Провадження № 6/760/598/19
Справа №2609/14394/12
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року м. Київ
Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Козленко Г.О.
за участю секретаря Кулініч К.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заявуАкціонерного товариства Київенерго та Приватного акціонерного товариства ДТЕК Київські електромережі , заінтересована особа: ОСОБА_1 про заміну стягувача його правонаступником,-
ВСТАНОВИВ:
06.05.2019 АТ Київенерго та ПрАТ ДТЕК Київські електромережі звернулися до суду із заявою про заміну стягувача його правонаступником, в якій просили замінити стягувача Акціонерне товариство Київенерго (код ЄДРПОУ 000131305, м. Київ, вул. Мельникова, 31) на його правонаступника Приватне акціонерне товариство ДТЕК Київські електромережі (код ЄДРПОУ 41946011, м. Київ, вул. Новокостянтинівська, 20) у справі №2-н-618/12.
В обґрунтування заяви посилаються на те, що 26.06.2012 Солом`янським районним судом м. Києва видано судовий наказ №2-н-618/12 відповідно до якого з ОСОБА_1 на користь ПАТ Київенерго підлягають стягненню кошти у розмірі 1433,49 грн. Загальними зборами акціонерів ПАТ Київенерго від 13.11.2017 прийнято рішення про реорганізацію ПАТ Київенерго шляхом виділу з нього ПрАТ ДТЕК Київські електромережі . Згідно п.2.3. статуту ПрАТ ДТЕК Київські електромережі є правонаступником ПАТ Київенерго в частині переданих йому майна, прав та обов`язків згідно з розподільчим балансом, а також в частині прав та обов`язків, що визначені частиною 13 розділу XVIII прикінцеві та перехідні положення ЗУ Про ринок електричної енергії .Також, звертають увагу суду, що стягував зі збереженням організаційно-правової форми товариства, змінив найменування на Акціонерне товариство Київенерго , що не є перетворенням юридичної особи у розумінні ст.108 ЦК України.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 03.06.2019 заяву Акціонерного товариства Київенерго та Приватного акціонерного товариства ДТЕК Київські електромережі , заінтересована особа: ОСОБА_1 про заміну стягувача його правонаступником - залишити без руху, надавши заявникам строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
19.06.2019 усунуто недоліки передбачені в ухвалі про залишення заяви без руху.
Учасники процесу до судового засідання не з`явилися, хоча про день та час розгляду справи повідомлялись належним чином. Тому, суд вважає за можливе розглянути дану заяву у їх відсутність, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду вказаної заяви.
Судом встановлено, що Солом`янським районним судом м. Києва 26.06.2012 видано судовий наказ за заявою Публічного акціонерного товариства Київенерго про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію з ОСОБА_2 .
Згідно п.2.2 статуту ПрАТ ДТЕК Київські електромережі товариство створене на підставі рішення позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ Київенерго від 13.11.2017 про реорганізацію ПАТ Київенерго шляхом виділу з нього товариства та передачі йому частини майна, прав та обов`язків ПАТ Київенерго , та на підставі рішення загальних зборів акціонерів товариства про заснування товариства від 22.12.2017.
Відповідно до п.2.3. статуту ПрАТ ДТЕК Київські електромережі товариство є правонаступником ПАТ Київенерго в частині преданих йому майна, прав та обов`язків згідно з розподільним балансом, а також в частині прав та обов`язків, що визначені частиною 13 розділу XVIII прикінцеві та перехідні положення ЗУ Про ринок електричної енергії .
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі рішення загальних зборів акціонерів, змінено структуру органів управління компанії шляхом утворення одноосібного виконавчого органу АТ Київенерго .
Відповідно до ст.55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Оскільки процесуальне правонаступництво допускається на будь-якій стадії цивільного процесу, а примусове виконання рішення суду є його завершальною стадією, то в п.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Аналогічна норма містить і в ст.442 ЦПК України.
Відповідно до правової позиції, висловленої Верховним судом України в постанові від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13, заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія) правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувана.
Відповідно до ч.1 ст.516 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи, відступлення права вимоги, правонаступництва.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про задоволення заяви та заміну сторони - стягувача АТ Київенерго на його правонаступника - ПрАТ ДТЕК Київські електромережі у справі №2-н-618/12.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.55, 442 ЦПК України, ст.ст.512, 513, 514, 516, 517 ЦК України, суд, -
УХВАЛИВ:
ЗаявуАкціонерного товариства Київенерго та Приватного акціонерного товариства ДТЕК Київські електромережі , заінтересована особа: ОСОБА_1 про заміну стягувача його правонаступником - задовольнити.
Замінити стягувача його правонаступником, а саме: стягувача АТ Київенерго (код ЄДРПОУ 00131305, юридична адреса: 04050, м. Київ, вул. Мельникова, 31) на його правонаступника - ПрАТ ДТЕК Київські електромережі (код ЄДРПОУ 41946011, юридична адреса: 04655, м. Київ, вул. Новокостянтинівська, 20) у справі №760/2130/16-ц.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя - Г.О. Козленко
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 27.08.2019 |
Номер документу | 83843739 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Козленко Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні