СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

пр. № 1-кс/759/4992/19

ун. № 759/14508/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2019 року

Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва Горбенко Н.О., при секретарі - Доценко Є.С., розглянувши матеріали клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №8 Тахтарова Олександра Станіславовича про тимчасовий доступ до речей та документів при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019101080000005 від 15.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 200 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Київської місцевої прокуратури №8 Тахтаров О.С. звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу прокурору Київської місцевої прокуратури №8 Тахтарову Олександру Станіславовичу, оперативним співробітникам ОУ ГУ ДФС у м. Києві Пословському Андрію Миколайовичу, Сакалу Денису Дмитровичу до оригіналів документів ТОВ "Авіасервіс - Київ" (код 32596934) по проведених господарських взаємовідносинах з ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ" (код 41895512), а саме: договорів з додатками, специфікацій, видаткових накладних, актів на поставку товарів, сертифікатів якості (відповідності) на придбані/реалізовані ТМЦ та виконані послуги, з правом вилучення оригіналів вказаних документів, з метою проведення почеркознавчої експертизи.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи, діючі від імені підконтрольних їм ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ", ТОВ "УКРСПЕЦПРИЛАД", ТОВ "Авіасервіс - Київ", ТОВ "АЛІАС СЕЙЛ", ТОВ "АЛЬМІНДА ПРАЙМ", ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ", ТОВ "ІМЕКС ПОСТАЧ", ТОВ "РОЛІКС ГРУП", ТОВ "СПЕКТ СЕРВІС", ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ТРІЛАЙН", ТОВ "ХІОНА ГРУП", ТОВ "ЮНІВЕРС ІМПУЛЬС", ТОВ "ТРІУМФ-КОМПАНІ", ТОВ "БМП-СТРОЙ", ТОВ "АЛЬФА-ТРЕЙД-ЛТД" діючі за попередньою змовою з представниками ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП", ДАП "Україна", ДП "Харківський бронетанковий завод", ДП "Житомирський бронетанковий завод", ДП "Львівський бронетанковий завод", ДП "Балаклійський ремонтний завод", ДП "Завод імені В.О. Малишева", ДП "Шепетівський ремонтний завод" привласнили грошові кошти вказаних державних підприємств.

Проведеним оглядом податкових звітних, банківських та первинних документів встановлено, що ТОВ "Авіасервіс - Київ" декларує придбання у ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ" наступні ТМЦ: Індикатор (ІІ категорія) A-813, Відповідач (ЇЇ категорія) MST-67A, Система супутникової навігації (ІІ категорія) KLN-90B, Індикатор (ІІ категорія) IVA-81A, Коробка комутації БК РНО, Індикатор (ІІ категорія) IVA-81 A , Пульт управління (ІІ категорія ) КFS-578A, Антена ANT-67A, Антена L-band, Монтажний комплект, Монтажний комплект MARK-VIII, які у подальшому використовує при модернізації літака Іл-76МД № НОМЕР_2 , під вимоги ІКАО, зг.дог. № 121-18 від 08.06.18 укладеного з ДП Миколаївський авіаремонтний завод НАРП .

Допитаний як свідок засновник та директор ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ" дав покази, що не має відношення до реєстрації та господарської діяльності даного СГД. Жодних товарів та послуг в адресу ТОВ "Авіасервіс - Київ" не постачав.

Походження обладнання, використаного ТОВ "Авіасервіс - Київ" при модернізації літака Іл-76МД № НОМЕР_2 , слідством не встановлено.

В судове засідання прокурор не з`явився, клопотав про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги клопотання підтримав з викладених у ньому підстав та просив їх задовольнити.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддею встановлено, що Київською місцевою прокуратурою №8 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42019101080000005 від 15.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 200 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи, діючі від імені підконтрольних їм ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ", ТОВ "УКРСПЕЦПРИЛАД", ТОВ "Авіасервіс - Київ", ТОВ "АЛІАС СЕЙЛ", ТОВ "АЛЬМІНДА ПРАЙМ", ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ", ТОВ "ІМЕКС ПОСТАЧ", ТОВ "РОЛІКС ГРУП", ТОВ "СПЕКТ СЕРВІС", ТОВ "ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ТРІЛАЙН", ТОВ "ХІОНА ГРУП", ТОВ "ЮНІВЕРС ІМПУЛЬС", ТОВ "ТРІУМФ-КОМПАНІ", ТОВ "БМП-СТРОЙ", ТОВ "АЛЬФА-ТРЕЙД-ЛТД" діючі за попередньою змовою з представниками ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП", ДАП "Україна", ДП "Харківський бронетанковий завод", ДП "Житомирський бронетанковий завод", ДП "Львівський бронетанковий завод", ДП "Балаклійський ремонтний завод", ДП "Завод імені В.О. Малишева", ДП "Шепетівський ремонтний завод" привласнили грошові кошти вказаних державних підприємств.

Для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення почеркознавчої експертизи, прокурор просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ "Авіасервіс - Київ" (код 32596934) по проведених господарських взаємовідносинах з ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ" (код 41895512), а саме: договорів з додатками, специфікацій, видаткових накладних, актів на поставку товарів, сертифікатів якості (відповідності) на придбані/реалізовані ТМЦ та виконані послуги, з правом вилучення оригіналів вказаних документів, з метою проведення почеркознавчої експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Як визначено у ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Аналізуючи викладене, беручи до уваги, що речі та документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати прокурор, мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також враховуючи, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, зважаючи на те, що документи не є такими, доступ до яких заборонено, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання доступу до документів є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Щодо надання дозволу на вилучення оригіналів запитуваних документів з метою проведення почеркознавчої експертизи, то слідчий суддя зазначає наступне.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

П.19 ч.1 ст. 3 КПК України визначено, що стороною кримінального провадження з боку обвинувачення є слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий. Оперативні співробітники ОУ ГУ ДФС у м.Києві не є стороною кримінального провадження, тому немає достатніх правових підстав для надання права таким посадовим особам у тимчасовому доступі до документів, в зв`язку з чим у задоволенні клопотання в цій частині слід відмовити.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 132, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №8 Тахтарова О.С. про тимчасовий доступ до речей і документів подане в кримінальному провадженні №42019101080000005 від 15.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 200 КК України - задовольнити частково.

Надати прокурору Київської місцевої прокуратури №8 Тахтарову Олександру Станіславовичу дозвіл на проведення тимчасового доступу до оригіналів документів ТОВ "Авіасервіс - Київ" (код 32596934) по проведених господарських взаємовідносинах з ТОВ "БАЛУ СТАЙЛ" (код 41895512), а саме: договорів з додатками, специфікацій, видаткових накладних, актів на поставку товарів, сертифікатів якості (відповідності) на придбані/реалізовані ТМЦ та виконані послуги, з правом вилучення оригіналів вказаних документів, з метою проведення почеркознавчої експертизи.

В задоволенні клопотання в іншій частині - відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять календарних днів, який обраховувати з наступного дня за днем постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Н.О. Горбенко

Дата ухвалення рішення 27.08.2019
Зареєстровано 28.08.2019
Оприлюднено 28.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону