ПОПАСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

7768/19-Вих

20.08.2019

7768/19-Вих

єдиний унікальний номер справи423/2961/19

номер провадження1кс/423/852/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2019 року м. Попасна

Слідчий суддя Попаснянського районного суду Луганської області Архипенко А.В. за участю секретаря судового засідання Іваненко С.П., прокурора Пономарь Н.С., старшого слідчого Дудника І.А., розглянувши клопотання слідчого при здійсненні досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 18.09.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019130530000671, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання слідчого про проведення обшуку житла.

У клопотанні ставиться питання про проведення обшуку житла, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення гр. ОСОБА_1 кримінального правопорушення, відшукання та вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, які останній незаконно зберігає за вищевказаною адресою.

Клопотання обґрунтовано тим, що 19.08.2019 від співробітників УКР ГУНП в Луганській області надійшла інформація про те, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем свого мешкання, в домоволодінні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно зберігає наркотичний засіб - канабіс.

19.08.2019 відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019130530000671.

В ході досудового розслідування встановлено, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Лисичанськ Луганської області, громадянин України, не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , який фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно допитів свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 встановлено, що їм відомо, що ОСОБА_1 за місцем свого мешкання, в домоволодінні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно зберігає наркотичний засіб - канабіс.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 13.08.2019, встановлено, що домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , право власності належить гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ..

Згідно побутової характеристики, наданої селищним головою смт.Вовчоярівка ОСОБА_5 , встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 Кооперативна АДРЕСА_1 , дійсно мешкає гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вислухавши слідчого, який підтримав клопотання та навів підстави проведення обшуку, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання з огляду на наступне.

У судовому засіданні стороною кримінального провадження з боку обвинувачення доведено факт вчинення кримінального правопорушення, що підтверджується внесенням даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019130530000671, а також наведеними вище показаннями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ..

З наведеного вбачається, що наявні підстави вважати, що відшукуванні предмети знаходяться у вказаному у клопотанні житлі.

Зазначені у клопотанні предмети мають значення для досудового розслідування, можуть бути визнані речовими доказами.

Застосування інших заходів забезпечення кримінального провадження, а також витребування у гр. ОСОБА_1 відшуканих предметів у добровільному порядку неможливе через те, що останній з метою уникнення відповідальності може їх переховувати.

Вирішуючи питання таким чином слідчий суддя враховує міжнародну практику.

Відповідно до ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованої Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини під поняттям необхідності слід розуміти, що втручання відповідає нагальній суспільній необхідності та що воно пропорційне з правомірною метою, яку планується досягти (п.67 справи ОЛССОН (OLSSON) проти Швеції , п.44 справи Камензид проти Швейцарії та інші).

З огляду на викладене, слідчий суддя доходить висновку, що втручання в охоронювані законом права і інтереси власника домогосподарства є обґрунтованим та слідчим доведено, що засоби втручання та їх мета є спів мірними, оскільки направлені на припинення кримінального правопорушення та запобігання вчинення більш тяжкого кримінального правопорушення.

З огляду на характер та обсяг дії, яка підлягає виконанню, вважається достатнім час на її вчинення - протягом п`ятнадцяти днів.

На підставі викладеного, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення гр. ОСОБА_1 , відшукання та вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, які незаконно зберігаються останнім, оскільки є наявні достатні підстави вважати, що вони знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі, керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати дозвіл групі слідчих, а саме: старшому слідчому СВ Попаснянського ВП ГУНП в Луганській області майору поліції Дуднику Ігорю Анатолійовичу, старшому слідчому СВ Попаснянського ВП ГУНП в Луганській області старшому лейтенанту поліції Плису Артуру Олеговича, та слідчому СВ Попаснянського ВП ГУНП в Луганській області старшому лейтенанту поліції Зубцову Артему Вікторовичу на проведення обшуку домоволодіння та всіх господарчих споруд за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на яке належить за гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відшукання та вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, які незаконно зберігаються останнім.

Проведення обшуку здійснювати із застосуванням відео фіксації.

Ухвала діє протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя А.В. Архипенко

Зареєстровано 30.08.2019
Оприлюднено 30.08.2019
Дата набрання законної сили 20.08.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону