Справа №295/9483/19
1-кс/295/5024/19
УХВАЛА
Іменем України
26.06.2019 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1
за участісекретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши клопотанняслідчого СВ Житомирського ВП ГУ НП в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019061020000029, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 23.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В ході досудового розслідування справи встановлено, що відповідно до договору оренди землі від 26.04.2017 міська рада надала в оренду ПП « ОСОБА_4 » земельну ділянку пл. 0,2965 га, що по АДРЕСА_1 , строком на 2 роки. Земельна ділянка надана для будівництва багатоквартирного житлового будинку (код 02.03. - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку).
Вивченням проекту землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки встановлено, що з урахуванням обмеженої площі для забудови та обслуговування житлового будинку, органами державного контролю погоджено відведення земельної ділянки під будівництво середньоповерхового житлового будинку (3-5 поверхів).
Надалі, 14.09.2016 ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 ) затверджені містобудівні умови і обмеженнями забудови земельної ділянки за №54/16, якими усупереч проекту відведення земельної ділянки, дозволено зводити будинок у 10 поверхів.
Прийняття такого рішення Департамент містобудування обґрунтовує наявністю Історико-містобудівного обґрунтування, що розроблене ДП НДІПІМ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що затверджені заступником ІНФОРМАЦІЯ_5 16.06.2017. Згідно висновків даного обґрунтування, на земельній ділянці визначена гранична допустима поверховість - 10 поверхів.
Вивченням діючого на час видачі містобудівних обґрунтувань законодавства встановлено, що, як правило, проект будівництва багатоповерхового будинку проходив обов`язкову експертизу, яку проводили організації, що мали відповідні ліцензії від Мінрегіонбуду.
Так, ІНФОРМАЦІЯ_6 на офіційному сайті визначає Перелік експертних організацій, що відповідають Критеріям, встановленим наказом Мінрегіону від 15.08.2017 № 204 та можуть проводити експертизу проектів будівництва. Серед наведеного списку, ДП НДІПІМ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » відсутнє.
Відповідно до п.10 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою КМУ від 11 травня 2011 № 560 ( в ред. на червень 2017 року) обов`язковій експертизі підлягають проекти будівництва об`єктів, що належать до IV і V категорії складності, щодо дотримання вимог до їх міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки.
Встановлено, що у червні 2017 року ПП « ОСОБА_4 » подало до ІНФОРМАЦІЯ_8 декларацію ЖТ 083171581021 про початок будівельних робіт, у якій вказало, що будівництво віднесено до 3 категорії складності.
Тобто згідно зазначеного порядку, проект будівництва не підлягав обов`язковій експертизі на час подачі декларації і таку експертизу проект не проходив.
У зв`язку з набранням чинності Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», для всіх об`єктів, що проектуються, будуються чи приймаються в експлуатацію, визначені нові категорії складності класу наслідків СС-1 відповідають І та II категорія складності; класу наслідків СС-2 відповідають III та IV категорія складності; класу наслідків СС-3 відповідає V категорія складності.
Відповідно до нової класифікації категорій складності об`єктів будівництва проект будівництва багатоповерхового будинку ПП « ОСОБА_4 » уже підлягає обов`язковій експертизі.
Посилання департаменту міськради на те, що будівництво 10-поверхового будинку визначене історико-містобудівним обгрунтуванням, що розробило вищезазначене підприємство, не може вважатися експертним висновком чи свідчити про дотримання санітарного і епідеміологічного, екологічного, протипожежного та іншого законодавства.
Наразі забудовником зведено уже 9 поверхів, що не відповідає умовам наданих погоджень органами державного контролю при виборі та відведенні земельної ділянки. Таке будівництво може спричинити суспільний резонанс у разі порушення санітарних, протипожежних та інших вимог при зведенні багатоповерхівки. Зведення житлового будинку понад 5 поверхів може призвести до зниження рівня освітлення навчальних приміщень розміщеної поруч школи (ліцей №25), наднормативного навантаження на інженерні комунікації, відсутності місць для облаштування автостоянки, дитячих майданчиків, складування побутових відходів тощо.
З метою встановлення дотримання санітарних норм при зведенні 10-ти поверхового будинку, направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_9 за для визначення дотримання санітарних вимог.
Проте, у відповіді від 18.01.2019 за вих.№05-00/318 ІНФОРМАЦІЯ_9 повідомило, шо надати оцінку дотримання санітарних норм при зведенні житлового будинку не представляється можливим, оскільки така оцінка проводиться у ході здійснення експертизи проекту будівництва в установленому КМУ порядку експертними організаціями.
Разом з тим, як зазначено вище, відомості про здійснення такої експертизи проекту будівництва ПП « ОСОБА_4 » відсутні.
За таких обставин, єдиним способом перевірити законність зведення 10-ти поверхового будинку усупереч вимогам погоджень при виділенні земельної ділянки, є проведення експертизи проекту будівництва, що можливе лише при проведенні досудового розслідування.
Наразі у діях службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 при видачі ПП « ОСОБА_4 » містобудівних умов на будівництво 10-ти поверхового будинку по АДРЕСА_1 , усупереч проекту землеустрою, яким видані погодження органами державного контролю на зведення 3-5 поверхового будинку, наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Зокрема, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_10 , діючи в інтересах ПП « ОСОБА_4 », зловживаючи службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди юридичною особою, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, 14.09.2016 затвердили та видали приватному підприємству містобудівні умови і обмеженнями забудови земельної ділянки за №54/16, надавши, таким чином, дозвіл на будівництво 10-ти поверхового будинку по АДРЕСА_1 , усупереч проекту землеустрою, яким видані погодження органами державного контролю на зведення 3-5 поверхового будинку, чим заподіяно істотну шкоду охоронюваним законом державним та громадським інтересам.
07.06.2019 року на адресу ІНФОРМАЦІЯ_11 надійшов лист №1032/19-25 /806-19 від 30.05.2019 з ІНФОРМАЦІЯ_12 , щодо надання додаткових документів для проведення експертизи .
Слідчий в судове засідання не з`явився, а тому, на підставі ч. 3 ст. 244 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд клопотання без участі слідчого.
Суд, відповідно до частини другоїст. 163 КПК України, визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться документи, до яких потрібен тимчасовий доступ, за наведених слідчим підстав.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося у силу ч. 4ст. 107 КПК України, якою передбачено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно дост.159КПК Українитимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належить інформація та відомості, закріплені у ст. 162 КПК України.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст. 163 КПК України доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Зважаючи на те, що слдічий в клопотанні про надання доступу до документації, яка відноситься до охоронюваної законом таємниці, довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в даних документах і є речовим доказом по кримінальному провадженню, а також те, що слдічим доведені обставини, передбачені ч. 3 ст. 132 КПК, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 132 ч. 3, 159-166 КПК України, суд
Постановив:
Надати слідчому слідчого відділу Житомирського ВП ГУНП лейтенанту поліції ОСОБА_3 , ОСОБА_5 або за його дорученням чи дорученням прокурора оперативним працівникам ІНФОРМАЦІЯ_13 , тимчасовий доступ до речей та документів, а саме:
1. Документації із землеустрою за якими сформована земельна ділянка з кадастровим номером 1810136600:03:029:0005 в повному об`ємі, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 .
2. Документації із землеустрою за якими сформовані земельні ділянки, які є суміжними із земельною ділянкою з кадастровим номером 1810136600:03:029:0005 в повному об`ємі.
3. Зобов`язати працівників ІНФОРМАЦІЯ_14 надати на електронному носії в форматі .in4 або XML координати поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1810136600:03:029:0005Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63) в повному об`ємі із семизначних цифр до коми.
4. Зобов`язати працівників ІНФОРМАЦІЯ_14 надати на електронному носії в форматі .in4 або XML координати поворотних точок (кутів) меж земельних ділянок, які є суміжними із земельною ділянкою з кадастровим номером 1810136600:03:029:0005Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63) в повному об`ємі із семизначних цифр до коми.
З можливістю вилучення оригіналів всіх вище перелічених документів у зв`язку з проведенням експертизи комплексної будівельно-технічної та земельно-технічної та експертизи з питань землеустрою та відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу Міністерства юстиції України №1950/5 від 26.12.2012), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_15 юридична адреса та фактична адреса АДРЕСА_2 або підпорядкованого підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_14 , юридична адреса та фактична адреса: АДРЕСА_3 .
Встановити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали, тобто до 26.07.2019 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83986553 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Слюсарчук Н. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні