Дата документу 28.08.2019
ЄУ № 420/1384/19
Провадження №2-о/420/340/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2019 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді Проньки В.В.
присяжних Міщенко О.І.
Джус І.С.
за участю секретаря Сіренко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Новопсков цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою Новопсковського районного територіального медичного об`єднання про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, заінтересована особа - ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до Новопсковського районного суду Луганської області із заявою, в якій просить госпіталізувати громадянина ОСОБА_1 до Лисичанського обласного протитуберкульозного диспансеру з метою проведення стаціонарного лікування заразної форми туберкульозу на термін до 3 місяців.
Заявник посилається на те, що з 07 лютого 2019 року ОСОБА_1 перебуває на обліку у лікаря фтизіатра Новопсковського РТМО з діагнозом заразна форма туберкульозу. 17 липня 2019 року на засідання ЦЛКК Лисичанського обласного протитуберкульозного диспансеру було направлено аналіз мокроти громадянина ОСОБА_1 , 1995 року народження, висновок МБТ+. Згідно висновку ЦЛКК ОСОБА_1 потрібно терміново госпіталізувати до стаціонару. Згідно довідки сімейного лікаря від 12.08.2019, на обліку у якого перебуває громадянин ОСОБА_1 , знаючи про свій діагноз він ухиляється від проходження курсу лікування, не дотримується обов`язків хворого на заразну форму туберкульозу та відсутній за місцем проживання та лікування. Цим він ставить під загрозу зараження туберкульозом оточуючих осіб. Тому згідно з висновком ЦЛКК Лисичанського обласного протитуберкульозного диспансеру № 632 від 17.07.2019 його доцільно госпіталізувати до Лисичанського обласного протитуберкульозного диспансеру для проведення стаціонарного лікування, нагляду за розвитком хвороби, а також з метою ізоляції його від оточуючих і недопущення подальшого розповсюдження хвороби.
Ухвалою Новопсковського районного суду Луганської області від 19 серпня 2018 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 20 серпня 2019 року в порядку окремого провадження.
19 серпня 2019 року судове засідання не відбулося у зв`язку з неявкою присяжних. Судове засідання призначено на 28.08.2019.
Представник заявника до судового засідання не з`явився, від заявника надійшла заява про розгляд справи без участі представника, заяву підтримують в повному обсязі та просить задовольнити.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 345 ЦПК України заінтересована особа ОСОБА_1 в судове засідання не викликався, адже за даними медичного закладу, він становить загрозу розповсюдження туберкульозу.
Суд, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Пунктом 12 ч. 1 ст. 1 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульоз визначено, що туберкульоз - це соціально небезпечна інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу.
Пунктом 13 ч. 1 ст. 1 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульоз встановлено, що хворий на заразну форму туберкульозу - хворий на туберкульоз, у мокротинні якого виявляються мікобактерії туберкульозу, який є джерелом інфекції для осіб, які з ним контактують
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 хворий на заразну форму туберкульозу та перебуває на обліку у лікаря фтизіатра Новопсковського РТМО.
Згідно ч. 3 ст. 20 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульоз на хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу покладено обов`язки дотримуватися призначеного їм відповідно до стандарту медичної допомоги режиму лікування; дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров`я під час стаціонарного чи санаторно-курортного лікування; проходити у встановлені строки обов`язкові медичні огляди та обстеження на туберкульоз, визначені відповідними галузевими стандартами у сфері охорони здоров`я; дотримуватися вимог протиепідемічного режиму.
За приписами ч. 1 ст. 11 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульоз у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.
Згідно протоколу засідання ЦЛКК/ЦЛКК ХР ТБ №632 від 17.07.2019 ОСОБА_1 потрібно терміново госпіталізувати до стаціонару.
Як вбачається з довідки від 12.08.2019, виданої лікарем ОСОБА_2 ОСОБА_1 за рішенням ЛКК був направлений на стаціонарне лікування в Лисичанський ОПТД. Зі слів родичів 05.08.2019 поїхав на лікування, але за місцем лікування не з`явився.
Відповідно до листа Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру №468 від 15.08.2019 громадянин ОСОБА_1 , 1995 року народження, на даний час не перебуває на стаціонарному лікуванні у відділеннях Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 порушує протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу, ОСОБА_1 підлягає примусовій госпіталізації до протитуберкульозного закладу - Лисичанського обласного протитуберкульозного диспансеру.
За положеннями п. 3 ч. 1 ст. 11 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульоз примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити заяву Новопсковського районного територіального медичного об`єднання, примусово госпіталізувати ОСОБА_1 до Лисичанського обласного протитуберкульозного диспансеру на строк три місяці, починаючи з дня фактичної госпіталізації.
Відповідно до норми п. 7 ч. 1 ст. 430, ч. 2 ст. 346 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення.
На підставі ст.ст. 1, 11, 20, 25 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульоз , керуючись ст.ст. 4, 5, 258, 263-265, 345- 346, 430 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Новопсковського районного територіального медичного об`єднання про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, заінтересована особа - ОСОБА_1 - задовольнити.
Примусово госпіталізувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ) до Лисичанського обласного протитуберкульозного диспансеру, з метою проведення стаціонарного лікування заразної форми туберкульозу, на строк три місяці, починаючи з дня фактичної госпіталізації.
Заявник - Новопсковське районне територіальне медичне об`єднання, код ЄДРПОУ 01983594, місцезнаходження: вул. Українська, 101А, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область.
Заінтересована особа - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 01.03.2012 Новопсковським РВ УМВС України в Луганській області, адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Новопсковський районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження відповідно та в порядку і строки, визначені ст. 354 ЦПК України.
Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене).
Суддя: В.В. Пронька
Присяжні: О.І. Міщенко
І.С. Джус
Суд | Новопсковський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2019 |
Оприлюднено | 30.08.2019 |
Номер документу | 83911149 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новопсковський районний суд Луганської області
Пронька В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні