Ухвала
від 30.08.2019 по справі 550/1042/19
ЧУТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 550/1042/19

Провадження № 2/550/246/19

У Х В А Л А

30 серпня 2019 року смт.Чутове

Суддя Чутівського районного суду Полтавської області Антонов А.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , треті особи фермерське господарство Тимофіївське , державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Чутівської районної державної адміністрації Полтавської області Бугай Ігор Валерійович, Чутівська державна нотаріальна контора, про визнання і поділ прав та обов`язків у порядку спадкування та про захист прав спадкоємців, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , звернулись з позовом до ОСОБА_4 , треті особи ФГ Тимофіївське , державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Чутівської РДА Полтавської області Бугай І.В., Чутівська ДНК, про визнання і поділ прав та обов`язків у порядку спадкування та про захист прав спадкоємців.

Відповідно до приписів ч. 1 та 2 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Кожна особа, згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

У ч. 1 ст. 5 ЦПК України зазначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Стаття 12 ЦПК України у ч. 1-3 визначає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, дослідивши позовну заяву з доданими до неї додатками встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, т.я. вона подана з порушенням вимог ст.ст. 95, 175, 176 та 177 ЦПК України, а саме:

1. Згідно ст. 175 ч. 3 п. 4 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Виходячи з позовних вимог, заявлених позивачами у п. 3, 4.1 та 4.2 прохальної частини заяви, позивачі не зазначили, в чому саме полягає порушення, не визнання або оспорювання їх прав, свобод чи інтересів стосовно заявлених ними позовних вимог саме відповідачем.

2. Частина 4 ст. 177 ЦПК України зазначає, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У пункті Ціна позову позивачі зазначили Позов не майнового характеру про визнання і поділ прав та обов`язків у порядку спадкування та про захист прав спадкоємців .

При подачі позову позивачі сплатили судовий збір у розмірі по 768 грн. 20 коп. кожний, а всього 2 305 грн. 20 коп.

У п. 3, 4.1 та 4.2 прохальної частини позивачі просять суд:

1) п. 3 - визнати за ними по 1/3 частині за кожним усіх передбачених майнових прав і обов`язків засновника (власника) ФГ Тимофіївське ОСОБА_5 в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 . ОСОБА_5 ;

2) п. 4.1 - визнати недійсним рішення оформлене протоколом зборів ФГ Тимофіївське № 2 від 19.08.2017 р. про виключення з членів ФГ ОСОБА_5 у зв`язку із смертю та скасувати запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 29.08.2017 р. про зміну складу або інформації про засновників в частині виключення ОСОБА_5 зі складу засновників;

3) п. 4.2 - визнати недійсним рішення оформлене протоколом зборів ФГ Тимофіївське № 3 від 19.08.2017 р. про затвердження статуту ФГ Тимофіївське в новій редакції та проведення його державної реєстрації, та скасувати запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 29.08.2017 р. про реєстрацію змін до установчих документів.

Позовні вимоги, зазначені у п. 4.1. та 4.2 прохальної частини, дійсно є вимогами немайнового характеру.

Але позовна вимога, зазначена у п. 3 прохальної частини, є вимогою майнового характеру, т.я. позивачі просять визнати за кожним з них, як спадкоємцями, право власності по 1/3 частині майнових прав і обов`язків після померлого.

Позивачі у позовній заяві об`єднали 3 позовні вимоги, з яких 1 позовна вимога майнового характеру (п. 3 прохальної частини), та 2 - немайнового характеру (п. 4.1 та 4.2 прохальної частини).

Згідно ст. 6 ч. 3 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

При подачі позову кожен позивач повинен був сплатити, згідно ст. 4 ч. 2 п. 1 та 2 Закону України Про судовий збір , судовий збір:

1) за позовною вимогою майнового характеру - 1 % ціни позову, але не менше 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) за позовною вимогою немайнового характеру - 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, позивачі оплатили лише 1 вимогу немайнового характеру і повинні ще провести доплату судового збору за 2 вимогу немайнового характеру по 768 грн. 20 коп. кожен.

Позовна вимога, зазначена у п. 3 прохальної частини, є вимогою майнового характеру, т.я. позивачі просять визнати за кожним з них право власності по 1/3 частині майнових прав (тобто майна) і обов`язків після померлого.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Позивачі у позовній заяві не вказали вартість майна, право власності на яке вони просять визнати за ними, та не надали доказів дійсної вартості цього майна на день звернення з позовом до суду.

Виходячи з викладеного, позивачам потрібно у позовній заяві, відповідно до ст. 176 ЦПК України, зазначити дійсну вартість майна, право власності на яке вони просять визнати за ними, з доданням доказів його вартості на день звернення з позовом до суду, та сплатити судовий збір, виходячи з дійсної вартості цього майна відповідно до приписів ст. 4 ч. 2 п. 1 Закону України Про судовий збір .

3. Позивачі додали до заяви письмові докази, які не відповідають вимогам, які встановлені у ст. 95 ЦПК України до письмових доказів, в якій визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення).

Згідно ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом 5 днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 95, 175 - 177 та 185 ЦПК України, ст.ст. 4 та 6 Закону України Про судовий збір , суддя, -

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , треті особи фермерське господарство Тимофіївське , державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Чутівської районної державної адміністрації Полтавської області Бугай Ігор Валерійович, Чутівська державна нотаріальна контора, про визнання і поділ прав та обов`язків у порядку спадкування та про захист прав спадкоємців залишити без руху.

Повідомити позивачам необхідність виконати вимоги, вказані в ухвалі, протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали, і роз`яснити, що в противному разі позовна заява буде вважатись не поданою і буде їм повернута.

Суддя А. А. Антонов

СудЧутівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення30.08.2019
Оприлюднено04.09.2019
Номер документу83966190
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —550/1042/19

Рішення від 06.11.2019

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Антонов А. А.

Рішення від 06.11.2019

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Антонов А. А.

Ухвала від 09.10.2019

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Антонов А. А.

Ухвала від 30.08.2019

Цивільне

Чутівський районний суд Полтавської області

Антонов А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні