ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/43020/19-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Самійлик В.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС шостого слідчого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві Лебердюка Д.В. про тимчасовий доступ до речей та документів,-

В С Т А Н О В И В :

До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Карабаня В.М. надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС шостого слідчого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві Лебердюка Д.В., погоджене прокурором відділу прокуратури міста Києва Станковим О.П., про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор (код ЄДРПОУ 31082518).

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження слідчий вказав, що в провадженні шостого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №42018101060000069 від 12.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Встановлено, що службові особи службові особи ТОВ "ЛІБЕРТІ БІЗНЕС АЛЬЯНС" (код ЄДРПОУ 41082713), шляхом відображення в податковому обліку фінансово-господарських відносин з ТОВ "ДЖОЙН ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 40748365), ТОВ Делсеф Трейд (код ЄДРПОУ 40700825), ТОВ "СЕПЛАЙ СОЛЮШНЗ ЮЕЙ" (код ЄДРПОУ 40449054), ТОВ "ГОЛДЕН НАТС" (код ЄДРПОУ 40915045) протягом 2017 року, умисно ухилились від сплати податків на суму 4 106 627,96 грн., що спричинило ненадходження до Державного бюджету коштів в особливо великих розмірах.

Також встановлено, що до схеми мінімізації сплати податків за участю ТОВ "ЛІБЕРТІ БІЗНЕС АЛЬЯНС" входять підприємства транзитери , в тому числі ТОВ "СТРАТТОН Ф" (колишня назва ТОВ СМЛ Фрут ) (код ЄДРПОУ 41401275). Також встановлено, що одним із підприємств вигодо набувачів, яке сформувало податковий кредит від вище вказаного підприємства є ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор .

Також в ході досудового розслідування встановлені інші факти, які вказують на протиправний характер діяльності ТОВ "СТРАТТОН Ф" (колишня назва ТОВ СМЛ Фрут ).

Слідчий зазначив, що по даному кримінальному провадженні провадяться слідчі дії, та виникла необхідність у призначені судової-почеркознавчої експертизи документів в зв`язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор , а саме до документів щодо фінансово-господарських взаємовідносин ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор із ТОВ "СТРАТТОН Ф" (колишня назва ТОВ СМЛ Фрут ).

В судове засідання слідчий не з`явився, на адресу суду подав клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходиться речі і документи, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази.

На підставі викладеного і керуючись ст. 108, ст.ст. 160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому з особливо важливих справ 6-го слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві Лебердюку Денису Васильовичу, слідчим групи слідчих які розслідують кримінальне провадження, на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення їх копій, що перебувають у володінні ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор (код ЄДРПОУ 31082518) та які стосуються фінансово-господарських взаємовідносин ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор (код ЄДРПОУ 31082518) із ТОВ "СТРАТТОН Ф" (колишня назва ТОВ СМЛ Фрут ) (код ЄДРПОУ 41401275), за період взаємовідносин із 01.01.2018 по 11.08.2019, та завірених копій документів по взаємовідносинам із контрагентами (фізичними/юридичними особами) яким реалізовувались/придбавались товари, роботи, послуги куплені ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор (код ЄДРПОУ 31082518) по взаємовідносинам із ТОВ "СТРАТТОН Ф" (колишня назва ТОВ СМЛ Фрут ) (код ЄДРПОУ 41401275), за весь період взаємовідносин, в тому числі та документів: договорів з додатками та доповненнями до них, додаткових угод, контрактів, інвойсів, актів прийому-передачі, актів виконаних робіт/наданих послуг, товарно-транспортних накладних (документів які підтверджують транспортування товарно-матеріальних цінностей), інформацію про осіб які приймали участь у здійсненні зазначених в документах фінансово-господарських операціях між підприємствами, протоколів погодження ціни, сертифікатів якості на товар (документів які підтверджують якість товару), податкових накладних, видаткових накладних, актів приймання-передачі, накладних, рахунків-фактур, платіжних доручень, банківських виписок, складських карток, листів по вказаним взаємовідносинам, роздрукованих витягів з електронних реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, які містять облікові записи про вищезазначені фінансово-господарські операції, листування із вище зазначеними контрагентами, актів взаємозвірок в односторонньому порядку, оборотно-сальдових відомостей та бухгалтерських документів по рахункам 311 (розрахунковий рахунок), 28 (товари) і 36 (розрахунки з покупцями); штатного розпису службових осіб, працівників ТОВ Золотоніський лікеро-горілчаний завод Златогор (код ЄДРПОУ 31082518) та їх посадових інструкцій за період з 01.01.2018 по 11.08.2019 із зазначенням дати призначення/звільнення вказаних осіб.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.М. Карабань

Ухвала виготовлена у двох примірниках.

Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання.

Примірник № 2 наданий слідчому.

Слідчий суддя В.М. Карабань

Зареєстровано 23.08.2019
Оприлюднено 27.08.2019
Дата набрання законної сили 15.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону