Ухвала
від 29.08.2019 по справі 687/1013/19
ЧЕМЕРОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

№ справи687/1013/19

№1-кп/687/94/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2019 року Чемеровецький районний суд

Хмельницької області в складі: головуючого - судді - ОСОБА_1 ,

з участю секретаря - ОСОБА_2 , з участю прокурора - ОСОБА_3 , з участю обвинуваченої - ОСОБА_4 ,

з участю представника потерпілого - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чемерівці кримінальне провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019240260000154 від 08.08.2019 року відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, з повною середньою освітою, не працюючої, розлученої, на утриманні якої перебуває двоє неповнолітніх дітей, раніше не судимої,

по обвинуваченню у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 , з метою заволодіння чужим майном та особистого збагачення за рахунок незаконного отримання державної соціальної допомоги для малозабезпечених сімей, шляхом обману в період часу з 01.06.2018 року по 30.11.2018 року отримала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на загальну суму 18 203,61 грн., якими незаконно заволоділа при наступних обставинах.

Так, відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї. До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлюється виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли з`ясовано, що малозабезпечена сім`я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї.

Відповідно до п. 12 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» від 24.03.2003 року № 250, у разі коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше, ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення. У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вони будуть стягнуті уповноважуючими органами у судовому порядку.

Так, 18.06.2018 року в першій половині дня ОСОБА_4 , діючи умисно, шляхом обману, з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та особистого збагачення, знаходячись в приміщенні управління соціального захисту населення Чемеровецької районної державної адміністрації, розташованому по вул. Центральна, 61 в смт. Чемерівці Хмельницької області, особисто заповнила та подала заяву про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, до якої додала особисто заповнену декларацію про доходи та майновий стан сім`ї. При цьому, ОСОБА_4 в зазначених заяві та декларації про доходи та майновий стан умисно вказала завідомо неправдиву інформацію не зазначивши продаж земельної ділянки площею 0,593 га, кадастровий номер 6825289400:04:001:0067, що підтверджується договором купівлі-продажу від 01.03.2018 року.

За вказаних обставин ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи корисливий мотив, умисно приховала від уповноваженої особи управління соціального захисту населення Чемеровецької районної державної адміністрації інформацію про продаж земельної ділянки, шляхом навмисного замовчування, не внесення в декларацію про доходи відповідної інформації про продаж вище вказаної земельної ділянки, хоча була обізнана про обов`язок повідомляти органи соціального захисту населення повні та достовірні відомості про доходи та майновий стан членів сім`ї, що підтверджується розписками у відповідних заявах та деклараціях.

На підставі поданих завідомо неправдивих відомостей ОСОБА_4 призначено допомогу малозабезпеченим сім`ям та в період з 01.06.2018 року по30.11.2018 року нею незаконно отримано грошові кошти в сумі 18 203,61 грн., якими вона шляхом обману заволоділа, чим завдала шкоди державі, в особі управління праці соціального захисту населення Чемеровецької районної державної адміністрації.

Під час судового засідання ОСОБА_4 , заявила клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст.45 КК України у зв`язку дійовим каяттям. При цьому зазначила, що вона вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, активно сприяла розкриттю злочину, щиро розкаюється.

Згіднозіст.284 ч.2 п.1КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності. На підставіст.45 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду. Ч.8 п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 25.12.2005 року № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» роз`яснено, що звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям, передбаченимст.45 КК України, є обов`язковим. В силуст.12 КК України, злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше 2 років або інше більш м`яке покарання.

Ч.1 ст. 190 КК Українипередбачаєпокарання увиді: штрафудо п`ятдесятинеоподатковуваних мінімумівдоходів громадянабо громадськихробіт настрок додвохсот сорокагодин,або виправнихробіт настрок додвох років,або обмеженнямволі настрок дотрьох років.

Тобто даний злочин відноситься до злочинів невеликої тяжкості. Судом встановлено, що ОСОБА_4 , вчинила злочин, передбачений ч.1 ст. 190 КК України, вказаний злочин є злочином невеликої тяжкості,обвинувачена раніше не судима, злочин вчинила вперше, щиро розкаялася, активно сприяла у розкритті злочину. Заслухавши думку прокурора, яка не заперечує в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження у зв`язку з дійовим каяттям, суд вважає, що клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 підлягає задоволенню, оскільки воно є обґрунтованим і відповідає вимогам закону. Керуючисьст. 45 КК України, ст. ст.284,288,372 КПК України, суд,

постановив:

Клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 про звільнення її від кримінальної відповідальності - задоволити. ОСОБА_4 визнативинною увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.190 КК України, але на підставі ст. 45 КК України звільнити від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям. Кримінальне провадженнявнесене доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12019240260000154від 08.08.2019року за обвинуваченням ОСОБА_4 увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.190 КК України, - закрити. Цивільний позов не заявлявся. Запобіжний захід ОСОБА_4 не обирався. Речові докази по справі, а саме: особову справу заведену УСЗН Чемеровецької РДА на ОСОБА_4 по виплату державної соціальної допомоги за №630936, повернути представнику за дорученням Управління соціального захисту населення Чемеровецької районної адміністрації.

Апеляція на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з дня її оголошення до Хмельницького апеляційного суду через Чемеровецький районний суд.

Суддя ОСОБА_1

СудЧемеровецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення29.08.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу83922082
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —687/1013/19

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Борсук В. О.

Ухвала від 28.08.2019

Кримінальне

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Борсук В. О.

Ухвала від 20.08.2019

Кримінальне

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Борсук В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні