Рішення
від 21.08.2019 по справі 713/1109/19
ВИЖНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 713/1109/19

Провадження №2/713/460/19

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

21.08.2019 м. Вижниця

Вижницький районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді Кибич І.А., з участю секретаря судових засідань Мірчева О.І., за участю представника позивача ОСОБА_7, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вижниця в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Вашківецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вашківецької міської ради, Вижницького району Чернівецької області, де третьою особою є Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області, про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача.

Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності до Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Вашківецької міської ради, Вижницького району Чернівецької області, де третьою особою є Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області.

Просить визнати протиправним та скасувати наказ директора Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Бучацької Н.К. Про оголошення догани вчителю інформатики ОСОБА_2 від 01.04.2019 року №60.

Свої позовні вимоги обґрунтував наступним.

З 2002 року працює на посаді вчителя інформатики Вашківецької ЗОШ І-Ш ст. 01.04.2019 року директор школи винесла наказ №60 Про оголошення догани вчителю інформатики ОСОБА_2 . Зазначений наказ вважає протиправним. 22.03.2019 року (п`ятниця) після закінчення сьомого уроку (15 год 35 хв.) він будучи у класі інформатики здійснював певні записи у класних журналах. Надалі, біля 17-00 год. у зв`язку з тим, що кабінет де зберігаються класні журнали був закритий поклав класні журнали 9-А та 10-А класів у сейф (який закрив на ключ) у кабінеті інформатики. Субота та неділя (23.03., 24.03.2019 року) були вихідними днями. З 25.03.2019 року розпочалися весняні канікули. 25.03.2019 року до 9-00 год. він прийшов до школи та на запитання директора школи чи він не брав класних журналів повідомив, що брав, і класні журнали зберігаються у кабінеті інформатики у сейфі, також повідомив адміністрацію школи, що класні журнали хоче показати начальнику відділу освіти, культури, молоді та спорту Лучаку В . П. , оскільки деякі вчителі не ведуть класні журнали як належить, не виставляють вчасно оцінок, тобто не здійснюють оцінювання, через що у школі виникають конфлікти між вчителями та учнями, між вчителями, між вчителями та адміністрацією школи, а адміністрація школи на це ніяк не реагує. Після цього пішов у відділ освіти та показав класні журнали начальнику відділу освіти Лучаку В.П. та міському голові. Надалі, він одразу передав класні журнали адміністрації школи. З боку адміністрації школи до нього не було жодних претензій щодо стану журналів, адже він їх не пошкоджував, будь-яких не передбачених записів не вчиняв.

01.04.2019 року адміністрацією школи був винесений оскаржуваний наказ, який є необґрунтованим та безпідставним, оскільки в ньому не конкретизовано за що саме йому оголошується догана, які норми чинного законодавства ним порушені, а отже наказ є протиправним та підлягає скасуванню.

Зазначив, що не порушував жодних положень КЗпП України, жодних положень законодавства про освіту, жодних положень Статуту навчального закладу, положень посадової інструкції та будь-яких інших нормативно-правових актів. Будь-яким нормативно-правовим актом не заборонено класні журнали виносити за межі школи, будь-яким нормативно-правовим актом не заборонено класні журнали зберігати у сейфі, який знаходиться у класі навчального закладу, не заборонено показувати класні журнали керівнику відділу освіти та міському голові. Оскаржуваний наказ є помстою за те, що він показав класні журнали і недоліки які є в ньому міському голові і начальнику відділу освіти.

В судовому засіданні позивач та його представник ОСОБА_7 позовні вимоги підтримали, посилались на обставини викладені в позові, просили задовольнити, не заперечували щодо заочного порядку розгляду справи.

В судове засідання представник відповідача Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Вашківецької міської ради, Вижницького району Чернівецької області не з`явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що є відомості в матеріалах справи, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності суду не надано, відзив не надано, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.

Заяви (клопотання) учасників справи.

В судове засідання представник третьої особи Відділу освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області не з`явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. До початку розгляду справи подали заяву про розгляд справи у відсутності їх представника.

Процесуальні дії у справі.

На підставі ст. 280 ЦПК України, враховуючи думку позивача та представника позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Суд, заслухавши позивача ОСОБА_2 , представника позивача ОСОБА_7 , вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, врахувавши думку позивача щодо заочного порядку розгляду справи, прийшов до висновку, що позов ОСОБА_2 є обґрунтований і підлягає задоволенню.

В силу ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів .

На підставі ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

В силу ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 з 01.09.2003 року працює вчителем фізики та інформатики Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, що підтверджується копією трудової книжки Серія НОМЕР_1 від 30.07.1966 року та копією наказу №47 від 01.09.2003 року.

З копії наказу в.о. директора Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Бучацької Н.К. №60 від 01 квітня 2019 року вбачається, що ОСОБА_2 на підставі ст.147 КЗпП України, у зв`язку з порушенням п.4,16 Статуту Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, затвердженого VІ сесією міської ради VІІІ скликання, рішення №2176/17 від 08.06.2017 року та п.3.14, п.3.21, п.5.1 Посадової інструкції вчителя інформатики ОСОБА_2 №18, затвердженої наказом №197 від 03.09.2013 року Про затвердження Посадових інструкцій працівників школи , беручи до уваги акт №7 від 22.03.2019 року, акт №8 від 25.03.2019 року, беручи до уваги пояснення вчителя інформатики ОСОБА_2 від 01.04.2019 року, оголошено 01 квітня 2019 року догану. Про оголошення догани вчителю інформатики ОСОБА_2 зобов`язано повідомити усно та під розпис до 05.04.2019 року.

З акту №7 від 22.03.2019 року вбачається, що комісія у складі в.о. директора школи Н.К. Бучацької, заступника директора з навчальної роботи ОСОБА_8 , вчителів школи ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , технічних працівників ОСОБА_12 , ОСОБА_13 склали даного акта про те, що 22 березня 2019 року о 16.00 виявлена відсутність 2 (двох) класних журналів, а саме: класного журналу 9-А класу (Класний керівник ОСОБА_14 ) та класного журналу 10-Акласу ( класний керівник ОСОБА_15). Згідно прописаних інструкцій всі класні журнали 1-11 класів школи до вказаного часу мали би знаходитися у вчительській кімнаті. Щодня (понеділок - п`ятниця) о 16.00 згідно своєї посадової інструкції заступник директора з навчальної роботи ОСОБА_8 зобов`язана закрити під ключ у методичному кабінеті 27 класних журналів. Станом на 18.10 години 22 березня 2019 року у методичному кабінеті є в наявності 25 класних журналів ( за винятком 9-А та 10-А класів). Від 16.00 до 18.00 вказаними працівниками здійснено ретельний огляд приміщення школи, коридорів, вбиралень та частини навчальних приміщень. О 17.00 директор школи Бучацька Н.К у телефонному режимі повідомила начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької міської ради Лучака В.П. про відсутність журналів 9-А, 10-А класів. О 18.10 директор школи Бучацька Н .К у телефонному режимі повідомила працівника поліції Думича М.В. про відсутність журналів 9-А, 10-А класів. Отримані письмові пояснення від учителів ОСОБА_11 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10

З акту №8 від 25.03.2019 року вбачається, що комісія у складі в.о. директора школи Н .К . Бучацької, заступника директора з навчальної роботи ОСОБА_8 , вчителів школи ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_12 склали даного акта про те, що 25 березня 2019 року о 8.55 год. зайшовши у фойє школи вчитель інформатики ОСОБА_2 повідомив в.о. директора школи Бучацьку Н.К. (у відповідь на її запитання про те, чи не у нього знаходяться два журнали, а саме: 9-А та 10-А класу) про те, що два журнали 9-А та 10-А класів станом на вказаний час знаходяться у сейфі його кабінету №50 з п`ятниці, а саме з 22.03.2019 року. На запитання в.о. директора школи Бучацьку Н.К. чому він це зробив і чому не повідомив про цей факт дирекцію школи, ОСОБА_2 відповіді не дав.

З копії пояснення ОСОБА_2 від 01.04.2019 року вбачається, що останній вказав, що у понеділок, 25.03.2019 року взяв два класні журнали 8-А та 10-А щоб показати їх Володимиру Петровичу . На його прохання дозволити це зробити відмовили. Не виставлення жодної оцінки протягом усього семестру створює непрацездатну атмосферу у його групах. Саме з метою показати ці недоліки ведення журналів ОСОБА_49 , він виніс журнали у міську раду до ОСОБА_50 .

З наказу №53 від 25.03.2019 року Про забезпечення належних умов щодо контролю за збереженням та веденням класних журналів учнів 1-11-х класів школи у 2018-2019 н.р. вбачається, що на виконання Інструкції з ведення ділової документації в загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 23.06.2000р. №204, Статуту Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів з метою забезпечення належних умов щодо контролю за веденням та збереженням класних журналів учнів 1-11-х класів школи: Педагогічним працівникам школи: 1.1 Нести особисту відповідальність за обов`язковість і своєчасність записів до класного журналу як єдиного державного, фінансового документу. 1.2 Усі записи в журналі вести чітко, акуратно. 1.3 Виправлення оцінки навчальних досягнень учнів чи інших записів у журналі категорично заборонено. 1.4 Виривати сторінки з класного журналу категорично заборонено. 1.5 Категорично заборонено проставляти наперед дати проведених уроків (у зв`язку з можливими змінами тривалості навчального семестру, відміною занять у зв`язку із епідемічною ситуацією, стихійними явищами, хворобою вчителя тощо) 1.6 Якщо в класі є учні з індивідуальною формою навчання, порядок оформлення записів щодо таких учнів у журналі регламентується окремим наказом. 1.7 У кінці навчального року підбивати підсумки виконання навчальних програм таким чином: За програмою - 70 год. Проведено - 68 год. Програму виконано. Підпис учителя. 2. Класні журнали 9-х, 11-х класів зберігати 10 років, інших класів - 5 років 3.Під час навчально-виховного процесу класі журнали зберігати в учительській. Кожний учитель зобов`язаний вчасно після закінчення уроку особисто принести журнал в учительську і взяти його особисто на наступний урок до його початку. 4.Заборонити роботу з класними журналам в позаурочний час за межами вчительської (коридорах, підсобних приміщеннях, тощо) 5. Заборонити винесення класних журналі за межі школи. 6. Категорично заборонити учням брати класні журнали. 7. Заступникам директора з навчальної роботи ОСОБА_8 , навчально- виховної роботи Грекул JI.O . 7.1 Перевірку журналів проводити не рідше одного разу на місяць, усіх журналів по закінченні І та II семестрів, навчального року із обов`язковим оформленням підсумкових виробничих наказів. 7.2 Сторінку Зауваження до ведення класного журналу заповнювати відразу після перевірки. 7.3 Перевірку виконання зауважень здійснювати протягом 10 днів, роботи запис Виконано і зазначати дату. 7.4 Наприкінці навчального року перевіряти підбиття підсумків виконання навчальних програм, записи про перевірку здійснити у книзі внутрішнього шкільного контролю. 8. Заступнику директора з навчальної роботи ОСОБА_8 щоденно перед початком уроків відчиняти приміщення для зберігання журналів і після закінчення уроків, після ретельної перевірки наявності всіх класних журналів зачиняти його. 9. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Грекул JI.O .. здійснювати постійний контроль за веденням наступних сторінок у класних журналах 1-11-х класів: Облік відвідування та забезпечувати контроль щодо підбиття підсумків пропущених уроків за семестр і за рік на сторінках 4-13 протягом 2 днів після завершення семестру (року); Облік проведення бесід, інструктажу, заходів із безпеки життєдіяльності та забезпечувати контроль щодо заповнення змісту і внесення дат фактичного проведення інструктажу з підписами учнів. 10.Ознайомити працівників школи з наказом на нараді при директорові. 11.Персональну відповідальність за забезпечення належних умов щодо ведення та збереження класних журналів учнів 1-11 класів школи покласти на класних керівників: ОСОБА_26., ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_14 , ОСОБА_40 , ОСОБА_20 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 та заступників директора: ОСОБА_8 , ОСОБА_48 .

Відповідно до положень ст.148 КЗпП України дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявлення проступку. Виявлення проступку означає не лише виявлення факту (події), а й визначення працівника, що порушив трудові обов`язки, характеру порушення, шкідливих наслідків, причинного зв`язку між правопорушенням і шкідливими наслідками, вини працівника.

При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника (ч.3 ст.149 КЗпП України).

Виходячи з правової природи інституту дисциплінарної відповідальності, при притягнені працівника до даного виду відповідальності, адміністрація повинна навести конкретні факти допущенного ним невиконання або неналежного виконання покладених на нього трудових обов`язків, тобто важливо, щоб накази роботодавця були обґрунтованими та видавалися у чіткій відповідності з чинним законодавством. Тобто, у наказі про накладання дисциплінарного стягнення - про оголошення працівникові догани обов`язково має бути зазначено, в чому саме полягає порушення, тобто вказано на фактичні обставини, які послужили підставою для застосування заходу дисциплінарного стягнення.

При цьому, трудові обов`язки, за невиконання яких особа притягується до дисциплінарної відповідальності, повинні бути покладені на працівника законно, відповідати змісту його посадових обов`язків, бути чіткими та зрозумілими, доведеними до відома такого працівника завчасно у встановленому законодавством спосіб.

Дисциплінарний проступок визначається як винне невиконання чи неналежне виконання працівником своїх трудових обов`язків. Складовими дисциплінарного проступку є дії (бездіяльність) працівника; порушення або неналежне виконання покладених на працівника трудових обов`язків; вина працівника; наявність причинного зв`язку між діями (бездіяльністю) і порушенням або неналежним виконанням покладених на працівника трудових обов`язків. Недоведеність хоча б одного з цих елементів виключає наявність дисциплінарного проступку.

Саме на роботодавцеві лежить обов`язок надати докази фактів винного вчинення працівником дисциплінарного проступку. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати всі обставини, з яких вчинено проступок. Для притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності в обов`язковому порядку має бути встановлена вина, як одна із важливих ознак порушення трудової дисципліни. При відсутності вини працівник не може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.

Питання встановлення обставин проступку та провини працівника, відповідно до ст.21 КЗпП, віднесено до компетенції власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу, а тому суд, відповідно до приписів ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб визначений законом або договором.

Підставою застосування догани є вчинення працівником дисциплінарного проступку. Протиправність поведінки працівника полягає в порушенні ним своїх трудових обов`язків, закріплених нормами трудового права, правилами внутрішнього розпорядку, статутами, положеннями, посадовими інструкціями, трудовим договором (контрактом), колективним договором, а також у порушенні або невиконанні правомірних наказів та розпоряджень роботодавця. Відтак виходячи з правової природи інституту дисциплінарної відповідальності, при притягненні працівника до даного виду відповідальності, адміністрація повинна навести конкретні факти допущеного працівником невиконання або неналежного виконання покладених на нього трудових обов`язків.

В наказі про догану ОСОБА_2 не зазначено, яким чином виявлені порушення, що зазначені в актах №7 від 22.03.2019 року, №8 від 25.03.2019 року, вплинули на настання негативних наслідків, та які саме норми чинного законодавства при цьому були порушені ОСОБА_2 , в наказі про застосування до позивача дисциплінарного стягнення - догани, не конкретизовано порушення допущених обов`язків вчителя, які визначені затвердженою посадовою інструкцією вчителя інформатики.

Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Відповідно до ч.1, 5, 6 ст.81 ЦПК України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Зважаючи на вищезазначене суд вважає, що оскаржуваний наказ винесено з порушенням вимог законодавства України, в зв`язку з чим наявні підстави для визнання його незаконним.

У зв`язку з викладеним, суд стягує з відповідача на користь позивача понесені ним і документально підтверджені витрати по сплаті судового збору, в сумі 768,40 гривень.

Керуючись ст.148 КЗпП України, ст.ст.4, 13, 141, 258-265, 274-279, 280-282, 354 ЦПК України, Суд, -

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_2 - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати наказ в.о. директора Вашківецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області Бучацької Надії Костянтинівни №60 від 01.04.2019 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани вчителю інформатики ОСОБА_2 .

Стягнути з Вашківецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області, на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судові витрати, а саме, судовий збір в сумі 768 (Сімсот шістдесят вісім) гривень 40 (Сорок) копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини рішення - з дня складання повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через Вижницький районний суд Чернівецької області.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 .

Відповідач: Вашківецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області, 59210, м.Вашківці, вул.Грушевського, 3, Вижницького району Чернівецької області, (код ЄДРПОУ 21437586).

Третя особа: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вашківецької міської ради Вижницького району Чернівецької області, 59210, м.Вашківці, вул.Героїв Майдану, 3, Вижницький район Чернівецька область, (код ЄДРПОУ 41493476).

Суддя І. А. Кибич

СудВижницький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення21.08.2019
Оприлюднено30.08.2019
Номер документу83916331
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —713/1109/19

Рішення від 21.08.2019

Цивільне

Вижницький районний суд Чернівецької області

Кибич І. А.

Ухвала від 01.07.2019

Цивільне

Вижницький районний суд Чернівецької області

Кибич І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні