ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

справа № 276/1407/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 серпня 2019 року м. Житомир

Слідчий суддя Житомирського районного суду Житомирської області Грубіян Є.О., за участю секретаря Бабіченко Л.В., слідчого Мельника В.В., розглянувши клопотання слідчого Хорошівського відділення поліції Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Мельника В.В., погоджене прокурором Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області Стужуком І.В. , про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 12018060140000424 від 31.08.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернувся з клопотанням в якому просить продовжити строк досудового розслідування в межах кримінального провадження № 12018060140000424, внесеного до внесеного до ЄРДР 31.08.2018 року.

В клопотанні слідчий вказав, що під час планової перевірки встановлено, що в період часу з 01.02.2018 по 30.08.2018 ПП "ТВТ", невстановлені особи, після зупинення дії спеціального дозволу №5141 від 01.02.2018, не зупинили проведення видобування корисної копалини габро, що є копалиною загальнодержавного значення, чим створили небезпеку для довкілля.

Так, 31.08.2018 року відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060140000424 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ПП "ТВТ" (код ЄДРПОУ 36428049) після призупинення дії спеціального дозволу №5141 від 10.02.2010 року на користування надрами виданого з метою видобування габро, на наданій їм в користування ділянкою надр не припинили видобування корисної копалини загальнодержавного значення після призупинення дії строку спеціального дозволу з 01 лютого 2018 року.

Під час проведення огляду місця події 30.08.2018 на території родовища Адамівське 1 ПП "ТВТ" слідчим, в присутності понятих, за участю начальника кар`єру ОСОБА_1 . встановлено наявність працівників, робочої техніки для видобування корисної копалини, інших ознак, які підтверджують факт, що кар`єр знаходиться в робочому стані.

Було допитано ряд свідків, якій вказали, підприємство працювало в незмінному графіку, а саме кожного дня, крім вихідних та святкових днів, а також днів, коли несприятливі погодні умови.

Крім того, у ході досудового розслідування, у відповідності до вимог ст. 40 КПК України, надавалися доручення щодо проведення необхідних слідчо-розшукових заходів направлених на розкриття скоєного злочину, однак встановити повні анкетні даних вказаних осіб, місце перебування даних осіб, допитати їх про обставини скоєного злочину, не стало можливим у межах строку досудового розслідування.

21.05.2019 року було призначено судову інженерно-екологічну експертизу, яка проведена 11.07.2019 року.

Також, під час досудового розслідування, у відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 40 КПК України 12.07.2019 року до Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області було направлено клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів з метою вилучення документації необхідної для здійснення досудового розслідування, яке 2.08.2019 року було задоволено, однак на даний момент вилучити необхідну документацію не представилось можливим.

Таким чином, у ході досудового розслідування, у ході всебічного, повного та об`єктивного досудового розслідування проведено ряд слідчих (процесуальних) дій спрямованих на з`ясування всіх обставини, що підлягають доказуванню відповідно до ст. 91 КПК України. Однак у даний строк досудового розслідування не стало можливим провести всі необхідні слідчі дії, а тому, з огляду на викладе, слідчий просити продовжити строк досудового розслідування до дванадцять місяців.

У судове засідання слідчий не з`явився, однак подав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав повністю, просив його задовольнити.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, прийшов до наступного висновку.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину. Досудове розслідування повинно бути закінчено: 1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Згідно із ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Встановлено, що офіційно не повідомлено конкретній особі про підозру у вчиненні злочину.

Як вбачається з матеріалів клопотання, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, повідомлення винним особам про підозру та завершення досудового розслідування, направлення кримінального провадження до суду з обвинувальним актом. Виконання значного обсягу слідчих та інших процесуальних дій потребує додаткового часу. В подальшому під час проведення судового розгляду даного провадження вони можуть мати доказове значення винуватості підозрюваної особи.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що дванадцятимісячний строк досудового розслідування спливає 31.08.2019 року, провести вищевказані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не виявляється можливим з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його задоволення.

На підставі вищенаведеного, керуючись ч. 1 ст. 219, ч. 1 та ч. 2 ст. 294, ст. 295-1 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого Хорошівського відділення поліції Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області Мельника В.В. про продовження строку досудового розслідування - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018060140000424 від 31.08.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, до дванадцяти місяців, тобто до 31.08.2020 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Є.О. Грубіян

Дата ухвалення рішення 30.08.2019
Зареєстровано 30.08.2019
Оприлюднено 30.08.2019

Судовий реєстр по справі 276/1407/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 30.08.2019 Житомирський районний суд Житомирської області Кримінальне
Ухвала від 23.08.2019 Житомирський апеляційний суд Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 276/1407/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону