6/225
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"17" липня 2007 р. 12 год. 50 хв., м. Чернігів Справа № 6/225
Господарський суд Чернігівської області у складі:
судді Блохіної Ж.В.
при секретарі Кузьміні М.М.
за участю представників
позивача: не з”явився
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому
судовому засіданні
позов Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати
працездатності в особі Корюківської міжрайонної виконавчої
дирекції,
м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8а
до Дочірнього підприємства „Ресскі - льон” Товариства з
обмеженою відповідальністю „Агропромислове підприємство
„РЕССКІ”,
м. Городня, вул. Льонозаводська, 23
про стягнення 2659,60 грн.
ВСТАНОВИВ:
Подано позов про стягнення з Дочірнього підприємства „Ресскі - льон” Товариства з обмеженою відповідальністю „Агропромислове підприємство „РЕССКІ” 2659,60 грн. заборгованості, в тому числі 1119,76 грн. штрафні та фінансові санкції, 1539,84 грн. прострочена заборгованість.
Позивач був належним чином повідомлений про час і місце проведення судового засідання, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення №535686, проте у судове засідання представника не направив клопотань про відкладення розгляду справи не надіслав.
Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце проведення судового засідання, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення №53295, проте у судове засідання відповідач представника не направив заперечень та клопотань про відкладення розгляду справи не надіслав.
Суд вирішує справу на основі наявних доказів на підставі ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи та надані докази, з'ясувавши фактичні обставини справи, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.
Дочірнє підприємство „Ресскі - льон” Товариства з обмеженою відповідальністю „Агропромислове підприємство „РЕССКІ” зареєстровано Корюківською міжрайонною виконавчою дирекцією Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як платник страхових внесків.
Відповідно до ст.22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р. (далі –Закон №2240) відповідач є платником страхових внесків на зазначене страхування, які відповідно до ст.23 Закону він повинен перераховувати шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць –у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Відповідно до ст.27 Закону №2240 страхувальник зобов'язаний нараховувати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Статтею 9 Закону визначено, що органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державними соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків, а також здійснює контроль за використанням цих коштів є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі –Фонд), який належить до цільових позабюджетних страхових Фондів.
Працівниками виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності була проведена перевірка Дочірнього підприємства „Ресскі - льон” Товариства з обмеженою відповідальністю „Агропромислове підприємство „РЕССКІ” щодо правильності нарахування, обліку та витрачання коштів Фонду за період з 01.01.2005р. по 30.09.2006р.
За результатами перевірки складено акт від 10.11.2006р., в якому зазначено порушення ст. 23 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, а саме: несвоєчасно сплачено вільний залишок страхових внесків у сумі 2200,59 грн. та, згідно ст. 30 Закону №2240, за несвоєчасну сплату нарахована пеня в розмірі 19,47 грн. Акт підписаний обома сторонами. Примірник акту отримав головний бухгалтер підприємства Козак Ольга Іванівна, в присутності якого і проводилась перевірка.
На підставі висновків перевірки директором виконавчої дирекції прийнято рішення № 927 від 27.11.2006р. про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов”язкове державне соціальне страхування в розмірі 1119,76 грн., в тому числі 1100,29 грн. штрафна санкція за несвоєчасну сплату страхових внесків та 19,47 грн. пеня.
Станом на 01.04.2007р. відповідач має прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 1539,84 грн.
Розмір заборгованості самостійно визначено відповідачем у поданому до Фонду звіті за формою 4-ФСС з ТВП про нараховані внески, перерахування та витрати, пов”язані з загальнообов”язковим державним соціальним страхуванням у зв”язку з тимчасовою втратою працездатності за 1-й квартал 2007 року.
Таким чином загальна сума заборгованості за страхувальником становить 2659,60 грн. (1119,76 +1539,84).
Відповідно до вимог ст. 30 Закону №2240 несплачені в строк страхові внески повинні стягуватись в доход Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
У відповідності з ст. 8 Закону №2240 спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” № 2240-ІІІ від 18.01.2001р., ст. ст. 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства „Ресскі - льон” Товариства з обмеженою відповідальністю „Агропромислове підприємство „РЕССКІ” (м. Городня, вул. Льонозаводська, 23, код 31533103, р/р 260093207 в ЧОД ВАТ „Райффайзен банк „Аваль”, МФО 353348) на користь виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Корюківської міжрайонної виконавчої дирекції (м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8а, код 26091690, р/р 25606160 в ЧОД ВАТ „Райффайзен банк „Аваль”, МФО 353348) 2659,60 грн. заборгованості.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя Ж.В.Блохіна
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 838875 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні