Ухвала
від 31.07.2019 по справі 752/15584/19
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/15584/19

Провадження №: 1-кс/752/7595/19

У Х В А Л А

про тимчасовийдоступ доречей тадокументів

31.07.2019 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження №42017000000001191 від 20.04.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 358 КК України, клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури містаКиєва ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів,-

встановив:

до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури містаКиєва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів в ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.

Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується приходжу до наступних висновків.

Слідчим суддею встановлено, в провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, унесене 20.04.2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017000000001191, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 358 КК України за фактом можливого виведення в тіньовий обіг коштів в особливо великому розмірі, одержаних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Відповідно до ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися до слідчого суді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

В обгрунтування клопотання слідчим зазначено, що відповідно до зібраних матеріалів під час відпрацювання у відповідності до ст. 7 Закону України «Про основи національної безпеки» встановлено, що за участю професійних учасників фондового ринку - торговців цінними паперами

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » виведено в тіньовий обіг грошові кошти з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на суму понад 1,31 млрд грн, з використанням цінних паперів емітентів з ознаками фіктивності - ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »,

ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».

Зокрема, за допомогою схеми купівлі іноземної валюти через використання ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » упродовж 2014-2017 років, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перерахували іноземну валюту офшорним фірмам у ніби-то якості повернення іноземних інвестицій. При цьому у якості інвестиційної діяльності також зазначено фінансові операції з купівлі-продажу цінних паперів вітчизняних емітентів із сумнівним рейтингом за ціною, яка не відповідає ринковій.

Відповідно до інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, направленої адвокату ОСОБА_5 , який діє в інтересах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », цінні папери ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 ». ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » у період з 04.09.2014 р. по 22.06.2015 р. перебували в обігу на фондових біржах та ринкова вартість цінних паперів вищезазначених емітентів, у вказаний період визначалась як середній біржовий курс таких цінних паперів на відповідній фондовій біржі, розрахований такою фондовою біржою за останні три місяці їх обігу.

Крім того, Комісією не застосовувались санкції у відношенні професійних учасників фондового ринку за маніпулювання цінами на фондовому ринку з цінними паперами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 ». ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » при проведенні операцій за період з 04.09.2014 р. по 22.06.2015.

Не заперечуючи проведення операцій з цінними паперами, обіг яких у подальшому було зупинено на фондових біржах, у відповіді на направлений запит ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 09.11.2018 надало відповідь з підтверджуючими документами, що під час їх придбання було враховано всі фактори ризиків відповідно до вимог, що пред`являються ІНФОРМАЦІЯ_18 та у відповідності до Методичних рекомендацій щодо організації системи управління ризиками в компанії з управління активами, схваленими рішенням Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) від 18.12.2013.

Згідно висновку експертного економічного дослідження № 23693 від 07.11.2018, складеного судовим експертом ІНФОРМАЦІЯ_19 щодо наявності законодавчих обмежень, відповідності ступеню ризиків, обґрунтуванню ринкової ціни на дату вчинення інвестування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в цінні папери ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »,

ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 ». ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » експертом зроблено висновок, що згідно аналізу інформації емітентів, розміщеної у інформаційні базі ІНФОРМАЦІЯ_20 ( ІНФОРМАЦІЯ_21 )вивченням укладених договорів на відповідність вимогам Закону України «Про інституту спільного інвестування, Положення про склад та структуру активів інституту спільного інвестування, затвердженого рішенням НКЦПФР від 10.09.2013 № 1753, Методичних рекомендацій щодо організації системи управління ризиками в компанії з управління активами, схваленими рішенням Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) від 18.12.2013, рішення ІНФОРМАЦІЯ_18 від 03.06.12014 № 731 «Про затвердження Положення про систему нагляду за дотриманням професійними учасниками фондового ринку пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку» товариством з управління активами « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виконано належну оцінку ступеню ризику при інвестування в портфель фінансових інструментів Пайового венчурного інвестиційного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_22 » в прості іменні бездокументарні акції ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 ».

Відповідно до акту документальної планової виїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016 від 30.05.2017 № 545/26-15-14-06-02-1/33943393, проведеної ІНФОРМАЦІЯ_23 , не виявлено порушень щодо проведення операцій з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », професійними учасниками торгівлі цінними паперами, виявлено заниження податку на прибуток на загальну суму 50986 грн.

З метою підтвердження або спростування відомостей, викладених в актах перевірок необхідно встановити шляхом отримання документів (паперових та електронних носіїв інформації) в ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_24 .

Разом з тим, слідчим в клопотанні не доведена необхідність вилучення оригіналів зазначених документів, тому клопотання підлягає частковому задоволенню, а саме з можливістю вилучення завірених належним чином копій зазначених у клопотанні документів.

Беручи до уваги викладене, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -

постановив:

клопотання задовольнити частково.

Надати тимчасовий доступ старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , членам слідчої групи або за дорученням слідчого оперативному підрозділу, в ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 до наступних документів:

-документи з додатками, що містять результати планових чи позапланових перевірок наступних суб`єктів господарської діяльності: Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_25 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ; ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ; ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 ") код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , діяльність якого припинено, ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_7 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ; ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ; ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ; ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ; ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ; ПАТ КУ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ; ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » код ЄДРПОУ НОМЕР_12 , ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ; ДП« ІНФОРМАЦІЯ_32 » код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ; ПЗНВІФ« ІНФОРМАЦІЯ_33 »; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » код НОМЕР_18 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » код ЄДРПОУ НОМЕР_19 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ; ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_37 » код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » код ЄДРПОУ НОМЕР_22 , ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_39 » код ЄДРПОУ НОМЕР_23 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » код НОМЕР_24 ; ПП « ОСОБА_6 » код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ; ПП« ОСОБА_7 » код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ; ПП « ОСОБА_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_27 ; ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_41 » код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » код ЄДРПОУ НОМЕР_29 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » код ЄДРПОУ НОМЕР_30 ; ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_44 » код ЄДРПОУ НОМЕР_31 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » код ЄДРПОУ НОМЕР_32 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » код ЄДРПОУ НОМЕР_33 ;

-документи, що стали підставою для таких перевірок планові або позапланові (затверджені плани, графіки, направлення, накази, розпорядження, запити, заяви, клопотання фізичних чи юридичних осіб, інше);

-документи, в яких зафіксовані виявлені під час перевірок вказаних суб`єктів господарювання порушень, в тому числі фінансових операцій, які можуть бути пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, ухилення від сплати податків, зборів, інших платежів та з інших порушень, виявлених під час перевірки відповідно до повноважень ДФС України;

-документи, в яких зафіксовані заходи реагування за результатами проведених перевірок вказаних суб`єктів господарювання (направлення інформації до правоохоронних органів із зазначенням адресата, дати, вихідного номеру), з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення31.07.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу83971212
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей та документів