Рішення
від 28.08.2019 по справі 904/2700/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.08.2019м. ДніпроСправа № 904/2700/19

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Колісника І.І.

за участю секретаря судового засідання Ковтун А.В.

та представників:

позивача: Ромаєва А.О.,

відповідача: не з`явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія", м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ареанда" ЛТД, м. Дніпро

про стягнення 2 736,54 грн.

СУТЬ СПОРУ:

Приватне акціонерне товариство "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ареанда" ЛТД заборгованості за перетікання реактивної електричної енергії у сумі 2 736,54 грн. за період з березня по квітень 2019 року.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем зобов`язань щодо оплати послуг за перетікання реактивної електричної енергії за договором про надання послуг з компенсації перетікань електричної енергії № 010000093 від 27.12.2018.

Ухвалою господарського суду від 01.07.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її розгляд по суті у судовому засіданні 29.07.2019.

Про час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до вимог статей 120, 242 Господарського процесуального кодексу України.

Отримання відповідачем судової ухвали підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 23.07.2019 (а.с. 59).

У зв`язку з неявкою відповідача у судове засідання, з метою забезпечення змагальності сторін розгляд справи було відкладено на 28.08.2019.

Представник відповідача у судове засідання 28.08.2019 у черговий раз не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав. Про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлявся рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідно до вимог статей 120, 242 Господарського процесуального кодексу України.

За змістом пункту 2 частини третьої статті 202 Господарського процесуального кодексу України у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), належним чином повідомленого про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника незалежно від причин його неявки.

Враховуючи викладене та приймаючи до уваги, що відповідно до статей 13, 74 Господарського процесуального кодексу України обов`язок доказування і подання доказів покладено на сторони, справа підлягає розгляду за наявними матеріалами та за відсутності представника відповідача.

У судовому засіданні 28.08.2019 проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Заявою від 27.12.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю Ареанда ЛТД приєдналось до договору споживача про розподіл електричної енергії, розміщеного на сайті оператора системи розподілу (а.с. 25).

27.12.2018 між Приватним акціонерним товариством "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" (далі - позивач, власник мереж) та Товариством з обмеженою відповідальністю Ареанда ЛТД (далі - відповідач, споживач) був укладений договір про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії (далі - договір).

Відповідно до пункту 1.1 договору власник мереж надає споживачу послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, а споживач здійснює оплату за надані на межі балансової належності електромереж послуги згідно з умовами цього договору та додатками до нього, що є його невід`ємними частинами.

Згідно з пунктом 4.1 договору вимірювання та облік активної та реактивної електричної енергії у споживача, струмоприймачі якого приєднані до електричних мереж власника мереж, здійснюється згідно з вимогами Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311, та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №312 (далі - ПРРЕЕ).

Відповідно до пункту 4.2 договору на підставі показів засобів вимірювальної техніки електричної енергії у терміни (строки), передбачені графіком зняття показів засобів вимірювальної техніки електричної енергії (додаток 2 до цього договору), споживачем та власником мереж оформлюються такі документи:

- акт про обсяг переданої споживачу електричної енергії;

- акт результатів замірів електричної потужності.

За наявності вводів на різних ступенях напруги.-та різних системах, обліку значення показів надаються окремо за кожною точкою-обліку.

Пунктом 4.3 договору передбачено, що у разі встановлення розрахункових засобів вимірювальної техніки електричної енергії не на межі балансової належності електричних мереж Власника мереж та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів вимірювальної техніки, на величину обсягу розрахункових втрат електричної енергій у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів вимірювальної техніки. Розрахунки втрат електричної енергії в мережах споживача (додаток 3 до цього договору) виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів.

За умовами пункту 4.5 договору розрахунок плати за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електричних мереж здійснюється відповідно до Методики обчислення плати та оформлюється згідно з Порядком розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії.

Згідно з п. 6 Порядку розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії (далі - Порядок) споживач здійснює повну оплату за перетікання реактивної електроенергії за відповідний розрахунковий період, наступним чином:

- плановий платіж до 25 числа поточного розрахункового періоду - 100% вартості реактивної електричної енергії фактично нарахованого споживачу власником мереж в попередньому розрахунковому періоді.

До третього числа місяця наступного за розрахунковим уповноважена особа споживача самостійно отримує остаточний рахунок за фактично спожиту електричну енергію. Термін оплати зазначеного рахунку не має перевищувати 5 операційних днів. У разі неотримання рахунка, рахунок вважається отриманим і потребує оплати у зазначений термін.

При остаточному розрахунку за перетікання реактивної електричної енергії власник мереж враховує здійснені споживачем планові платежі станом на кінець розрахункового періоду. У разі порушення споживачем ПРРЕЕ власник мереж нараховує плату за перетікання реактивної електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ та надає відповідний рахунок споживачу. Споживач здійснює повну оплату нарахованої суми протягом 30 календарних днів з дати отримання рахунку.

За відсутності заборгованості за перетікання реактивної електричної енергії надлишок коштів, що надійшли від споживача протягом розрахункового періоду, зараховується в рахунок покриття зобов`язань споживача в наступному за розрахунковим періоді.

Відповідно до п. 7 Порядку на поточний рахунок власника мереж споживач перераховує:

- грошові кошти за перетікання реактивної електроенергії;

- грошові кошти за порушення термінів (строків) плати за перетікання реактивної електроенергії у розмірі двох облікових ставок НБУ (пеня) плати за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.

За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок власника мереж.

Відповідно до пункту 9 Порядку обсяг фактично використаної електричної енергії споживачем у розрахунковому періоді визначається власником мереж на підставі даних розрахункового обліку електричної енергії, які знімаються споживачем, оформлюються «Звітом про покази засобів обліку» та надаються власнику мереж у терміни, зазначені у п. 3.4 договору.

На виконання умов договору, в період з березня по квітень 2019 позивач надав відповідачу послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії на загальну суму 2 736,54 грн., про що відповідачем було оформлено Звіти про покази засобів обліку за березень по квітень 2019 року, які були підписані уповноваженими представниками сторін (а.с. 46 - 49).

На оплату послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії на загальну суму 2 736,54 грн. позивач надав відповідачу рахунки № 2963 від 31.03.2019 на суму 1507,81 грн., № 4096 від 30.04.2019 на суму 1228,73 грн. (а.с. 50 - 52). Зазначені рахунки відповідачем отримані 20.05.2019, що підтверджується підписом директора підприємства на відповідному супровідному листі № 130/380-04 від 20.05.2019 (а.с. 50).

Відповідач за надані позивачем послуги не розрахувався, що й стало причиною виникнення спору.

Згідно з частиною першою статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (частина перша статті 530 Цивільного кодексу України).

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).

Відповідно до п. 6 Порядку розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії оплата послуг на загальну суму 2 736,54 грн. за березень - квітень 2019 року мала бути здійснена відповідачем з 21.05.2019 по 19.06.2019 включно після отримання ним 20.05.2019 рахунків.

Доказів оплати рахунків відповідач суду не надав, доводи позивача не спростував, а тому позовні вимоги щодо стягнення основного боргу є законними й обгрунтованими.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Судовий збір у сумі 1 921,00 грн. покладається на відповідача відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ареанда" ЛТД про стягнення 2 736,54 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ареанда" ЛТД (ідентифікаційний код 20208435; місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, Запорізьке шосе, буд. 25) на користь Приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" (ідентифікаційний код 31793056; місцезнаходження: 49008, м. Дніпро, вул. Дмитра Кедріна, 28) основний борг у сумі 2 736,54 грн., судовий збір у сумі 1 921,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом 20-ти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 30.08.2019.

Суддя І.І. Колісник

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення28.08.2019
Оприлюднено02.09.2019
Номер документу83927601
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/2700/19

Судовий наказ від 19.09.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Колісник Іван Іванович

Рішення від 28.08.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Колісник Іван Іванович

Ухвала від 29.07.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Колісник Іван Іванович

Ухвала від 01.07.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Колісник Іван Іванович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні