ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

22.08.2019

Ленінський районний суд м. Харкова

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2019 року Справа № 642/5729/19;

Провадження № 1-кс/642/3140/19

Суд в складі: слідчого судді Євтіфієва В.М.,

секретаря Пшеничної Т.М.,

за відсутністю слідчого, розглянувши клопотання слідчого Холодногірського відділу поліції ГУНП в Харківській області майора поліції Бережної Н.О., про надання тимчасового доступу до речей і документів, у кримінальному провадженні №12018220000001495 від 27.12.2018 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Холодногірського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області майора поліції Бережна Н.О. звернулась до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

В клопотанні слідчий просить надати слідчому Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області майору поліції Бережній Наталії Олександрівні, слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні і співробітникам оперативного підрозділу на підставі наданих слідчими доручень на проведення слідчих (розшукових) дій у порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України дозвіл на тимчасовий доступ до документів КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528, адреса: м. Харків, вул. Танкопія, 43, телефон НОМЕР_1 , електронна поштова скринька hmdl-5@ukr.net, з можливістю вилучення їх оригіналів.

Зобов`язати службових осіб КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528, адреса: м. Харків, вул. Танкопія, 43, надати слідчому Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області майору поліції Бережній Наталії Олександрівні, слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні і співробітникам оперативного підрозділу на підставі наданих слідчими доручень на проведення слідчих (розшукових) дій у порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України тимчасовий доступ до наступних документів КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528 стосовно проведення тендерних закупівель і стосовно фінансово - господарських відносин із ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068 за період 2017 - 2018 роки: рішення тендерного комітету, оформлені протоколами або іншими документами, про проведення закупівлі і про затвердження тендерної документації; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; протокол розгляду тендерних пропозицій; звіт про результати проведення процедури закупівлі; звіт про виконання договору про закупівлю; тендерні пропозиції, надані тендерному комітету всіма учасниками тендерних торгів, в яких приймало участь ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068; укладені із ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068 договори (угоди, контракти) з усіма додатками до них (специфікації), договори підряду з усіма додатками до них, рахунки-фактури; прибуткові та видаткові накладні; акти приймання-передачі товарів (виконаних робіт, наданих послуг); дефектні акти, локальні кошториси, довідки про вартість виконаних будівельних робіт форми кб3, акти приймання виконаних будівельних робіт форми кб2, відомості ресурсів до актів приймання, розрахунки № 1-1 прямих витрат і загальновиробничих витрат, розрахунки № 1-2 загальновиробничих витрат, розрахунки № 5 кошторисний прибуток, розрахунки № 6 кошти на покриття адміністративних витрат, інші розрахунки до актів приймання виконаних будівельних робіт, податкові накладні; доручення (довіреності) на отримання товарів; платіжні доручення; видаткові касові ордери; товарно-транспортні накладні, сертифікати відповідності (якості, стандартизації), технічні паспорти та інші документи, які складалися під час виконання даних договірних зобов`язань, та являються невід`ємною частиною проведених фінансово-господарських операцій, і можливість вилучити їх посвідчені копії.

Як вбачається з наданих матеріалів клопотання та додатків до нього, слідчим відділом Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12018220000001495 від 27.12.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом заволодіння коштами територіальної громади міста Харкова у 2017 - 2018 роках шляхом зловживання службовими особами ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" службовим становищем під час виконання ремонтних робіт в приміщеннях, будівлях та на території Комунального некомерційного підприємства Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, вчиненим за попередньою змовою групою осіб.

В період з 27.12.2018 по 02.07.2019 досудове розслідування здійснювалося СУ ГУНП в Харківській області.

02.07.2019 постановою про визначення підслідності процесуального керівника прокурора відділу прокуратури Харківської області радника юстиції Стрєльнікової Є.В. підслідність кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12018220000001495 визначено за СВ ВП ГУНП в Харківській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" в період 2017 - 2018 років за попередньою змовою із групою інших осіб, використовуючи підприємства ТОВ Уніка - Трейд , ПрАТ Діамант (з іноземними інвестиціями), ТОВ Пожкомплекс вчинили антиконкурентні узгоджені дії, спрямовані на недопущення та усунення конкуренції і спотворення результатів публічних закупівель ремонтних робіт, проведених КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, що стало результатом визнання переможцем публічних закупівель робіт на проведення капітального ремонту ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" .

Також досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" систематично у складі тендерної пропозиції підприємства надають до тендерного комітету КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради неправдиву інформацію про наявність на підприємстві працівників необхідної кваліфікації у необхідній кількості.

Так, під час проведення закупівлі UA-2017-05-05-002278-b від 05.05.2017 Капітальний ремонт приміщень лікарні КЗОЗ Харківська міська лікарня № 5 за адресою: м. Харків, вул. Танкопія, 43 , очікувана вартість 8 511 065 гривень до тендерного комітету службовими особами ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" було надано документ, який називається Інформація про працівників , має № 69 і датований 15.05.2017, згідно якого на підприємстві працює 43 особи робітничих спеціальностей.

Однак, відповідно до інформації, отриманої на підставі листа ГУ ДФС в Харківській області № 5276/9/20-40-12-04-09 від 18.02.2019 з додатками, згідно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за 2 квартал 2017 року, ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" в період квітень - червень 2017 року здійснювало виплату заробітної плати тільки 3 особам.

Отже, службові особи ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" надали у складі тендерної пропозиції до тендерного комітету КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради неправдиву інформацію.

Крім того, під час проведення закупівлі UA-2018-02-27-001112-a від 27.02.2018 Капітальний ремонт першого корпусу та покрівлі і внутрішніх інженерних мереж другого корпусу КЗОЗ Харківська міська дитяча лікарня № 5 за адресою: вул. Танкопія 43 , очікувана вартість 8 989 532 гривень до тендерного комітету службовими особами ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" було надано документ, який називається Інформація про працівників і не має реєстраційного номеру, датований 06.03.2018, згідно якого на підприємстві працює 43 особи робітничих спеціальностей.

Однак, відповідно до інформації, отриманої на підставі листа ГУ ДФС в Харківській області № 5276/9/20-40-12-04-09 від 18.02.2019 з додатками, згідно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за 1 квартал 2018 року, ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" в період січень - березень 2018 року здійснювало виплату заробітної плати тільки 22 особам.

Отже, службові особи ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" надали у складі тендерної пропозиції до тендерного комітету КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради неправдиву інформацію.

Під час досудового розслідування на виконання доручення слідчого оперативним підрозділом - УЗЕ в Харківській області ДЗЕ отримано інформацію, що службові особи ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" з метою заволодіння коштами комунального підприємства завищують вартість будівельних матеріалів, які використовують при проведенні ремонтних робіт на об`єктах КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради.

Також встановлено, що службові особи ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" для фактичного здійснення будівельних робіт використовують осіб, які офіційно ніде не працевлаштовані і не мають відповідної кваліфікації, в результаті чого якість виконаних робіт з капітального ремонту є низькою, при цьому розрахунок із цими особами за виконану роботу здійснюється готівкою за рахунок коштів КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, що були незаконно переведені в готівкову форму службовими особами ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" .

Для здійснення і закінчення злочинних дій із заволодіння коштами комунального підприємства і отримання реальної можливості розпорядитися ними службові особи ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" за попередньою змовою із групою інших осіб отримані від КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради кошти перераховують ніби - то як оплата за виконання ремонтних робіт в приміщеннях, будівлях та на території Комунального некомерційного підприємства Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради на рахунки підприємств ТОВ Енергетичний консалтинг , ТОВ Балфорд , ТОВ Геката сервіс , ТОВ Басфорд груп , ТОВ Глобал - монтаж , ТОВ Нортлейк , ТОВ Кріос гарант , ТОВ Орланд груп , які були створені і використовуються для прикриття незаконної діяльності із переведення безготівкових коштів в готівку для подальшого привласнення шляхом складання облікових і звітних документів про неіснуючі господарські операції.

Факт наявності фінансово - господарських відносин ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" із вказаними підприємствами підтверджується даними реєстру виданих та отриманих податкових накладних із зазначенням номенклатури товарів/послуг по ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , який було отримано на підставі листа ГУ ДФС в Харківській області № 5276/9/20-40-12-04-09 від 18.02.2019 з додатками.

Документи КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528, адреса: м. Харків, вул. Танкопія, 43, щодо проведення підприємством тендерних закупівель і фінансово - господарських відносин із ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068 містять фактичні дані, на підставі яких будуть встановлені факти і обставини, що мають значення для кримінального провадження №12018220000001495 від 27.12.2018, і, згідно ст. ст. 98, 99 КПК України, є документами, що мають ознаки речових доказів у кримінальному провадженні №12018220000001495 від 27.12.2018.

Відповідно до ст. 93 КПК України, КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528 було направлено лист № 1548/119-24-2019 від 21.01.2019 для отримання можливості ознайомитися із документами підприємства та виготовити їх копії за період з 01.01.2017 по теперішній час, а саме: із документами тендерного комітету (рішення, оформлені протоколами або іншими документами, про проведення закупівлі і про затвердження тендерної документації; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; протокол розгляду тендерних пропозицій; звіт про результати проведення процедури закупівлі; звіт про виконання договору про закупівлю); із документами тендерних пропозицій, наданих тендерному комітету всіма учасниками тендерних торгів, в яких приймало участь ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068; фінансово - господарських відносин із ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068, які відбувалися за результатами тендерних торгів: договори з усіма додатками і додатковими угодами, акти приймання виконаних будівельних робіт з усіма додатками, акти виконаних робіт, прибуткові і видаткові накладні, податкові накладні, документи про оплату (банківські і касові), довіреності на отримання матеріальних цінностей тощо.

26.02.2019 КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528 було надано лист № 58, в якому повідомлялось, що документи, вказані у листі, надані не будуть. Підставою для відмови у наданні документів вказано, що слідчий зобов`язаний звернутися для отримання необхідної інформації до Харківського міського голови, оскільки це передбачено розпорядженням Харківського міського голови № 1930 від 15.07.2010 Про посилення контролю за розглядом запитів судових, правоохоронних та контролюючих органів .

Слідчий посилається на те, що згідно ст. 1 КПК України, порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.

Згідно ч. 5 ст. 40 КПК України, слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог КПК України, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється.

Крім того, розпорядженням Харківського міського голови № 1930 від 15.07.2010 Про посилення контролю за розглядом запитів судових, правоохоронних та контролюючих органів не передбачено, що запити стосовно діяльності комунальних підприємств взагалі мають адресуватися Харківському міському голові.

Таким чином, у сторони обвинувачення відсутня можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу отримати документи, які можуть бути доказами факту і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

За результатами досудового розслідування без наявності вказаних документів іншими способами довести обставини, що встановлюються під час вказаного кримінального провадження, неможливо.

Зазначені документи зберегли на собі сліди злочину, інші відомості, які будуть використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, та були об`єктом кримінально протиправних дій, тому існує обґрунтована необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження - тимчасового доступу до речей і документів.

На даний час існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, і потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.

Зазначені документи необхідно вилучити в оригіналах, оскільки необхідно ідентифікувати виконавців підписів, виконаних на вказаних документах, шляхом проведення почеркознавчої експертизи і техніко - криміналістичної експертизи документів.

Згідно з п. 1.1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08.10.1998 за № 705/3145 (у редакції наказу Мін`юсту від 26.12.2012 № 1950/5), для проведення почеркознавчих досліджень рукописних текстів і підписів надаються оригінали документів. Таким чином, почеркознавчі дослідження за копіями (технічними зображеннями) документів не проводяться.

Суд, дослідивши надані матеріали, встановив.

КНП "Міська дитяча лікарня № 5"належним чином повідомлено про слухання справи, у судове засідання представник не з`явився. За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття представника не є перешкодою для розгляду клопотання.

Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підстава щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.

Інформація, про тимчасовий доступ до якої заявлено клопотання, перебуває або може перебувати у володінні КНП "Міська дитяча лікарня № 5" та у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити достовірні дані щодо зв`язку абонента не можливо.

Таким чином, вищезазначені обставини дають слідчому судді підстави для висновку про наявність передбачених ст. 132, ч. 5 ст. 163 та ч. 6 ст. 163 КПК України підстав для задоволення клопотання слідчого.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Холодногірського відділу поліції ГУНП в Харківській області майора поліції Бережної Н.О., про надання тимчасового доступу до речей і документів, у кримінальному провадженню №12018220000001495 від 27.12.2018 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України - задовольнити.

Надати слідчому Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області майору поліції Бережній Наталії Олександрівні, слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні і співробітникам оперативного підрозділу на підставі наданих слідчими доручень на проведення слідчих (розшукових) дій у порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України дозвіл на тимчасовий доступ до документів КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528, адреса: м. Харків, вул. Танкопія, 43, телефон НОМЕР_1 , електронна поштова скринька hmdl-5@ukr.net, з можливістю вилучення їх оригіналів.

Зобов`язати службових осіб КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528, адреса: м. Харків, вул. Танкопія, 43, надати слідчому Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області майору поліції Бережній Наталії Олександрівні, слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні і співробітникам оперативного підрозділу на підставі наданих слідчими доручень на проведення слідчих (розшукових) дій у порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України тимчасовий доступ до наступних документів КНП Міська дитяча лікарня № 5 Харківської міської ради, код 02003528 стосовно проведення тендерних закупівель і стосовно фінансово - господарських відносин із ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068 за період 2017 - 2018 роки: рішення тендерного комітету, оформлені протоколами або іншими документами, про проведення закупівлі і про затвердження тендерної документації; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; протокол розгляду тендерних пропозицій; звіт про результати проведення процедури закупівлі; звіт про виконання договору про закупівлю; тендерні пропозиції, надані тендерному комітету всіма учасниками тендерних торгів, в яких приймало участь ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068; укладені із ТОВ "ХБК - БУДЕНЕРГО" , код 36986068 договори (угоди, контракти) з усіма додатками до них (специфікації), договори підряду з усіма додатками до них, рахунки-фактури; прибуткові та видаткові накладні; акти приймання-передачі товарів (виконаних робіт, наданих послуг); дефектні акти, локальні кошториси, довідки про вартість виконаних будівельних робіт форми кб3, акти приймання виконаних будівельних робіт форми кб2, відомості ресурсів до актів приймання, розрахунки № 1-1 прямих витрат і загальновиробничих витрат, розрахунки № 1-2 загальновиробничих витрат, розрахунки № 5 кошторисний прибуток, розрахунки № 6 кошти на покриття адміністративних витрат, інші розрахунки до актів приймання виконаних будівельних робіт, податкові накладні; доручення (довіреності) на отримання товарів; платіжні доручення; видаткові касові ордери; товарно-транспортні накладні, сертифікати відповідності (якості, стандартизації), технічні паспорти та інші документи, які складалися під час виконання даних договірних зобов`язань, та є невід`ємною частиною проведених фінансово-господарських операцій, і можливість вилучити їх посвідчені копії.

Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Євтіфієв В.М.

Дата ухвалення рішення 22.08.2019
Зареєстровано 23.08.2019
Оприлюднено 27.08.2019

Судовий реєстр по справі 642/5729/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 22.08.2019 Ленінський районний суд м.Харкова Кримінальне
Ухвала від 22.08.2019 Ленінський районний суд м.Харкова Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 642/5729/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону