1Справа № 335/5129/19 1-кс/335/5791/2019
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2019 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчогоСУ ГУНПв Запорізькійобласті ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12019080000000133 від 20.03.2019 р. за ч.3 ст.369-2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчийСУ ГУНПв Запорізькійобласті ОСОБА_3 звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим управлінням ГУНП України в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019080000000133 від 20.03.2019 відносно ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за ч.3 ст.369-2 КК України.
14.05.2019 року, приблизно о 15 годині 25 хвилин, ОСОБА_4 , діючи умисно та за попередньою змовою з ОСОБА_5 , з корисливих мотивів, усвідомлюючи встановлений діючим законодавством України порядок видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок територіальними управліннями ІНФОРМАЦІЯ_1 та їх структурними підрозділами,одержав від ОСОБА_6 , яка діє в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_7 на підставі довіреності № 1151 від 29.08.2017, неправомірну вигоду для себе та ОСОБА_5 у сумі 120000 гривень за вплив на службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 та його структурних підрозділів щодо видачі останніми витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_1 .
14.05.2019 у відповідності до вимог ст. 233 КПК України в ході проведення досудового слідства в період часу з в період з в період з «15» год. «30» хв. до «18» год. «19» хв. до постановлення ухвали слідчого судді старшим слідчим СУ ГУНП в Запорізькій області капітаном поліції ОСОБА_3 проведено автомобіля «Renault Logan», р.н. НОМЕР_1 , який був припаркований біля будинку АДРЕСА_2
В ході обшуку автомобіля «Renault Logan», р.н. НОМЕР_1 , який був припаркований біля будинку АДРЕСА_2 , пов`язаного із безпосереднім переслідуванням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , виявлено та зафіксовано відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукано предмет кримінального правопорушення грошові кошти на загальну суму 20 200 гривень та несправжні імітаційні засоби на загальну суму 99 800 гривень, які були надані в результаті його вчинення.
Крім того, у учасників обшуку ОСОБА_4 та ОСОБА_8 вилучено належні їм мобільні телефони, а саме:
- мобільний телефон фірми «iPhone7» в корпусі синього кольору, IMEI НОМЕР_2 вилучений із сумки ОСОБА_8 в якому була встановлена сім-карта мобільного оператора « ІНФОРМАЦІЯ_4 » із номером НОМЕР_3 ;
- мобільний телефон фірми « ІНФОРМАЦІЯ_5 » IMEI НОМЕР_2 вилучений із правої кишені джинсових брюк в які був вдягнений ОСОБА_4
16.05.2019 року, ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_9 (справа № 335/5129/19 1-кс/335/3487/2019), слідчому надано дозвіл на проведення обшуку автомобіля «Renault Logan», р.н. НОМЕР_1 , який був припаркований біля будинку АДРЕСА_2 , а відшукані та вилучені під час обшуку предмети, в тому числі і вилучені мобільні телефони, такими, що мають значення для досудового розслідування і можуть бути доказами під час судового розгляду.
З метою швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до мобільного телефону фірми « ІНФОРМАЦІЯ_5 » IMEI НОМЕР_2 із правої кишені джинсових брюк в які був вдягнений ОСОБА_4 , який перебуває у володінні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та вилучений 14.05.2019 року в ході проведення обшуку, із можливістю огляду наявної в пам`яті телефону інформації, в тому числі текстових документів, фото-відео матеріалів, вхідних-вихідних дзвінків та повідомлень, в тому числі на встановлених в телефоні програмах передачі даних, з можливістю копіювання наявної інформації і вироблення скрін-шотів інформації з екрану телефону.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про час та дату судового засідання сповіщався.
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Тимчасовий доступ до речей і документів згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
У відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів викладені у ч.2 ст. 160 КПК України. Так, у клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Таким чином, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні може подаватися щодо речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні; перебувають або можуть перебувати у володінні певної фізичної або юридичної особи; є необхідність їх вилученні, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
У клопотанні,яке поданодо слідчогосудді,слідчий просить надатитимчасовий доступдомобільного телефону фірми « ІНФОРМАЦІЯ_5 » IMEI НОМЕР_2 із правої кишені джинсових брюк в які був вдягнений ОСОБА_4 , який перебуває у володінні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , та вилучений 14.05.2019 року в ході проведення обшуку, із можливістю огляду наявної в пам`яті телефону інформації, в тому числі текстових документів, фото-відео матеріалів, вхідних-вихідних дзвінків та повідомлень, в тому числі на встановлених в телефоні програмах передачі даних, з можливістю копіювання наявної інформації і вироблення скрін-шотів інформації з екрану телефону.
Проте як вбачається з протоколу обшуку від 14.05.2019 року телефон фірми « ІНФОРМАЦІЯ_5 » IMEI НОМЕР_2 , що був вилучений у ОСОБА_4 , був упакований до паперового конверту № 10 з пояснювальними написами та підписами учасників, тобто у володінні ОСОБА_4 вже не перебуває.
Виходячи з викладеного вище, речі і документи, про тимчасовий доступ до яких подано клопотання, на час його подання не є такими, що перебувають у володінні певної фізичної особи, та вже є тимчасово вилученими.
Тимчасове вилучення майна згідно п. 6 ч. 2 ст. 131 КПК України, як і тимчасовий доступ до речей і документів, є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Порядок, підстави тимчасового вилучення майна та його повернення регламентовані у ст.ст. 167-169 КПК України.
З огляду на викладене вище, проаналізувавши правовий статус речей, щодо яких подано клопотання про надання до них тимчасового доступу, враховуючи те, що ці речі на час звернення з клопотанням не перебували у володінні певної фізичної особи, тобто ОСОБА_4 , оскільки вже були вилучені, тому клопотання про надання тимчасового доступу до цих речей є безпідставним, таким, що суперечить суті даного виду забезпечення кримінального провадження, та не підлягає задоволенню.
Крім того, доступ до наявної впам`яті телефонуінформації,в томучислі текстовихдокументів,фото-відеоматеріалів,вхідних-вихіднихдзвінків таповідомлень,в томучислі навстановлених втелефоні програмахпередачі даних не може бути розглянутий слідчим суддею районного суду, оскількидана інформація є втручанням у приватне спілкування та законодавцем передбачений інший порядок (глава 21 КПК України) звернення до суду.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12019080000000133 від 20.03.2019 р. за ч.3 ст.369-2 КК України відмовити
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83913579 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Воробйов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні