Рішення
від 29.08.2019 по справі 454/157/19
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/157/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(з а о ч н е)

29 серпня 2019 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Адамович М. Я. ,

за участю секретаря Мандрник І.Я.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Сокаль справу за позовом ОСОБА_1 до Савчинської сільської ради Сокальського району про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся в суд та просить встановити факт родинних відносин, факт прийняття спадщини та визнати за ним право власності на земельні ділянки

Свої вимоги мотивує наступним.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його баба ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на земельні ділянки.

В нотаріальній конторі йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з відсутністю підтвердження родинних відносин із спадкодавцем.

Представник позивача подав заяву про розгляд справи у його та позивача відсутності, позов підтримав.

Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, причини неявки не повідомив, заяви про розгляд справи у його відсутності та відзиву на позов суду не подав.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Зі згоди позивача суд ухвалює у справі заочне рішення.

Дослідивши позов та докази по справі, справи суд дійшов наступного висновку.

Згідно свідоцтва про народження, свідоцтв про право на спадщину, довідки від 01.12.2016р., ОСОБА_2 є бабою позивача ОСОБА_1 , який був зареєстрований та проживав з нею до дня смерті останньої - 30.10.2001р..

30.01.2017р. позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , зокрема земельних ділянок загальною площею 1,9542га, розташованих на території Савчинської сільської ради Сокальського району Львівської області, призначених для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що стверджується відповідною заявою та державним актом.

Так, з вищезазначеного судом встановлено, що позивач дійсно є онуком покійної ОСОБА_2 .

Згідно ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту, крім іншого, родинних відносин між фізичними особами.

За таких підстав, суд дійшов висновку про підставність даної позовної вимоги та встановлення факту родинних відносин.

Також, відповідно до пункт 23 Постанови пленуму Верховного суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008р., справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадові права й обов`язки інших осіб та за наявності інших спадкоємців і спору між ними.

Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, зокрема, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини. Яка відрилася до 01.01.2004р.

Судом встановлено, що позивач вступив у фактичне управління та володіння спадковим майном, а тому вимога про встановлення факту прийняття ним спадщини є підставною.

Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

В свою чергу, відповідно до п. г ч. 1 ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки, зокрема, на підставі прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст.1218 Цивільного кодексу України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 Цивільного кодексу України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

В відповідно до ст.1223 ЦК України, позивач має право на спадкування за законом вказаних земельних ділянок після смерті баби, однак позбавлений змоги реалізувати дане право в позасудовому порядку.

Таким чином, оцінивши всі докази по справі в їх сукупності суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є онуком ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельні ділянки, згідно державного акту серії НОМЕР_1 від 30.01.2003р., розташовані на території Савчинської сільської ради Сокальського району Львівської області, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 1,9542га,:

- земельну ділянку площею 0,1089га, кадастровий № НОМЕР_2 ;

- земельну ділянку площею 0,4835га, кадастровий № НОМЕР_3

- земельну ділянку площею 1,3622га, кадастровий № НОМЕР_4 .

Заочне рішення може бути переглянуто за заявою відповідача, поданою до Сокальського районного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, або двадцяти днів з дня отримання копії рішення, якщо воно не було вручене в день його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржено позивачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відомості, які зазначаються в рішенні суду відповідно до п.4) ч.5 ст.265 ЦПК України та не проголошуються, відповідно до ч.2 ст.268 ЦПК України.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_5 , місце проживання: с.Гута, Сокальський район, Львівська область.

Відповідач: Савчинська сільська рада, код ЄДРПОУ:20850002, місцезнаходження: с.Савчин, Сокальський район, Львівська область.

Головуючий: М. Я. Адамович

СудСокальський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення29.08.2019
Оприлюднено30.08.2019
Номер документу83914632
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —454/157/19

Рішення від 29.08.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 28.03.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 28.01.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні