Ухвала
від 30.08.2019 по справі 320/4693/19
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

30 серпня 2019 року м. Київ № 320/4693/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури до Вишгородської дитячої музичної школи, Вишгородської міської ради про визнання незаконною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

до суду звернувся заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури з позовом до Вишгородської дитячої музичної школи та Вишгородської міської ради, пред`явивши вимоги про визнання незаконною бездіяльності Вишгородської дитячої музичної школи щодо невчинення дій з приводу оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0,1500 га; зобов`язання адміністрації Вишгородської дитячої музичної школи вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0,1500 га; зобов`язання Вишгородської міської ради розглянути на сесії міської ради питання щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 0,1500 га.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши подану позовну заяву та долучені до неї документи, суд приходить до висновку про необхідність її повернення, з огляду на таке:

відповідно до ч.1, 3 ст.55 КАСУ, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

За правилами ч. 1 ст.59 КАСУ, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.

У системі прокуратури України діють місцеві прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається в Додатку до цього Закону. Місцеву прокуратуру очолює керівник місцевої прокуратури, який має першого заступника та не більше двох заступників, - ч.1 ст.12 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10. 2014 р. № 1697-VII.

На підставі ч.1-5 ст. 94 КАСУ, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Аналіз наведених норм процесуального права свідчить, що юридична особа може брати участь в адміністративній справі, в тому числі шляхом підписання позовної заяви та звернення до суду в порядку самопредставництва через свого керівника, уповноваженого діяти від її імені законом, статутом або положенням.

Законом України "Про прокуратуру" встановлено, що місцеві прокуратури очолює керівник.

Письмові докази, які надаються до суду в копіях та/або електронних копіях підлягають посвідченню в порядку, визначеному законом.

Визначений законом порядок - це порядок, який встановлений ч.5 ст. 94 КАСУ, отже копії документів повинні бути посвідчені учасником справи.

Частиною 1 ст. 42 КАСУ перелічено осіб, які законодавець відніс до учасників справи: сторони та треті особи. Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач, - ч.1 ст.46 КАСУ.

Позивачем у даній справі є заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури ОСОБА_2, у якості підтвердження повноважень якого на ведення справи у суді надано копію наказу від 20.09.2018 р. без номера про призначення його на посаду заступника керівника прокуратури, що засвідчена особою ОСОБА_1 , яка не є учасником адміністративного процесу та не має права посвідчення копій документів їх відповідності оригіналу, тому суд не приймає цей документ у якості доказу повноважень позивача та вважає його недопустимим доказом. Вказана позиція підтверджена постановою Верховного Суду у справі №160/7887/18 .

Інші докази, які посвідчують посаду заступника керівника прокуратури ОСОБА_2 матеріали позову не містять. Відтак, суд стверджує, що позовна заява підписана особою, яка не має права її підписувати та застосовує до неї наслідки, встановлені п.3 ч.4 ст.169 КАСУ.

Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області (код 02909996, 08131, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Соборна, 67) до Вишгородської дитячої музичної школи (код 05532428, 07301, Київська область, м. Вишгород, пр-т І. Мазепи, 13), Вишгородської міської ради (код 04054866, 07301, Київська область, м. Вишгород, пл. Шевченка, 1) про визнання незаконною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, - повернути позивачеві.

2. Роз`яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.08.2019
Оприлюднено02.09.2019
Номер документу83955526
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/4693/19

Ухвала від 30.08.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні