Ухвала
від 20.08.2019 по справі 197/787/19
КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 197/787/19

Провадження № 1-кп/177/154/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.08.2019

Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019041710000082 від 21.06.2019 щодо:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Степове Широківського району Дніпропетровської області, українки, громадянки України, заміжньої, утриманців не маючої, інваліда ІІІ групи, працюючої головним бухгалтером комунального підприємства «Надія», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України,

за участі:

прокурора ОСОБА_4 ,

обвинуваченої ОСОБА_3 ,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 , в період часу з 01.01.2018 по 01.04.2018 включно, знаходячись на території України, зокрема в с. Степове, Широківського району Дніпропетровської області, обіймаючи посаду головного бухгалтера, а також виконуючого обов`язки директора КП «Надія» (код ЄДРПОУ 31188019), розташованого за адресою: Дніпропетровська область, Широківський район, с. Степове, вул. Центральна, 12, та будучи наділена адміністративно-господарськими та організаційно розпорядчими повноваженнями на вказаному підприємстві, у зв`язку з чим відносилася до категорії осіб, які є суб`єктами декларування та була зобов`язана з 01.01.2018 по 01.04.2018 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобіганні корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий (2017) рік, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і свідомо допускаючи їх настання, маючи всі необхідні умови та технічну можливість, станом на 26.06.2019 в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», умисно не подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий (2017) рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобіганні корупції.

Крім того, ОСОБА_3 , у період часу з 01.01.2019 по 01.04.2019 включно, знаходячись на території України, зокрема в с. Степове, Широківського району Дніпропетровської області, займаючи посаду головного бухгалтера, а також виконуючого обов`язки директора КП «Надія» (код ЄДРПОУ 31188019), розташованого за адресою: Дніпропетровська область, Широківський район, с. Степове, вул. Центральна, 12, та будучи наділена адміністративно-господарськими та організаційно розпорядчими повноваженнями на вказаному підприємстві, у зв`язку з чим відносилася до категорії осіб, які є суб`єктами декларування та була зобов`язана з 01.01.2019 по 01.04.2019 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобіганні корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий (2018) рік, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і свідомо допускаючи їх настання, маючи всі необхідні умови та технічну можливість, станом на 26.06.2019 в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», умисно не подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий (2018) рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобіганні корупції.

Дії ОСОБА_3 кваліфіковано за ст. 366-1 КК України, за ознаками умисного неподання суб`єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

Під час підготовчого судового засідання обвинувачена ОСОБА_3 подала клопотання про її звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, на підставі ст. 45 КК України, мотивуючи його тим, що кримінальне правопорушення у вчиненні якого вона обвинувачується, є злочином невеликої тяжкості, вона щиро розкаялась у вчиненому, раніше не судима, активно сприяв розкриттю злочину, збитків злочином не завдано, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки подала.

Прокурор у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення зазначеного клопотання.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України, у зв`язку з дійовим каяттям, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених ч. 2 ст. 284 КПК України.

Частиною 2 ст. 284 КПК України визначено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідності.

За змістом ст. 286 КПК України, звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Отже, за змістом статей 284 - 288 КПК підставами для звільнення особи від кримінальної відповідальності при розгляді справи в суді є наявність відповідної норми кримінального закону, яка передбачає таке звільнення, клопотання сторони кримінального провадження про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та згода обвинуваченого на закриття кримінального провадження на цих підставах. Отже, наявність цих умов є правовою підставою для прийняття судом рішення про звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності.

Статтею 44 КК України визначено, що особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цих Кодексом, здійснюється виключно судом.

Згідно з ст.45 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.Корупційними злочинами відповідно до цього Кодексу вважаються злочини, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368-369-2 цього Кодексу.

У відповідностідо п.1,п.3.Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни «Пропрактику застосуваннясудами Українизаконодавства прозвільнення особивід кримінальноївідповідальності» від23.12.2005 № 12, звільнення від кримінальної відповідальності - це відмова держави від застосування щодо особи, яка вчинила злочин, установлених законом обмежень певних прав і свобод шляхом закриття кримінальної справи, яке здійснює суд у випадках, передбачених КК, у порядку,встановленому КПК. Пунктом 2 вищезазначеної Постанови передбачено, що при вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд повинен переконатися, що діяння, яке поставлено особі за провину, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і особа винна в його вчиненні, а також, що умови та підстави її звільнення від кримінальної відповідальності, передбачені КК України. Тільки після цього можна постановити у визначеному КПК України порядку відповідне рішення. Ухвалити рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності можна лише за наявності її згоди на закриття справи з відповідної підстави.

Звільнення особивід кримінальноївідповідальності узв`язкуз дійовимкаяттям можливев разівчинення неювперше злочинуневеликої тяжкості. Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 45 КК України. У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України визнала повністю, усвідомила свою провину та щиро розкаялась з приводу вчиненого, надала показання про обставини вчинення кримінального правопорушення, чим фактично сприяла його розкриттю.

Суд враховує, що ОСОБА_3 за місцем проживання характеризується позитивно, на диспансерному обліку у лікарів нарколога та лікаря психіатра не перебуває, є інвалідом ІІІ групи, вперше притягається до кримінальної відповідальності, судимостей не має, матеріальна шкода кримінальним правопорушенням не завдана, також не встановлено будь-яких обставин, передбачених ст. 67 КК України, які б обтяжували її покарання. На даний час подала особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки. Як під час досудового розслідування, так і в судовому засіданні добровільно надала чіткі логічні показання по суті пред`явленого обвинувачення, чим, фактично, активно сприяла розкриттю злочину.

Частиною 7 статті 284 КПК України передбачено, що закриття кримінального провадження або ухвалення вироку з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує.

ОСОБА_3 роз`яснено суть обвинувачення та підставу звільнення від кримінальної відповідальності, згідно з ст. 45 КК України. Будучи ознайомленою із своїми правами, ОСОБА_3 у підготовчому засіданні наполягала на задоволенні клопотання та просила звільнити її від кримінальної відповідальності з підстав, визначених ст.45 КК України.

Оскільки в судовому засіданні встановлено наявність підстав для звільнення обвинуваченої ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності згідно з ст. 45 КК України, суд приходить до висновку про задоволення клопотання та вважає за можливе звільнити останню від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.

Запобіжний захід щодо обвинуваченої у даному кримінальному провадженні не застосовувався.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не подавався.

Речові докази та процесуальні витрати відсутні.

Керуючись ст. 284-288, 369-372, 376 КПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання обвинуваченої ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42019041710000082 від 21.06.2019 за ст. 366-1 КК України, - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за ст. 366-1 КК України на підставі ст. 45 КК України, у зв`язку з дійовим каяттям.

Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019041710000082 від 21.06.2019 щодо ОСОБА_3 за ст. 366-1 КК України, закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України у зв`язку зі звільненням від кримінальної відповідальності.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду Дніпропетровської області через Криворізький районний суд Дніпропетровської області протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали складено 23.08.2019

Суддя:

СудКриворізький районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення20.08.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83827116
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Декларування недостовірної інформації

Судовий реєстр по справі —197/787/19

Ухвала від 20.08.2019

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 20.08.2019

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 29.07.2019

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 10.07.2019

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Джерелейко О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні