Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа № 733/832/19
№ 2/733/381/19
Рішення
Іменем України
"22" серпня 2019 р. м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Овчарика В.М.,
за участю секретаря Ткаченко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня за правилами загального провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно,
установив:
У липні 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просить визнати за нею право власності в порядку спадкуванняна земельні ділянки площею 4,24 га та 1,21 га згідно державних актів на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_1 та серії НОМЕР_2 відповідно, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 її матері ОСОБА_2 , посилаючись на те, що вона як спадкоємець за законом першої черги, прийняла спадщину, так як подала до держнотконтори відповідну заяву, але не може оформити свої права в позасудовому порядку в зв`язку з втратою правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
За клопотанням позивача ухвалою судді від 08 липня 2019 року витребувано від Ічнянської районної державної нотаріальної контори копію спадкової справи заведеної до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (а.с.18-19).
Інших заяв, клопотань від учасників справи не надходило.
У судове засідання позивач не з`явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце розгляду справи, при цьому письмово у позовній заяві просила розглянути справу за її відсутності.
Представник відповідача Рожнівської сільської ради до суду не з`явився, надавши заяву про розгляд справи за відсутності та визнання позову.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Ураховуючи, що всі учасники справи у судове засідання не з`явилися, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що узгоджується з положеннями ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с. 5), яка доводилася матір`ю позивачу (а.с. 6, 7), після смерті якої відкрилася спадщина на земельні ділянки площею 4,24 га та 1,21 га згідно державних актів на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_1 та серії НОМЕР_2 відповідно (а.с.11, 12, 13).
Відповідно до довідки Рожнівської сільської ради № 80 від 14 лютого 2019 року, ОСОБА_2 на день своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 одна (а.с. 10).
Як убачається із копії спадкової справи № 110/2018, заведеної Ічнянською районною державною нотаріальною конторою 06 жовтня 2018 року, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 із заявою про прийняття спадщини звернулася ОСОБА_1 (а.с.).
Відповідно до листа Ічнянської районної державної нотаріальної контори № 636/02-14 від 28 травня 2019 року, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину на земельні ділянки у зв`язку з відсутністю в останньої правовстановлюючих документів на спадкове майно (а.с. 9).
Про втрату державних актів на право власності на земельні ділянки НОМЕР_1 та серії НОМЕР_2 свідчить оголошення у газеті Трудова слава (а.с. 14).
Згідно п. 23 постанови № 7 Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року "Про судову практику у справах про спадкування" за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутись до суду за правилами позовного провадження.
Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно з ч. 1 та ч. 5 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.
Аналізуючи зібрані по справі докази, суд вважає встановленим, що ОСОБА_1 , як спадкоємець за законом першої черги, прийняла спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 її матері ОСОБА_2 , так як подала до держнотконтори заяву про прийняття спадщини, однак не може оформити свої спадкові права у позасудовому порядку у зв`язку з втратою правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що є підставою для визнання за позивачем права власності в порядку спадкування на зазначене спадкове майно.
Суд встановив також, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а вимоги позивача обгрунтовані на законі.
Керуючись ст. 1261, 1268, 1269 ЦК України, ст. 2, 4, 12, 13, 76, 81, 89, 200, 247, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, суд
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності в порядку спадкування на:
-земельну ділянку площею 4,24 га, розташовану на території Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, надану на ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 , виданого Ічнянською районною державною адміністрацією Чернігівської області 21 вересня 2004 року, на підставі розпорядження Ічнянської районної державної адміністрації від 24 вересня 2003 року № 431, належну померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ;
-земельну ділянку площею 1,21 га, розташовану на території Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, надану на ведення особистого селянського господарства, згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 , виданого Ічнянською районною державною адміністрацією Чернігівської області 21 вересня 2004 року, на підставі розпорядження Ічнянської районної державної адміністрації від 24 вересня 2003 року № 431, належну померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач: Рожнівська сільська рада Ічнянського району Чернігівської області, місце розташування: вул. Першотравнева, 8, с. Рожнівка, Ічнянський район, Чернігівська область, ЄДРПОУ 04413259.
Повне судове рішення складено 22 серпня 2019 року.
Головуючий суддя В.М.Овчарик
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2019 |
Оприлюднено | 27.08.2019 |
Номер документу | 83809945 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Овчарик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні