СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

пр. № 1-кс/759/5265/19

ун. № 759/15084/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2019 року м. Київ

Слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва Скрипник О.Г., при секретарі Горло Н.М., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті м. Київ клопотання слідчого з ОВС восьмого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС в м. Києві Стоянова О. О. про тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" , по матеріалам досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019100000000474, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.08.2019, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

19.08.2019 року до суду надійшло клопотання слідчого з ОВС восьмого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС в м. Києві Стоянова О. О. про тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" (код 39254743), по матеріалам досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019100000000474, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.08.2019, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,

Клопотання обґрунтовано тим, що службові особи ТОВ Сітіконсалт Кепіталс Компані (код 41385712), ТОВ Альянс новобуд (код 35326285), ТОВ "КОМПАНІЯ ТІТАЛ" (код 24571799), ТОВ "Д-І-М" (код 39219384), ТОВ Конвент М (34349479) використовуючи транзитно-конвертаційну группу підприємств, яка підконтрольна гр. ОСОБА_1 , гр. ОСОБА_2 , гр. ОСОБА_3 та до якої входять ТОВ "ДИЗАЙН БЮРО МАКСИМУМ" (код 33829356), ТОВ Європейський гарант безпеки (код 38904542), ТОВ "БУД АЛЬЯНС "КОМПАНІЯ ГАРАНТ" (код 40064515), ТОВ "АДВЕРФОРС" (код 39200017), ТОВ "РАМЗЕС ХОЛД" (код 41204199), в період з 01.01.2017 по 28.07.2019 що призвело до ухилення від сплати податків на загальну суму понад 5 240 000 грн. , шляхом незаконного формування податкового кредиту з ПДВ. Також встановлено, що у вищевказаних підприємств відсутнє виробниче обладнання, транспортні засоби, торгівельне обладнання, складські приміщення, устаткування необхідне для здійснення фінансово-господарської діяльності. Також відсутні витрати, які характерні для ведення фінансово-господарської діяльності підприємствам реального сектору економіки.

Згідно інформації, що міститься в базі даних АІС ГУ ДФС України ЄРПН , реєстрація податкових накладних, які надсилалися до Державної фіскальної служби України, підприємствами з ознаками транзитності , а саме: ТОВ "ДИЗАЙН БЮРО МАКСИМУМ" , ТОВ "АДВЕРФОРС" , ТОВ Рекламне Агенство Профіленд (код 38448569), ТОВ Комплекс Баланс (код 40222107) здійснювалась з однієї і тієї ж ІР адреси 182.209.59.69.

Встановлено, що послуги, щодо надання доступу до мережі Інтернет через ІР адресу 182.209.59.69 надає компанія-провайдер ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" (код 39254743).

Так ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" на запит, щодо надання інформації, щодо адреси (повна адреса, номер поверху та кімнати) за якою надавались послуги у вказаний період часу, реквізити осіб (підприємств) з якими було укладено відповідні договори на обслуговування даної ІР-адреси - було відмовлено в наданні запитуваної інформації та її документальному підтвердженні.

З урахуванням викладеного, з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що відомості, які містяться в зазначених документах інтернет провайдера ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" можуть бути використані, як докази вини особи в ухиленні від сплати податків, дадуть можливість відшукати офіси зазначених підприємств, комп`ютерну техніку, за допомогою якої складалась податкова звітність та первинні фінансово-господарські документи, та місце знаходження первинних фінансово-господарських документів, які містять сліди вчинення зазначеного особливо тяжкого злочину, для проведення комп`ютерної експертизи та таке інше.

У зв`язку з цим, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" . Інформація має суттєве значення для подальшого розслідування даного кримінального правопорушення і її вивчення та наявність у матеріалах провадження є істотними доказами, що впливають на хід досудового слідства.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про слухання клопотання й його відсутності.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" у володінні яких знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Перевіривши доводи, викладені у клопотанні, перевіривши додані матеріали, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містять в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Вивчивши матеріали клопотання, та, оскільки, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані дані мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншим способом встановити істину у справі неможливо, не дивлячись на те, що отримані дані при витребуванні тимчасового доступу до відомостей, які можуть становити банківську таємницю, становлять охоронювану законом таємницю, але, можливо, будуть використані як докази для встановлення істини по справі, вважаю за можливе клопотання задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Надати слідчому з ОВС восьмого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві Стоянову О.О., слідчим слідчої групи Войцеховській М.В., Блинову О.С., Бойку Б.В., Яковлеву А.М., Семезенко Я.О., - тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю в ТОВ "ДАТАНЕТ ІСП" (код 39254743), з метою вилучення документів (договорів на абонентське обслуговування та інше), а також надати доступ до інформації про абонентів, яким надавалась у користування наступна IP адреса у певний момент часу: 182.209.59.69 дата та час з`єднання: 15.07.2019 о 11:23:19, а саме ідентифікувати абонента (ПІБ та дата народження особи, адреса реєстрації, реквізити підприємства та інші конкретизуючи дані), номер мобільного телефону (або картки, яка була задіяна у бездротовому модемі) та ІМЕІ, адресу встановлення точки доступу до мережі Інтернет, адресу надсилання рахунків за користування Інтернетом, копії договорів на абонентське обслуговування та інше. У разі, якщо послуги з доступу до мережі Інтернет надаються за допомогою дротового зв`язку вказати, за якою саме адресою (повна адреса житлового будинку або приміщення, номер поверху та кімнати, квартири, інші ідентифікуючі ознаки) надавались чи надаються послуги з доступу до мережі Інтернет з перелічених IP-адрес. Також вказати реквізити осіб (підприємств) з якими було укладено відповідні договори.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає чинності негайно і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О.Г. Скрипник

Дата ухвалення рішення 20.08.2019
Зареєстровано 23.08.2019
Оприлюднено 27.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону