Рішення
від 29.08.2019 по справі 728/1468/19
БАХМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 728/1468/19

Номер провадження 2/728/491/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2019 року місто Бахмач

Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді - Пархоменка П.І.

за участі:

секретаря судового засідання - Горбач Н.Д.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмачі цивільну справу:

за позовом ОСОБА_1

до

відповідача Територіальної громади в особі Григорівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області,

вимоги позивача: про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

учасники справи - не з`явилися

негайно після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив рішення про наступне:

І. Стислий виклад позиції позивача та відповідача.

1. 9 липня 2019 року ОСОБА_1 (далі позивач) звернулася з позовом до Територіальної громади в особі Григорівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області (далі відповідач) з вимогою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

2. Позов обґрунтувала тим, що пропустила строк для прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 з поважних причин, а саме вона не мала можливості своєчасно подати в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини, оскільки в період з 10 червня 2019 року по 5 липня 2019 року знаходилась на амбулаторному лікуванні в поліклінічному відділенні Бахмацької центральної районної лікарні.

3. Відповідач позовні вимоги визнав повністю.

ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи.

4. У підготовче судове засідання учасники справи не з`явилися, надіслали заяви про розгляд справи без їх участі, представник відповідача позовні вимоги визнав.

ІІІ. Інші процесуальні дії у справі.

5. Судом на підставі частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК), у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

ІV. Фактичні обставини, встановлені Судом та зміст спірних правовідносини.

6. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 7).

7 . Згідно довідки Виконавчого комітету Григорівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області № 170 від 2 квітня 2019 року (а.с.10) ОСОБА_2 на день смерті була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 . Згідно погосподарської книги була зареєстрована та проживала одна.

8. 18 липня 2017 року ОСОБА_2 заповіла позивачу земельну ділянку розміром 3,0994 га, надану для ведення товарного сільськогоподарського виробництва та розташовану на території Григорівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області, кадастровий номер 7420383500:04:000:0201 , що підтверджується заповітом, який посвідчено секретарем Виконавчого комітету Григорівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області (а.с. 6).

9. Належність померлій ОСОБА_2 зазначеної земельної ділянки підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень № 43380222 від 7 вересня 2019 року (а.с. 12).

10. Згідно із інформацією приватного нотаріуса Бахмацького районного нотарільного округу Дорошенко Н.В. № 01-16/162 від 1 серпня 2019 року та інформаційною довідкою із Спадкового реєстру № 57074843 від 1 серпня 2019 року (а.с. 23-24), спадкова справа до майна померлої ОСОБА_2 не заводилася.

11. Відповідно до довідки поліклінічного відділення Бахмацької центральної районної лікарні № 123 від 5 лпня 2019 року (а.с.11) позивач знаходилась на амбулаторному лікуванні з 10 червня 2019 року по 5 липня 2019 року з дагнозом Гіпертонічна хвороба, кризовий період.

12. Листом приватного нотаріуса Бахмацького районного нотарільного округу Дорошенко Н.В. № 127/01-16 від 8 липня 2019 року (а.с.8) підтверджується, що позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва на спадкове майно після померлої ОСОБА_2 , оскільки вона пропустила строк для прийняття спадщини.

V. Оцінка Суду.

13. За змістом частини четвертої статті 200 ЦПК ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

Так, частиною четвертою статті 206 ЦПК передбачено, що у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Таким чином, ЦПК допускає ухвалення рішення в підготовчому судовому засіданні і в правовідносинах, що виникли між сторонами відповідач позов визнав (див. пункти 3-4), таке визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тобто в даному випадку наявні законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову в підготовчому судовому засіданні.

14. Зокрема, згідно зі статтею 1217 Цивільного кодексу України (далі ЦК) спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до статті 1270 ЦК для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Виходячи із змісту статті 1220 ЦК, часом відкриття спадщини є день смерті особи. Положеннями статті 1269 ЦК визначено, що спадкоємець, який бажає реалізувати своє право на прийняття спадщини, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, подає нотаріусу заяву про прийняття спадщини у строк, встановлений законом.

Як вбачається з матеріалів справи, у визначений законом строк позивач не прийняла спадщину.

15. А згідно з частиною третьою статті 1272 ЦК, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, Суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви.

Досліджуючи поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини Суд доходить висновку, що в даному конкретному випадку позивач вчасно не звернулася до нотаріальної контори за прийняттям спадщини в зв`язку з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для неї, які були викликані хворобою, що знайшло своє підтвердження в матеріалах справи.

16. Таким чином, оскільки позивач строк для прийняття спадщини пропустила з поважних причин, позов підлягає задоволенню і визначенням позивачу строку для подання заяви про прийняття спадщини протягом 3 (трьох) місяців з дня набрання рішенням законної сили.

З цих підстав,

керуючись статтями 2, 5, 10-13, 18, 200, 206, 258-259, 263-265 Цивільного процесуального кодексу України, Суд, -

У Х В А Л И В :

1. Позов ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Григорівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити повністю.

2. Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини протягом 3 (трьох) місяців з дня набрання рішенням законної сили, після ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 ).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду.

До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Бахмацький районний суд Чернігівської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Відповідач: Територіальна громада в особі Григорівської сільської ради Бахмацького району Чернігівської області, місцезнаходження вулиця Шкільна, б. 35, с. Григорівка Бахмацького району Чернігівської області, індекс 16561, код ЄДРПОУ 04414520.

Суддя Бахмацького районного суду

Чернігівської області П.І. Пархоменко

СудБахмацький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення29.08.2019
Оприлюднено01.09.2019
Номер документу83948780
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —728/1468/19

Рішення від 29.08.2019

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

Ухвала від 16.07.2019

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні