Справа № 344/15400/19
Провадження № 1-кс/344/8199/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про арешт майна в рамках кримінального провадження, внесеного 27.12.2018р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018090000000067 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.209 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором, в обґрунтування якого зазначив, що ОСОБА_4 , будучи пособником, упродовж квітня 2018 року сприяв вчиненню злочину легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Зокрема, ОСОБА_4 , займаючи посади директора ТОВ "Лінісе-Тлумач" (код ЄДРПОУ 38306381), ТОВ "Лінісе-Тисмениця" (код ЄДРПОУ 38816404), ТОВ "Лінісе-Снятин" (код ЄДРПОУ 38411278), приблизно в кінці березня на початку квітня 2018 року дізнався про можливість отримання неконтрольованих готівкових коштів за рахунок перерахування безготівкових коштів очолюваних ним товариств на банківські рахунки юридичних осіб, які були створені з метою прикриття незаконної діяльності конвертації безготівкових коштів, тобто переведення їх в готівку, та одержання готівки від осіб, що надавали такі незаконні послуги.
Сторона кримінального провадження, яка звернулася з даним клопотанням, вказує, що проведеними слідчими (розшуковими) діями та вжитими заходами забезпечення кримінального провадження зафіксовано факти проведення переговорів ОСОБА_5 та ОСОБА_4 щодо конвертації безготівкових коштів в готівку за рахунок створеного ТОВ "Укрбудтехнолоджі", перерахування на його рахунок № НОМЕР_1 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" 50 тис. грн від ТОВ "Лінісе-Тлумач" з рахунку № НОМЕР_2 та 100 тис. грн від ТОВ "Лінісе-Снятин" з рахунку № НОМЕР_3 в ПАТ "ПУМБ", а надалі повернення готівкових коштів ОСОБА_4 .
При цьому встановлено, що гроші отримано керівником третіх (юридичних) осіб, який є підозрюваним в цьому провадженні, та який знав про те, що такі кошти відповідають ознаці п.1 ч.1 ст.962 КК України, тобто одержанні внаслідок вчинення злочину.
За вчинення злочинів, які інкримінуються підозрюваним в цьому провадженні, передбачено покарання у виді позбавлення волі строком від 3 до 6 років.
Наявні в провадженні докази свідчать про одержання керівником ТОВ "Лінісе-Тлумач" та ТОВ "Лінісе-Снятин" доходів унаслідок вчинення злочинів, а саме фіктивного підприємництва та наступної легалізації майна (безготівкових коштів) шляхом їх конвертування (переведення в готівку).
На даний час виникла необхідність в застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження, пов`язаного із накладенням арешту на майно (безготівкові кошти) ТОВ "Лінісе-Тлумач" в сумі 50 тис. грн. та ТОВ "Лінісе-Снятин" в сумі 100 тис. грн., які знаходяться на банківських рахунках останніх, а також арешту на видаткові операції з метою збереження вказаної суми, яка підлягатиме спеціальній конфіскації, з позбавленням права на розпорядження та користування коштами у вказаній сумі.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав з посиланням на викладені в ньому обставини, просив задовольнити.
З метою забезпечення арешту майна в судове засідання володілець майна не викликався, що не суперечить положенню до ч. 2 ст. 172 КПК України.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У відповідності до ст.961 КК України передбачено спеціальну конфіскацію майна, яке було використане як засоби чи знаряддя вчинення злочину, а також було предметом злочину, яка полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених ККУ, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.962 КК України спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення злочину, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання, а також якщо вони були предметом злочину.
Встановлено, що слідчий звернувся з вказаним клопотання, яке відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
За вчинення злочинів, які інкримінуються підозрюваним в цьому провадженні, передбачено покарання у виді позбавлення волі строком від 3 до 6 років з конфіскацією майна.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається, в тому числі, з метою забезпечення спеціальної конфіскації. А ч.10 цієї статті визначено, що арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням поза розумним сумнівом доведено наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно вказане в клопотанні.
Отже, на підставі вищенаведеного та враховуючи наявність правових підстав для задоволення клопотання, з метою повного, всебічного та неупередженого з`ясування всіх обставин кримінального провадження, проведення відповідних слідчих дій та досягнення дієвості у цьому провадженні, а також правову підставу для арешту майна, та наслідки арешту майна для інших осіб, керуючись засадами розумності та співмірності, вважаю,що клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно (безготівкові кошти) ТОВ "Лінісе-Тлумач" (код ЄДРПОУ 38306381) в загальній сумі 50 тис. грн, які знаходяться на банківських рахунках № НОМЕР_4 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_5 в ПАТ "ПУМБ" (МФО 334851) та ТОВ "Лінісе-Снятин" (код ЄДРПОУ 38411278) в сумі 100 тис. грн., які знаходяться на банківських рахунках № НОМЕР_3 , № НОМЕР_6 в ПАТ "ПУМБ" (МФО 334851), з метою збереження вказаної суми, яка підлягатиме спеціальній конфіскації, з позбавленням права на розпорядження та користування коштами у вказаній сумі.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 83854266 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Шамотайло О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні