Справа №672/646/19
Провадження №2/672/418/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.08.2019 року Городоцький районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Сакенова Ю.К.
за участю секретаря - Ратушняк Л.В.
представника позивача - Манилюка М.А.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Городок цивільну справу за позовом Городоцької місцевої прокуратури Хмельницької області в інтересах держави в особі Управління фінансів Городоцьбкої районної державної адміністрації Хмельницької області до ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Городоцька центральна районна лікарня Хмельницької області, про відшкодування витрат на лікування особи, яка потерпіла від злочину,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Городоцької місцевої прокуратури Хмельницької області в інтересах держави в особі Управління фінансів Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування витрат на лікування особи, яка потерпіла від злочину, мотивуючи свої вимоги тим, що вироком Городоцького районного суду Хмельницької області від 21.03.2019 року у кримінальному провадженні №12018240120000392 ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, та призначено йому покарання у виді п?яти років позбавлення волі згідно, ст.75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком на один рік шість місяців.
В результаті вчинення ОСОБА_2 злочину ОСОБА_3 спричинено тілесні ушкодження, які згідно висновку експерта №180 від 26.12.2018 року по своєму характеру відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя людини в момент заподіяння.
Згідно наданої Городоцькою ЦРЛ довідки №220/1 від 04.03.2019 року вартість лікування ОСОБА_3 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні Городоцької ЦРЛ з 01.12.2018р. по 17.12.2018р., становить 6356 грн. 48 коп.
Згідно із Рішенням Конституційного Суду України від 08.04.99 №3-рп/99 зі справи за конституційним поданням Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України визначено, що "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Під поняттям орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах , розуміється орган, на який державою покладено обов`язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних правовідносинах, спрямованої на захист інтересів держави.
Таким органом, відповідно до статей 6, 7, 13 та 143 Конституції України може виступати орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
Частиною 2 статті 61 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні передбачено, що районні та обласні ради затверджують районні та обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних та культурних програм, контролюють їх виконання.
Відповідно до ст.18 Закону України Основи Законодавства України про охорону здоров`я фінансування охорони здоров`я здійснюється за рахунок Державного бюджету України та місцевих бюджетів, фондів медичного страхування, благодійних фондів та будь-яких інших джерел, не заборонених законодавством.
Відповідно до листа Управління фінансів Городоцької РДА від 03.05.2019р. за №02-22/316 встановлено, що вказаний орган не вживатиме заходів щодо захисту інтересів держави з питань стягнення зазначених коштів з ОСОБА_2 , тому з даним позовом звертається керівник місцевої прокуратури, який набуває статусу позивача.
Враховуючи наведене, позивач просить стягнути з ОСОБА_2 на користь управління фінансів Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області витрати на лікування потерпілої від злочину в сумі 6356,48 грн.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.
Ознайомившись з матеріалами справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що вироком Городоцького районного суду від 21.03.2019 року у кримінальному провадженні №12018240120000392 ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, та призначено йому покарання у виді п?яти років позбавлення волі згідно, ст.75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком на один рік шість місяців.
В результаті вчинення ОСОБА_2 злочину ОСОБА_3 спричинено тілесні ушкодження, які згідно висновку експерта №180 від 26.12.2018 року по своєму характеру відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя людини в момент заподіяння.
Згідно наданої Городоцькою ЦРЛ довідки №220/1 від 04.03.2019 року вартість лікування ОСОБА_3 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні Городоцької ЦРЛ з 01.12.2018р. по 17.12.2018р., становить 6356 грн. 48 коп.
Відповідно до ст.1206 Цивільного кодексу України особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину.
Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету (ч.3 ст.1206 ЦК України). Відповідно до роз`яснень, даних у п.3 Постанови Пленуму Верховного суду України від 07.07.1995 року №11 Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання , затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №545 від 16.07.1993 (далі Порядок).
Згідно п.4 вказаного Порядку стягнені в установленому порядку кошти залежно від джерела фінансування закладу охорони здоров`я, у якому перебував на стаціонарному лікуванні потерпілий, зараховуються до відповідного бюджету або на користь юридичної особи (відомства), якій належить заклад охорони здоров`я.
Частиною 2 статті 61 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні передбачено, що районні та обласні ради затверджують районні та обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних та культурних програм, контролюють їх виконання.
Відповідно до ст. 18 Закону України Основи Законодавства України про охорону здоров`я фінансування охорони здоров`я здійснюється за рахунок Державного бюджету України та місцевих бюджетів, фондів медичного страхування, благодійних фондів та будь-яких інших джерел, не заборонених законодавством.
Відповідно до листа Управління фінансів Городоцької РДА від 03.05.2019р. за №02-22/316 встановлено, що вказаний орган не вживатиме заходів щодо захисту інтересів держави з питань стягнення зазначених коштів з ОСОБА_2 , тому з даним позовом звертається керівник місцевої прокуратури, який набуває статусу позивача
Крім того, суд бере до уваги і позицію відповідача, який позовні вимоги визнав у повному обсязі, що згідно положень ч.4 ст.206 ЦК України є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову. Судом встановлено, що таке визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч.1 ст.142 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Оскільки відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, а позивач звільнений від сплати судового збору, то відповідно з ОСОБА_2 слід стягнути 384,20 грн. на користь держави.
Керуючись ст. 259, 264, 265, 284, 354 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління фінансів Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області 6356,48 грн. витрат на лікування потерпілого від злочину (Отримувач коштів: УК у Городоцькому районі/Городоцький район/24060300; Код одержувача: 37804204; Бнк: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; Рахунок: 31416544022095; Призначення: *;24060300;01; Інші надходження від відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину).
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 384,20 грн. на користь держави.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалював судове рішення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Позивач: Городоцька місцева прокуратура Хмельницької області, місце знаходження - вул.Грушевського, 80, м.Городок Хмельницької області, в інтересах Управління фінансів Городоцької районної державної адміністрації Хмельницької області, код ЄРДПОУ 02316925, місце знаходження - вул.Шевченка, 20 м.Городок Хмельницької області.
Відповідач: ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Третя особа: Городоцька центральна районна лікарня Хмельницької області, код ЄРДПОУ 02004216, місце знаходження - вул.Шевченка, 40 м.Городок Хмельницької області. Повне судове рішення складено 23.08.2019 року.
Суддя
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2019 |
Оприлюднено | 28.08.2019 |
Номер документу | 83840775 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Сакенов Ю. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні