу.

На розгляд та вирішення експерта поставити такі питання:

1)чи придатні сліди папілярних узорів для ідентифікації особи?

1)чи не належать вони: потерпілому ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .? Проведення експертизи доручити Херсонському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.

Доручити слідчому або іншому працівнику за дорученням слідчого надати до Херсонського НДЕКЦ МВС України ухвалу про призначення дактилоскопічної експертизи та об`єкт дослідження: сейф-пакет ХО 0005097 , в середині якого знаходиться аркуш паперу на якому наклеєно 5 виявлених та вилучених відрізків зі слідами папілярних узорів, які вилучено 15.08.2019 в ході огляду місця події в автомобілі Ford Transit д/н НОМЕР_1 на автодорозі смт Нижні Сірогози - Верхній Рогачик (Т-22-08), біля повороту на с. Першопокровка, Нижньосірогозького району, Херсонської області та прозорий файл-пакет, горловина якого прошита чорною ниткою кінці якої скріплені печаткою Для довідок 40.4 Нижньосірогозького ВП Каховського ВП ГУНП в Херсонській області, в середині якого знаходятьсядактилокарта потерпілого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

В ході проведення експертизи дозволити повне або часткове знищення об`єкта дослідження або зміну його властивостей в межах необхідних для проведення експертизи.

Дозволити слідчому, за клопотанням експерта, надавати до експертної установи додаткові матеріали і зразки та вчиняти інші дії, пов`язані із проведенням експертизи.

Дозволити слідчому для ознайомлення експерту надати матеріали кримінального провадження (на вимогу).

Дозволити результати експертизи та об`єкти дослідження надати слідчому, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження або керівнику слідчого відділення, або за їхнім дорученням іншій уповноваженій ними особі.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Цесельська О. С.

Зареєстровано 23.08.2019
Оприлюднено 27.08.2019
Дата набрання законної сили 22.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону