АС9/367-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.07.07 Справа №АС9/367-07.
за позовом Прокурора Ямпільського району в інтересах держави в особі позивача Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Ямпільському районі Сумської області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „Твіст”,
про стягнення 866 грн. 66 коп.
Суддя Лущик М.С.
Представники:
від позивача Сергієнко В.П., доручення №2-09-03 від 09.01.2007р.
від відповідача не з‘явився
прокурор Яковенко В.В.
Суть спору: прокурор в інтересах держави в особі позивача просить стягнути з відповідача 866 грн. 66 коп. заборгованості по сплаті внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України станом на 11.05.2007р.
Відповідач відзив на позов не подав, повноважного представника в засідання суду не направив, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважного представника позивача та прокурора, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Закону України «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 29.03.1999р. (далі –Закон) страхування від нещасних випадків є самостійним видом загальнообов‘язкового соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя і здоров‘я громадян у процесі їх трудової діяльності.
Страхування від нещасних випадків здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків. Усі види страхових виплат, страхових послуг і профілактичних заходів проводяться Фондом за рахунок страхових внесків роботодавців. Неотримання Фондом страхових внесків перешкоджає здійсненню вищевказаних заходів, чим порушує інтереси громадян і держави, що в свою чергу ускладнює виконанню нею передбаченої Конституцією функції соціального захисту громадян.
Відповідно до ст. ст. 6, 7 Закону відповідач є роботодавцем та страхувальником, а позивач – страховиком. Стаття 10 Закону встановлює правило, згідно якого страховик (позивач) бере на облік страхувальника (відповідача), незалежно від наявності бажання останнього.
Крім цього, відповідно до ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” відповідач зобов'язаний сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Заборгованість відповідача на момент розгляду справи в сумі 866 грн. 66 коп. підтверджується матеріалами справи, зокрема розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1 квартал 2007р.
Оскільки відповідачем не подано ні доказів сплати суми заборгованості, ні аргументованих заперечень вимогам позивача, тому вони визнаються судом правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ТВІСТ” (Сумська область, Ямпільський район, с. Марчихина Буда, вул. Гагаріна, 14, код 31285114) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Ямпільському районі Сумської області (41200, Сумська область, смт. Ямпіль, вул. Леніна, 3, код 24014403) 866 грн. 66 коп. заборгованості.
3.Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
4.Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ М.С. Лущик
Повний текст постанови підписано 12.07.2007 року.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 838605 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Лущик М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні