ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

УХВАЛА

Дата документу 28.08.2019 Справа № 554/5651/19

Провадження № 1-кс/554/11915/2019

УХВАЛА

Іменем України

28 серпня 2019 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави Гольник Л.В., при секретарі Бакулей А.С., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Полтава, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область, прокуратури Дніпропетровської області Самоткана В.М. у кримінальному провадженні № 4201904000000327 від 24.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в :

Прокурор звернувся з даним клопотанням, у якому посилається на те, що ТУ ДБР в місті Полтава, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019040000000327від 24.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України, за фактами зловживання службовим становище службовими особами Дніпропетровської обласної державної адміністрації та службових осіб приватних підприємств при виділенні та розпорядженні бюджетними коштами.

Відповідно до заяви про кримінальне правопорушення встановлено, що Дніпропетровською обласною державною адміністрацією протягом 2017-2019 років виділено бюджетні кошти на реконструкцію об`єктів соціальної інфраструктури міста Кривого Рогу: Реконструкція будівлі КПНЗ Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського округу - 124 млн. грн., Реконструкція Палацу культури і творчості Карачуни і прилеглої території - 19 млн. грн., Реконструкція об`єкту балка Кандибіна - 41 млн. грн.

Разом з тим підприємства, які здійснюють підрядні роботи з реконструкції вищенаведених об`єктів соціальної інфраструктури не мають власного обладнання та будівельної техніки, достатньої кількості працівників та необхідного досвіду виконання подібних будівельних робіт.

Так, 12.05.2017 за результатами проведення відкритих конкурсних торгів через систему електронних закупівель Prozzoro , між Управлінням капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю АЛ ІНВЕСТСТРОЙ (код ЄДРПОУ 35230309) укладено договір № 72/05-7, згідно з яким підприємство має виконати роботи капітального ремонту приміщень КЗ Палац культури Карачуни , сума договору складає 14 642 501 грн.

При цьому в матеріалах цінової пропозиції ТОВ "АЛ ІНВЕСТСТРОЙ" до відкритих конкурсних торгів опублікованих на веб-сайті системи електронних закупівель Prozzoro відсутня інформація щодо працівників підприємства, які здатні виконати ремонтні роботи відповідно до умов договору.

Аналогічно, 09.08.2018 за результатами проведення відкритих конкурсних торгів через систему електронних закупівель Prozzoro , між Департаментом капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю АКАРД (код ЄДРПОУ 39993036) укладено договір № 402/08-18, відповідно до умов якого підприємство повинно виконати роботи по об`єкту: Реконструкція будівлі КПНЗ Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району , вартість яких на момент укладення договору складає 124 770 000 грн.

В свою чергу, згідно із наданою інформацією у власності ТОВ "АКАРД" взагалі відсутня важка будівельна техніка, а всього для проведення робіт відповідно до умов договору підприємство планує залучити 25 одиниць техніки, при цьому 21 одиницю техніки ТОВ "АКАРД" використовує на умовах оренди. Крім того, на вищезгаданому підприємстві працює 16 працівників, 10 з яких безпосередньо можуть виконувати будівельні роботи.

Також, на підтвердження наявності досвіду виконання аналогічних будівельних робіт ТОВ "АКАРД" надало лише один договір від 12.12.2017, укладеного з Департаментом міського господарства Одеської міської ради на проведення капітального ремонту будинку на суму 431 080 грн.

Зважаючи на викладені обставини, є підстави вважати, що посадовими особами АЛ ІНВЕСТСТРОЙ та ТОВ "АКАРД" завищуються об`єми виконаних робіт та вносяться неправдиві відомості до актів виконаних робіт за формою № КБ-2В, що призводить до незаконного привласнення бюджетних коштів.

Беручи до уваги викладене, у слідства виникла необхідність в отримані тимчасового доступу до оригіналів документів, щодо проведення робіт по об`єктам: Капітальний ремонт приміщень КЗ Палац культури Карачуни , Реконструкція будівлі КПНЗ Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району , Рекострукція об`єкту балка Кандибіна , а саме: договорів на виконання будівельних та ремонтних робіт укладених між Дніпропетровською облдержадміністрацією та ТОВ "АЛ ІНВЕСТСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35230309), ТОВ "АКАРД" (код ЄДРПОУ 39993036) та іншими підприємствами-підрядниками протягом 2017-2019 років, додаткових угод до них, проектно-кошторисної документації, дефектних актів, актів приймання виконаних робіт за формою КБ-2В, службове листування, складене у зв`язку з укладенням вищевказаних договорів, дефектні акти, довідки про вартість виконаних робіт, підсумкові відомості ресурсів, акти скритих робіт, зведені кошторисні розрахунки вартості об`єкта, локальні кошториси на будівельні роботи, експертні звіти та інші документи, які пов`язані з виконанням ТОВ "АЛ ІНВЕСТСТРОЙ" та ТОВ "АКАРД" вищезазначених будівельних робіт.

Для встановлення обставин у кримінальному провадженні необхідні саме оригінали вищевказаних документів, так як саме оригінали будуть мати суттєве значення для подальшого проведення досудового розслідування, оскільки без них неможливо підтвердити справжність залишеного на офіційних документах підпису, встановити осіб, що їх зробили, перевірити наявність чи відсутність ознак підробки та встановити інші дані, які є складовими елементами складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.ст. 364, 191, 366 КК України та/або ознак інших кримінальних правопорушень.

У судове засідання прокурор не з`явився, направив заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав. Прохав розглянути клопотання без участі Дніпропетровської обласної державної адміністраціїу зв`язку із існуванням ризику внесення змін у документи.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання технічним засобом не здійснювалось.

Положеннями ст.ст.159-162 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов до висновку про часткове задоволення клопотання, оскільки в частині надання тимчасового доступу до документів, що стосуються інших підприємств-підрядників сформульовано неконкретно, а тому в цій частині слід відмовити.

Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч.1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст. ст. 107, 110, 131, 132, 159-166 КПК України, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл прокурору у кримінальному провадженні № 4201904000000327 Самоткану Віталію Миколайовичу дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення, які зберігаються в приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації, за адресою: м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 1, по об`єктам: Капітальний ремонт приміщень КЗ Палац культури Карачуни , Реконструкція будівлі КПНЗ Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району , Рекострукція об`єкту балка Кандибіна , а саме: договорів на виконання будівельних та ремонтних робіт укладених між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією та ТОВ "АЛ ІНВЕСТСТРОЙ" (код ЄДРПОУ 35230309), ТОВ "АКАРД" (код ЄДРПОУ 39993036) протягом 2017-2019 років, додаткових угод до них, проектно-кошторисної документації, дефектних актів, актів приймання виконаних робіт за формою КБ-2В, службове листування, складене у зв`язку з укладенням вищевказаних договорів, дефектні акти, довідки про вартість виконаних робіт, підсумкові відомості ресурсів, акти скритих робіт, зведені кошторисні розрахунки вартості об`єкта, локальні кошториси на будівельні роботи, експертні звіти та інші документи, які пов`язані з виконанням ТОВ "АЛ ІНВЕСТСТРОЙ" та ТОВ "АКАРД" вищезазначених будівельних робіт.

В іншій частиніклопотання відмовити.

Зобов`язати службовим особам Дніпропетровської обласної державної адміністраціїнадати зазначену інформацію.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора в провадженні у даному кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положе ннями КПК України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст.382 КК України.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Л.В.Гольник

Дата ухвалення рішення 28.08.2019
Зареєстровано 28.08.2019
Оприлюднено 29.08.2019

Судовий реєстр по справі 554/5651/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 28.08.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 26.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону