Ухвала
від 22.08.2019 по справі 758/10768/19
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Провадження № 1-кс/758/4219/19

Справа № 758/10768/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 серпня 2019 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого з ОВС Сьомого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В :

Слідчий з ОВС Сьомого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначив, що у провадженні Сьомого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві перебувають матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000043 від 15.01.2019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у періоди з липня 2016 р. по вересень 2018 р. відображали взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОА « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_23 ) щодо надання послуг з тонування та комплектуванню лакофарбових матеріалів, а також ремонтно-оздоблювальних робіт, які не відповідали фактичним обставинам господарської діяльності, внаслідок чого занижено податок на прибуток та податок на додану вартість в загальній сумі 4 912 874 грн., що є особо великим розміром.

Крім цього, в ході досудового розслідування допитано в якості свідка засновника та керівника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » ОСОБА_5 , який надав покази, що зареєстрував підприємства за пропозицією свого знайомого та те, що він немає відношення до діяльності вищезазначених підприємства.

Також, в ході досудового розслідування відібрано пояснення у керівника та засновника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( код НОМЕР_2 ) ОСОБА_6 , який показав, що немає відношення до діяльності вищезазначених підприємств та те як став керівником та засновником.

Крім цього, встановлено, що на підприємствах з ознаками фіктивності відсутні виробничі потужності, а також найманих працівників, які свідчили про можливість надання послуг з тонування та комплектуванню лакофарбових матеріалів, а також ремонтно-оздоблювальних робіт.

Таким чином, виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів речей та документів, які містять банківську таємницю, які знаходяться на електронних (магнітних) носіях, та які відображують надходження та списання грошових коштів за період з моменту відкриття по 01.01.2019 по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) використовувало розрахунковий рахунок: № НОМЕР_24 (код валюти 980), № НОМЕР_25 (код валюти 980), відкритих у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (МФО НОМЕР_26 ) за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст.62 Закону України Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Без проведення вказаних дій відомості про вчинене кримінальне правопорушення неможливо отримати в інший спосіб

Разом із цим, оригінали документів необхідно вилучити, з метою подальшого їх приєднання до матеріалів кримінального провадження.

Враховуючи викладене слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий, повідомлений належним чином, у судове засідання не з`явився, звернувся до суду із заявою, в якій просить розглянути клопотання у його відсутності.

Слідчий суддя ухвалив розглядати клопотання у відсутності слідчого.

Представник особи , у володінні якої знаходяться речі та документи, у судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.

Слідчим суддею встановлено, що відомості про кримінальне провадження ч. 3 ст. 212 КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 32019100000000043 від 15.01.2019.

Частиною 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Зокрема: відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України; операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; фінансово-економічний стан клієнтів; системи охорони банку та клієнтів; інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності; відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Частиною 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Абзацом 1 ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що документи, які містять банківську таємницю відносно клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), перебувають у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (МФО НОМЕР_26 ) за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначені документи перебувають у володінні наведеної банківської установи та містять фактичні данні, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а саме, завдяки ним можливо дослідити ланцюг руху коштів від контрагентів та подальший їх рух, крім того, визначити коло осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення.

Без проведення вказаних дій відомості про вчинене кримінальне правопорушення неможливо отримати в інший спосіб.

Разом з цим, оригінали документів необхідно вилучити, з метою подальшого їх приєднання до матеріалів кримінального провадження.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», ст. ст. 159-166 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого з ОВС Сьомого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

Надати слідчимсьомого слідчоговідділу РКПСУ ФРГУ ДФСу м.Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,тимчасовий доступдо документів,які містятьбанківську таємницю,з можливістювилучення їхоригіналів стосовноТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ),що знаходятьсяу банківськійустанові ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (МФО НОМЕР_26 ) за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- електронних документів роздрукованих на паперовому носії про рух коштів з по-секундною реєстрацією із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва, код ЄДРПОУ, номер рахунку, назва банку, МФО банку), розшифровкою кредитових та дебетових оборотів, з вхідним та вихідним залишком за кожен операційний день, транзакцій використання пластикової картки по карткових рахунках (з зазначенням номеру пластикової картки, дати, часу, коду банкомату, терміналу та їх місце розташування, особа на яку зареєстрована дана картка та її ІПН), загальним обсягом кредитових та дебетових оборотів по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) використовувало розрахунковий рахунок: № НОМЕР_24 (код валюти 980), № НОМЕР_25 (код валюти 980), з дати відкриття по 01.01.2019, заяв про відкриття (закриття) рахунків, договорів розрахунково-касового обслуговування рахунків, корінців повідомлень від платника податків про відкриття рахунку в установі банку, довідок про взяття на облік платника податків, страхового свідоцтва, свідоцтва про реєстрацію, інших реєстраційних та статутних документів, копій паспортів, копій довідок фізичних осіб платників податків, довідки форми 4-ОПП, наказів (розпоряджень), в т.ч. про призначення бухгалтерів;

- електронних документів перетворених електронними засобами у візуальну форму і роздрукованих на паперовому носії протоколів обліку інформації, в яких відображаються ІР-адреси з якої вказаний клієнт ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) користувався Інтернетом і при цьому надсилав до банку платіжні документи;

- довіреності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на осіб, які мають право отримувати як на паперовому носії так і в електронному вигляді відомості, інформацію про рух коштів по рахунку, отримувати готівкові кошти, чекові книжки;

- акт виконаних робіт, яким підтверджено факт встановлення системи Клієнт-Банк та передачі банком електронного шифру (ключа) уповноваженому представнику підприємства, регенерації ключів;

- карток із зразками підписів та відбитку печатки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що діяли на протязі періоду з моменту відкриття рахунку, а також наявні копії паспортів осіб, яким надано право підпису та розпорядження коштами;

- платіжних доручень ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в т.ч. на сплату податків, зборів, обов`язкових платежів по рахунку;

- заяв на видачу готівки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 );

- заяв на отримання чекових книжок по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) : № НОМЕР_24 (код валюти 980), № НОМЕР_25 (код валюти 980);

- заяв на встановлення системи «Клієнт-Банк» ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 );

- договорів про порядок проведення електронних платежів за допомогою системи «Клієнт-Банк»;

- актів передачі ключів програмного комплексу «BankOn-Line» по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ): № НОМЕР_24 (код валюти 980), № НОМЕР_25 (код валюти 980);.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її поставлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Ухвала виготовлена у двох примірниках, один з яких знаходиться в матеріалах справи.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення22.08.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу83891247
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —758/10768/19

Ухвала від 22.08.2019

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Корнілова Ж. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні