УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" серпня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/866/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Лозинської І.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" (м. Черкаси)
до Житомирського дошкільного навчального закладу №10 (м.Житомир)
про стягнення 154 007,82 грн.
ВСТАНОВИВ:
22.08.2019 до Господарського суду Житомирської області від Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" надійшла позовна заява до Житомирського дошкільного навчального закладу № 10 про стягнення 154007,82 грн. боргу, 2310,12 грн. судового збору та 4000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.
Позовні вимоги обгрунтовано несплатою відповідачем отриманого від позивача природного газу згідно з укладеного між сторонами договору № С/173-18 від 21.02.2018 поставки природного газу.
За п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) та їх місцезнаходження (для юридичних осіб).
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, доданого до позовної заяви, вбачається таке місцезнаходження позивача: 18002, м. АДРЕСА_1 вул. Гоголя, 137, тоді як у позовній заяві зазначено: 18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137, оф. 15, що потребує відповідного виправлення.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
За ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
З огляду на викладені умови договору № С/173-18 від 21.02.2018 поставки природного газу (далі - договір) та зважаючи на фактичні обставини, позивачу слід надати суду такі документи:
- реєстр газотранспортної організації для підтвердження обсягу фактично спожитого природного газу споживачем за спірний місяць (п. 3.4.2. договору);
- докази проведення звірки розрахунків між сторонами за процедурою погодженою у п. 5.3. договору;
- податкову накладну (п. 5.4. договору);
- договір на транспортування природного газу по території України із відповідною газотранспортною організацією, укладений споживачем (за наявності); повідомити письмово про виконання споживачем природного газу про виконання споживачем умови щодо повідомлення постачальника реквізитів газотранспортної організації (п.6.6);
- ліцензію на ведення відповідної господарської діяльності за спірний період (п. 10.9. договору);
- повідомити про наявність відповідного кошторисного призначення (бюджетних асигнувань) на 2018 рік згідно з п. 10.18. договору;
- акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності та схем розмежування (п. 10.22. договору) (за наявності);
- алокацію про поділ фактичного обсягу природного газу за грудень 2018 р. (за наявності).
Крім того, позивачем у позовній заяві вказано про направлення до ПАТ "Житомиргаз" запиту № 25/037-19 від 24.07.2019 на підтвердження фактичного споживання природного газу.
З відповіді від 02.08.2019 Регіональної газової компанії "Житомиргаз", доданої до позовної заяви, вбачається, що АТ "Житомиргаз" до АТ "Укртрансгаз" надано алокації про поділ фактичного обсягу природного газу за грудень 2018 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 50 ГПК України передбачено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі (ч. 3 ст. 50 ГПК України).
Тому, з огляду на викладену інформацію, слід зобов`язати позивача вирішити питання щодо необхідності залучення до участі у справі зазначених юридичних осіб в якості третіх осіб.
Позивач також заявив до стягнення 4000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу згідно з доданого до позовної заяви орієнтовного розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку з розглядом справи.
Згідно з ч. 3 ст. 126 ГПК України для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат, учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути, серед іншого, співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт; обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову (ч. 4 ст. 126 ГПК України).
В обгрунтування вказаних витрат не надано суду відповідний документів.
Одночасно слід звернути увагу позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
З огляду на викладене, слід позивачу слід надати договір про надання юридичних послуг, опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, фактично понесені витрати на суму 4000,00 грн., довіреність або ордер, виданий відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
За ч.1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про її залишення без руху.
З огляду на викладене, вказану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 ГПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" до Житомирського дошкільного навчального закладу № 10 про стягнення 154007,82 грн. боргу, 2310,12 грн. судового збору та 4000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Енергогазрезерв" протягом 10 днів з дня вручення ухвали Господарського суду Житомирської області від 23.08.2019 про залишення позовної заяви без руху надати господарському суду:
- уточнену позовну заяву, з правильним зазначенням місцезнаходження позивача: 18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, 137; докази відправлення за зазначеною адресою позовної заяви та доданих до неї документів;
- реєстр газотранспортної організації для підтвердження обсягу фактично спожитого природного газу споживачем за спірний місяць (п. 3.4.2. договору);
- докази проведення звірки розрахунків між сторонами за процедурою погодженою у п. 5.3. договору;
- податкову накладну (п. 5.4. договору);
- договір на транспортування природного газу по території України із відповідною газотранспортною організацією, укладений споживачем (за наявності); повідомити письмово про виконання споживачем природного газу про виконання споживачем умови щодо повідомлення постачальника реквізитів газотранспортної організації (п. 6.6. договору);
- ліцензію на ведення відповідної господарської діяльності за спірний період (п. 10.9. договору);
- повідомити про наявність відповідного кошторисного призначення (бюджетних асигнувань) на 2018 рік згідно з п. 10.18. договору;
- акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності та схем розмежування (п. 10.22. договору) (за наявності);
- алокацію про поділ фактичного обсягу природного газу за грудень 2018 року (за наявності);
- договір про надання юридичних послуг, детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, фактично понесені витрати на суму 4000,00 грн., довіреність або ордер, виданий згідно із Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність";
- вирішити питання щодо необхідності залучення до участі у справі юридичних осіб - ПАТ "Житомиргаз" та АТ "Укртрансгаз" в якості третіх осіб;
- у випадку неможливості надання документів, надати суду відповідне клопотання про витребування їх у певних осіб.
3. Роз`яснити ТОВ "Енергогазрезерв", що в разі не усунення вказаних недоліків у встановлений судом термін, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст.174 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 23.08.2019.
Суддя Лозинська І.В.
Віддрук.
1 - в справу
2 - позивачу (реком. з повідомл. )
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2019 |
Оприлюднено | 27.08.2019 |
Номер документу | 83821485 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Лозинська І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні