Справа № 161/13005/19
Провадження № 2/161/3214/19
У Х В А Л А
09 серпня 2019 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє опікун ОСОБА_2 , до Боратинської сільської об`єднаної територіальної громади Луцького району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , в інтересах якої діє опікун ОСОБА_2 , звернулася до суду із позовом до Боратинської сільської об`єднаної територіальної громади Луцького району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно.
До матеріалів справи опікуном подано клопотання про звільнення її від сплати судового збору при подачі позову, обґрунтовуючи тим, що позов подано в інтересах дитини-сироти ОСОБА_1 , що залишилась у складних життєвих обставинах і об`єктивно позбавлена можливості в установленому порядку оформити свої спадкові права.
При цьому, її майновий стан не дозволяє сплатити судовий збір, оскільки має на утриманні прийомну сім`ю з неповнолітніх дітей позбавлених батьківського піклування та на даний час не працює.
У зв`язку з чим, просила звільнити її від сплати судового збору при поданні позовної заяви.
Дослідивши додані матеріали, суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 136 ч. 1, ч. 3 ЦПК України передбачено,що суд, враховуючи майновий стан сторони у порядку, передбаченому законом, може звільнити від сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі; може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
У відповідності до роз`яснень, які містяться в п. 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. При здійсненні правосуддя у цивільних справах суди повинні вирішувати питання, пов`язані з судовими витратами, у чіткій відповідності до ЦПК, Закону України Про судовий збір , забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами позивача щодо можливості звернення до суду та інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ.
Таким чином, суд вважає за можливе, клопотання задовольнити та звільнити її від сплати судового збору за подачу позовної заяви.
Керуючись ст. 136 ЦПК України, ст. 8 Закону України Про судовий збір , суд, -
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору при подачі позовної заяви ОСОБА_1 до Боратинської сільської об`єднаної територіальної громади Луцького району Волинської області про визнання права власності на спадкове майно.
Ухвала не оскаржується.
Суддя Луцького міськрайонного суду Р.М. Кихтюк
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2019 |
Оприлюднено | 30.08.2019 |
Номер документу | 83929242 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Кихтюк Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні