Ухвала
від 29.08.2019 по справі 569/23733/18
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/23733/18

1-кс/569/7363/19

29 серпня 2019 року Рівненський міський суд Рівненської області

у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

слідчого ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Рівненській області майора юстиції ОСОБА_4 про продовження строку тримання під вартою щодо

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Лопушанка-Хомина Львівської області, проживаючого: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.263, ч.2 ст.311, ч. 2 ст.28 ч.3 ст.311, ч.3 ст.28 ч.2 ст.311, ч.3 ст.305 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СВ Управління Служби безпеки України в Рівненській області майор юстиції ОСОБА_4 за погодженням прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу нагляду за підрозділами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Рівненської області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про продовження строку тримання під вартою щодо ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.263, ч.2 ст.311, ч. 2 ст.28 ч.3 ст.311, ч.3 ст.28 ч.2 ст.311, ч.3 ст.305 КК України із збереженням визначеного раніше розміру застави - 1600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3073600 грн. (три мільйони сімдесят три тисячі шістсот грн. 00 коп.).

В обґрунтування клопотання вказав, що до ЄРДР №22017180000000103 від 18.12.2017 внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 305, ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 305, ч. 3 ст. 27 ч.3 ст. 305, ч. 3 ст. 27 ч.2 ст.305, ч.ч. 2, 3 ст. 311, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст.27 ч.2 ст. 311, ч. 3 ст. 27 ч.3 ст. 311, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 311, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст.311, ч. 1 ст. 263 КК України

З клопотаннявбачається,що у кінці 2016 року житель Львівської області ОСОБА_7 , будучи офіційно непрацюючим, не маючи постійного законного прибутку, діючи умисно, порушуючи вимоги Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 та «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000, з метою отримання доходу від вчинення злочинів у сфері незаконного обігу прекурсорів у значних розмірах, та використання такого доходу з метою продовження їх незаконного обігу, розуміючи, що цей вид незаконної діяльності на території України є високоприбутковим, використовуючи стійкі соціальні зв`язки в Республіці Польща, втілюючи свій злочинний задум, розпочав підготовку до організації довготривалого та багатоепізодного здійснення незаконного придбання в Республіці Польща таблеток «Cirrus», «Acatar», «Apselan» з вмістом прекурсору «псевдоефедрин», їх подальшого контрабандного переміщення в Україну, зберігання, перевезення, пересилання та збуту.

Усвідомлюючи те, що в Україні зазначені таблетки з вмістом прекурсору неможливо придбавати законним способом у значних обсягах, оскільки він має великий попит серед осіб, які використовують його як один із основних інгредієнтів для виготовлення психотропних речовин, а також те, що його ціна в Республіці Польща є значно нижчою від цін в інших державах, ОСОБА_7 за невстановлених досудовим розслідування обставин, втілюючи свій злочинний план, почав пошук на території Польщі джерело оптового їх збуту.

Надалі, в кінці 2016 року, ОСОБА_7 , за невстановлених слідством обставин, став обізнаним про те, що власник мережі фармацевтичних закладів громадянин Республіки Польща ОСОБА_8 , порушуючи вимоги законодавства цієї держави, організував через підконтрольні йому аптеки незаконний масштабний збут громадянам Республіки Польща, України та інших держав таблеток «Cirrus», «Acatar», «Apselan» в особливо великих кількостях з вмістом прекурсору «псевдоефедрин». Зокрема, під керівництвом ОСОБА_9 підлеглі йому працівники аптеки, що знаходиться у м.Перемишль (Республіка Польща) по вул. Міцкевича, 11, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , діючи на виконання його вказівок, приймали за абонентським номером НОМЕР_1 від потенційних покупців замовлення щодо підготовки для збуту їм визначеного обсягу такого товару, погоджували з керівником аптеки ціну оптових партій таблеток, надання гнучких знижок для постійних клієнтів, підготовлювали упакування з таблетками для їх видачі, особисто здійснювали їх збут та одержували грошові кошти за виконання таких дій.

Ставши обізнаним про зазначений механізм збуту таблеток «Cirrus», «Acatar», «Apselan» ОСОБА_7 , діючи з метою реалізації злочинного плану, не пізніше 2016 року, вільно володіючи польською мовою, встановив з представниками цієї аптеки сталий контакт для безперебійного незаконного придбання таких таблеток та їх контрабанди в Україну, з метою отримання незаконних доходів від їх збуту, після чого прийняв ряд рішень організаційного характеру щодо організації латентного механізму вчинення таких протиправних дій. Для забезпечення незаконного переміщення з Республіки Польща в Україну придбаних у незаконний спосіб вказаних таблеток ОСОБА_7 вирішив використовувати як знаряддя вчинення цього злочину власний транспортний засіб марки «Mercedes-Benz», д.н.з. НОМЕР_2 , який за своїми характеристиками вдало підходив для приховування цих таблеток.

У кінці 2016 року на початку 2017 року, ОСОБА_7 , маючи на меті відвести від себе потенційну підозру правоохоронних органів та створити більш ефективну схему вчинення цих злочинів і збільшення обсягів отримання неофіційних доходів від незаконного обігу таких прекурсорів, чітко усвідомлюючи, що одноосібно він не зможе реалізувати такі наміри, оскільки вони потребують значних зусиль та часу, прийняв рішення про створення стійкої ієрархічної структури у вигляді організованої групи із чітким розподілом ролей.

Усвідомлюючи те, що вчинення контрабанди таких таблеток буде більш латентне у випадку залучення до цього процесу знайомих йому осіб з числа жителів, проживаючих біля українсько-польського кордону та сприятиме запобіганню виявленню його причетності до вказаних злочинів, ОСОБА_7 залучив до такої протиправної діяльності свого кума мешканця Львівської області ОСОБА_5 , з яким у нього існували довірчі стосунки, та котрий погодився здійснювати тривалу злочинну діяльність під його безпосереднім керівництвом. При цьому, ОСОБА_7 було враховано досвід ОСОБА_5 у протидії контрабанді під час проходження військової служби у відділі прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який обслуговує ділянку українського-польського кордону, наявність ділових та дружніх стосунків із військовослужбовцями прикордонної служби, обізнаність про порядок проходження прикордонно-митного контролю, недоліки цих процедур, що знижуватиме вірогідність виявлення такої злочинної діяльності, а у сукупності з іншими факторами сприятиме їм у вчиненні контрабанди таких таблеток з Республіки Польщі в Україну.

Одночасно, ОСОБА_7 , чітко усвідомлюючи, що отримати значний незаконний дохід тільки шляхом вчинення контрабанди вказаних таблеток в Україну не вдасться, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, але не пізніше лютого 2017 року (більш точний час і дату не вдалося встановити), досягнув з мешканцем Черкаської області ОСОБА_12 , який мав розгалужену систему збуту таблеток «Cirrus», «Acatar», «Apselan» в особливо великих кількостях з вмістом прекурсору «псевдоефедрин», злочинної домовленості щодо його участі у вказаній протиправній діяльності, після чого поставив останнього до відома про обставини вчинюваних злочинів, деталізований алгоритм їх реалізації, кількість та склад учасників.

Згідно із злочинним задумом, ОСОБА_7 , діючи за підбурювання ОСОБА_12 , досягав впродовж лютого-серпня 2017 року у вищевказаний спосіб із представником такої аптеки у м.Перемишль Республіки Польща домовленості щодо систематичного придбання визначеного ОСОБА_12 обсягу зазначених таблеток, одержував від останнього необхідні грошові кошти, а після цього спільно зі ОСОБА_5 незаконно придбавали ці таблетки та переміщували з приховуванням від митного контролю з Республіки Польща в Україну на транспортному засобі марки «Mercedes», д.н.з. НОМЕР_2 винятково через митний пост «Смільниця» Львівської митниці ДФС.

Надалі, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , заздалегідь обравши неналежні їм персональні дані, забезпечували надсилання переміщених контрабандним шляхом в Україну таблеток з відділення ТОВ «Нова Пошта» м. Старий Самбір Львівської області у м. Черкаси та м. Київ на персональні дані ОСОБА_12 або неналежні останньому персональні дані ОСОБА_13 , які він обрав для приховування протиправної діяльності.

Після цього, ОСОБА_12 , діючи до визначеного організаторами плану, забезпечував збут контрабандно ввезених таблеток через створену ним мережу, після чого повторно схиляв ОСОБА_7 та ОСОБА_5 до повторного вчинення злочинного механізму з метою одержання незаконних доходів.

У такий спосіб, ОСОБА_5 як виконавець, а ОСОБА_12 як підбурювач, добровільно увійшли до створеного та очолюваного ОСОБА_7 стійкого об`єднання, для вчинення злочинів у сфері незаконного обігу прекурсорів та отримали від нього детальний інструктаж щодо створеного ним механізму вчинення злочинів.

Усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою забезпечення функціонування злочинної групи, ОСОБА_7 передбачив створення необхідних умов для здійснення ними протиправної діяльності та визначив грошову винагороду, яка б гарантувала неухильне виконання його вимог та безумовну реалізацію злочинного плану на всіх його етапах.

При створенні організованої групи ОСОБА_7 також врахував можливості ОСОБА_12 щодо підшукання через створену ним мережу потенційних покупців псевдоефедриновмісних таблеток у значних обсягах та їх широкий попит серед осіб з кримінального середовища і наркозалежних осіб; особисті характеристики учасників групи, їх матеріальний стан, навики, життєвий досвід, наявність довірчих стосунків, можливість діятиу зазначенійгрупі відповіднодо спільнорозробленого плану,бездоганно виконувативизначені іншимспівучасникам роліпри вчиненнізлочинів тайого доручення,запобігати викриттюїх протиправноїдіяльності працівникамиправоохоронних органівта приховуватизлочинну діяльністьшляхом дотримання встановлених останнім чітких правил поведінки, використання обумовлених раніше заходів конспірації та протидії витоку такої інформації стороннім особам.

Створена ним на тривалий період часу організована група характеризувалась згуртованістю та незмінним її складом, наявністю загальних правил поведінки, чітким розподілом ролей, дисциплінованістю, усвідомленням кожного з учасників успішного досягнення злочинного результату групи при належному виконанні своїх функцій відповідно до спільного розробленого організатором плану з єдиною метою отримання прибутку від вчинення злочинів у сфері незаконного обігу прекурсорів.

ОСОБА_7 , з урахуванням досвіду і наявності транснаціональних зв`язків, визначив за собою роль організатора цієї групи та взяв на себе координацію функцій, пов`язаних із забезпеченням керування безперебійної, систематичної та протиправної діяльності всіх її учасників для досягнення єдиної злочинної мети щодо вчинення перелічених кримінальних правопорушень.

ОСОБА_5 свідомо і добровільно увійшов до створеної ОСОБА_7 організованої групи, основною ціллю якої було вчинення на систематичній основі злочинів у сфері незаконного обігу прекурсорів, виконував відведену йому роль виконавця та забезпечував реалізацію покладених на нього керівником групи функцій.

ОСОБА_12 , свідомо і добровільно увійшов до створеної ОСОБА_7 організованої групи, основною ціллю якої було вчинення на систематичній основі злочинів у сфері незаконного обігу прекурсорів, виконував роль підбурювача та забезпечував реалізацію покладених на нього керівником групи функцій.

Отже, ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_12 стали активними учасниками такої групи, після чого, з метою досягнення єдиного злочинного результату, спільно приймали участь у плануванні протиправної діяльності, виконували визначені між ними ролі та забезпечували реалізацію покладених на них функцій.

Таким чином, у період з початку 2017 року і до кінця третьої декади березня 2018 року очолювана ОСОБА_7 група, будучи об`єднана єдиним злочинним умислом, посягаючи на встановлені та охоронювані законодавством України суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, усвідомлюючи протиправний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно та переслідуючи мету у постійному та швидкому незаконному отриманні доходу від вчинення злочинів у вказаній сфері, на виконання спільно узгодженого плану та визначених ролей, систематично вчиняла незаконне придбання на території Республіки Польща таблеток «Cirrus», «Acatar», «Apselan» з вмістом прекурсору «псевдоефедрин», здійснювала їх переміщення в Україну через митний кордон з приховуванням від митного контролю, зберігання, перевезення, пересилання, в особливо великих розмірах, та їх збут кінцевим покупцям з метою використання під час виготовлення психотропних речовин за таких обставин.

Так, ОСОБА_7 , діючи як організатор вказаної групи, маючи досвід щодо неодноразового придбання у період з кінця 2016 року по травень 2017 року у вищевказаний спосіб на території Республіки Польща псевдоефедриновмісних таблеток та їх контрабанди, став обізнаним про надходження у третій декаді травня 2017 року у зазначену фармацевтичну установу великої партії таких таблеток з вмістом цього прекурсору, а тому прийняв рішення щодо вчинення організованою ним групою ряду злочинних діянь задля подальшого збуту зазначених таблеток.

Усвідомлюючи можливість одержання всіма учасниками створеної ним групи незаконного доходу, діючи з метою реалізації спільного злочинного плану, ОСОБА_7 , використовуючи власний абонентський номер НОМЕР_3 , здійснив кілька дзвінків на абонентський номер НОМЕР_1 та повторно організував у ході розмови замовлення у працівниці аптеки, що знаходиться у м.Перемишль (Республіка Польща) по вул. Міцкевича, 11, Кристини Марчак 30000 таблеток «Cirrus» з вмістом прекурсору «псевдоефедрин» за ціною близько 69000 польських злотих. З метою забезпечення заходів конспірації та можливості приховування цих таблеток від митного контролю під час контрабанди в Україну ОСОБА_7 зобов`язав ОСОБА_14 вилучити такий товар із заводських упакувань, підготувавши його таким чином до збуту у строк до 26.05.2017 та подальшого контрабандного переміщення в Україну.

Одночасно, ОСОБА_12 підбурював ОСОБА_7 та ОСОБА_5 у вказаний період часу до повторного придбання цих таблеток у якомога більших обсягах та їх контрабанди з Республіки Польща для можливості їх збуту на території України за вищою ціною та, відповідно, отримання незаконного доходу у значних обсягах, а тому взяв на себе зобов`язання забезпечити їх грошовими коштами, необхідними для незаконного придбання такого прекурсору за кордоном, а у подальшому організувати подальший збут придбаного «товару».

З метою забезпечення досягнутих домовленостей щодо порядку реалізації злочинного умислу організованої групи, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , за підбурювання ОСОБА_12 , повністю усвідомлюючи суспільно небезпечний характер дій всієї групи, незаконно придбали 26.05.2017 у працівниці аптеки, що знаходиться у м.Перемишль (Республіка Польща) по вул. Міцкевича, 11, Кристини Марчак 30000 таблеток «Cirrus» з вмістом прекурсору «псевдоефедрин» за ціною близько 69000 польських злотих.

Дотримуючись вимог конспірації, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 приховали придбані ними таблетки у належного останньому автомобілі марки «Mercedes», д.н.з. НОМЕР_2 , після чого перевезли їх впродовж 26-28 травня 2017 року з Республіки Польща на територію Старосамбірського району Львівської області та зберігали у невизначеному місці для подальшого пересилання ОСОБА_12 , тобто до наступного етапу вчинення злочину.

Продовжуючи виконувати свою роль у протиправній діяльності групи, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , розподілили придбані ними 30000 таблеток з вмістом цього прекурсору, який використовується як головний інгредієнт під час виготовлення психотропної речовини «метамфетамін», на три партії у невизначеній кількості, підготувавши їх таким чином до відправки у фактичне місто проживання ОСОБА_12 - Черкаси через установу поштового зв`язку - ТОВ «Нова Пошт» задля забезпечення їх подальшого збуту кінцевим замовникам.

Надалі, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , дотримуючись заходів конспірації, використовуючи неналежні їм персональні дані ОСОБА_15 та абонентський номер НОМЕР_4 , забезпечили надсилання ОСОБА_12 у м.Черкаси з відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта» (Львівська область, м. Старий Самбір, вул.Вітовського, буд. 39) у три етапи, а саме: 29.05.2017 за номером експрес накладної 59000260374873, 31.05.2017 за номером експрес накладної 59000260881935, 01.06.2017 за номером експрес накладної 59000261174127, надаючи йому можливість збути ці таблетки у якнайшвидший період часу.

Відповідно, ОСОБА_12 , виконуючи в організованій групі свою роль, одержав у м. Черкаси ці поштові відправлення 30.05.2017, 01.06.2017 та 02.06.2017 з наявними у них таблетками «Cirrus» у загальній кількості 30000 з вмістом прекурсору «псевдоефедрин», після чого збув їх за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, а кожен з учасників організованої групи одержав незаконний дохід у результаті вчинюваних злочинів.

Внаслідок діяльності вказаної організованої групи у такий спосіб було забезпечено незаконне придбання, перевезення, зберігання, пересилання з метою збуту 30000 таблеток «Cirrus» для їх використання іншими особами під час виготовлення психотропних речовин.

Поряд з цим, після неодноразового вчинення ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_12 аналогічної протиправної діяльності, співробітники правоохоронних органів Республіки Польща та інших держав у серпні 2017 року припинили злочинну діяльність їх співучасників, зокрема шляхом затримання та пред`явлення обвинувачення громадянам Республіки Польща ОСОБА_16 та ОСОБА_17 за фактами вчинення злочинів у сфері наркоманії та одержання доходів від такої діяльності.

У момент проведення 30.08.2017 співробітниками правоохоронних органів Республіки Польща обшуку приміщення вищевказаної аптеки до неї прибули ОСОБА_5 та ОСОБА_7 для чергового незаконного придбання близько 200000 псевдоефедриновмісних таблеток «Apselan», які підготувала на їх замовлення ОСОБА_10 , таким чином вони обоє стали обізнані про припинення протиправної діяльності та відповідно про неможливість у подальшому вчиняти їх контрабанду самостійно.

Допускаючи здійснення правоохоронними органами Республіки Польща щодо них кримінального переслідування, ОСОБА_7 , як організатор такої групи, прийняв рішення про зміну виконуваних учасниками групи функцій шляхом їх перерозподілу, трансформувавши у такий спосіб створене ним злочинне об`єднання та зберігши незмінний склад її учасників.

Після цього, усвідомлюючи, що для безперервного продовження злочинної діяльності необхідно у максимально стислі строки відшукати аналогічне джерело збуту таких таблеток на території Республіки Польща, ОСОБА_12 , діючи з відома всіх учасників групи, встановив контакт з представником аптеки, що знаходиться у АДРЕСА_2 , ОСОБА_18 , з якою досягнув домовленості щодо постачання йому псевдоефедриновмісних таблеток.

Маючи уже здобутий злочинний досвід зі ОСОБА_5 та ОСОБА_7 та усвідомлюючи, що самостійне контрабандне переміщення таких таблеток є більш небезпечним, маючи на меті якомога більше вжити заходів щодо запобігання виявлення такої злочинної діяльності, не ставлячи до відома вказаних співучасників, прийняв ряд рішень організаційного характеру щодо реалізації подальших протиправних дій.

Так, ОСОБА_12 , задля досягнення злочинного умислу спільно зі ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , у кінці вересня 2017 року, маючи на меті відвести від себе потенційну підозру правоохоронних органів та створити більш ефективну схему вчинення цих злочинів і збільшення обсягів отримання неофіційних доходів від незаконного обігу таких прекурсорів, чітко усвідомлюючи, що одноосібно він не зможе реалізувати такі наміри, оскільки вони потребують значних зусиль та часу, прийняв рішення про створення під своїм безпосереднім керівництвом окремої стійкої ієрархічної структури у вигляді організованої групи із чітким розподілом ролей.

Усвідомлюючи те, що вчинення контрабанди таких таблеток буде більш латентне у випадку залучення до цього процесу осіб з числа жителів, проживаючих біля українсько-польського кордону та сприятиме запобіганню виявленню його причетності до вказаних злочинів, ОСОБА_12 запропонував у кінці вересня 2017 року мешканцям с.Городилець Турійського району Волинської області: своїй давній знайомій ОСОБА_19 та її цивільному чоловіку ОСОБА_20 спільно здійснювати тривалу злочинну діяльність під його безпосереднім керівництвом.

Погодившись на його пропозицію, ОСОБА_20 та ОСОБА_19 увійшли як виконавці до створеного та очолюваного ОСОБА_12 стійкого об`єднання, для вчинення злочинів у сфері незаконного обігу прекурсорів та отримали від нього детальний інструктаж щодо механізму вчинення злочинів.

У такий спосіб ОСОБА_12 взяв на себе зобов`язання перед ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та іншими замовниками щодо їх незаконного придбання у Республіці Польща, подальшого забезпечення їх переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та пересилання на території різних областей відповідно до заздалегідь обумовленої схеми.

Зважаючи на вказані обставини, ОСОБА_12 , дотримуючись заходів конспірації, з метою запобігання викриття злочинної діяльності як організованої групи, яка створена ОСОБА_7 , так і очолюваної ним організованої групи, правоохоронними органами та зменшення безпосереднього контакту виконавців з іншими учасниками його протиправної діяльності, умисно, з метою унеможливлення витоку інформації, не повідомив ОСОБА_20 та ОСОБА_19 про участь у такій діяльності своєї дружини - ОСОБА_21 , з якою досягнув окремої домовленості щодо реалізації загальної схеми злочинної діяльності у такий спосіб.

ОСОБА_12 ознайомив ОСОБА_21 із загальною схемою функціонування групи, складом її учасників, надав їй доступ до вищевказаних електронних скриньок та можливість мати у такий спосіб зв`язок з кінцевими одержувачами таблеток, та поклав на неї обов`язок забезпечувати спільно з ним замовлення вищевказаних таблеток з вмістом прекурсору за допомогою належного їй абонентського номеру НОМЕР_5 для їх подальшої контрабанди з Республіки Польща в Україну. Виконуючи вказівки ОСОБА_12 , вона здійснювала вказану протиправну діяльність у формі інтелектуального пособництва, зокрема вела переговори з представником польської аптеки ОСОБА_22 з приводу незаконного придбання (ціни, кількості) прекурсорів у конкретні дати.

Поряд з цим, ОСОБА_7 , маючи у період з 2017 року спільно з ОСОБА_5 тісний контакт з мешканцем Дніпропетровської області ОСОБА_23 , який безпосередньо мав на меті виготовляти з таких прекурсорів психотропну речовину метамфетамін, спільно зобов`язалися постачати останньому зазначені таблетки на систематичній основі для використання їх у такій протиправній діяльності згідно із новоствореним злочинним механізмом.

Зокрема,у березні2018року,одержавши від ОСОБА_23 замовлення щодопоставки йомучергової партіїпсевдоефедриновмісних таблеток, ОСОБА_7 ,діючи навиконання злочинногоумислу всієїгрупи,надав ОСОБА_12 вказівку забезпечитиїх незаконнепридбання вРеспубліці Польща,контрабандну вУкраїну таорганізувати їхпересилання/перевезення кінцевому замовнику, а сам зобов`язався зі ОСОБА_5 одержати від покупця визначену суму грошових коштів, які були б розділені між усіма учасниками групи.

Тому, ОСОБА_12 , діючи у складі організованої групи з ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , з метою продовження реалізації спільного злочинного плану шляхом незаконного придбання 16786 таблеток «Cirrus» та 18000 таблеток «Acatar» з вмістом прекурсору, обіг якого обмежено і стосовно якого встановлюються заходи контролю - «псевдоефедрин», загальною масою 2383,54 грам, з метою їх збуту, забезпечив здійснення ОСОБА_21 у строк до 24.03.2018 з належного їй термінала мобільного зв`язку з абонентським номером НОМЕР_5 їх замовлення у представника зазначеної польської аптеки ОСОБА_24 .

Після цього, ОСОБА_12 , діючи з метою поетапного вчинення цих злочинів, забезпечення досягнутих з ОСОБА_7 та ОСОБА_5 домовленостей та отримання замовленого товару, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_21 , перерахував 23.03.2018 з відділення банку «ПриватБанк» з м. Черкас на картку цього ж банку № НОМЕР_6 з персональними даними ОСОБА_19 грошові кошти - 293000 грн., на картку цього ж банку № НОМЕР_7 з персональними даними ОСОБА_20 299999,99грн.. Також з Черкаського відділення цього ж банку перерахував їм 23.03.2018 16750 грн. Поряд з цим, він зобов`язав ОСОБА_19 і ОСОБА_20 обміняти ці кошти на польські злоті задля можливості придбання замовленого товару.

Наділені у такий спосіб ОСОБА_12 повноваженнями і виконуючи покладені на них функції виконавців, ОСОБА_19 та ОСОБА_20 , повністю усвідомлюючи суспільно небезпечний характер дій всієї групи, 24.03.2018 повторно незаконно придбали у власниці аптеки «Адоніс», яка розташована у м. Любліні по вул. Глембока, 10, ОСОБА_25 за вищевказані грошові кошти в еквіваленті на польську валюту 16786 таблеток «Cirrus», 18000 таблеток «Acatar».

Дотримуючись вказівок та настанов організатора, ОСОБА_19 та ОСОБА_20 приховали придбані ними таблетки у конструктивних особливостях належного останньому автомобілі марки «Renault», д.н.з. НОМЕР_8 , після чого перевезли їх того ж дня до місця фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_3 , де зберігали їх до наступного етапу вчинення злочину.

Продовжуючи виконувати відведені ОСОБА_12 ролі у вчиненні цих злочинів, ОСОБА_19 та ОСОБА_20 помістили на його вимогу 16786 таблеток «Cirrus» та 18000 таблеток «Acatar» в упакування, що ускладнює відображення його вмісту та доступу до нього, після чого забезпечили перевезення до м. Києва цих псевдоефедриновмісних таблеток водієм автобусного маршруту, якому не було відомо про обставини вчинюваних злочинів, де їх одержав організатор. Водночас, ОСОБА_12 дав вказаним співучасникам вказівку зберігати до його приїзду іншу частину контрабандно ввезених в Україну 2800 таблеток «Cirrus» за місцем їх фактичного проживання або вислати ці таблетки за першою вимогою організатора за аналогічною схемою.

Маючи на меті продовжити свою роль у групі з ОСОБА_7 та ОСОБА_5 щодо збуту таких таблеток, ОСОБА_12 , використовуючи програмне забезпечення «Wickr Me», 25.03.2018 одержав від останніх персональні дані одержувача контрабандно переміщених в Україну таблеток - ОСОБА_26 та його номер телефону, після чого перебуваючи на автостанції, що знаходиться у м. Києві по вул. Симона Петлюри, 32, передав близько 19год.00 хв. 25.03.2018 отриману ним посилку з такими таблетками водію рейсового автобуса сполученням «Київ-Кривий Ріг» для їх передачі ОСОБА_23 , вчинивши таким чином їх збут.

За результатом діяльності вказаної організованої групи у такий спосіб було забезпечено повторне незаконне придбання, перевезення, зберігання, пересилання з метою збуту 16786 таблеток «Cirrus» та 18000 таблеток «Acatar» для їх використання іншими особами під час виготовлення психотропних речовин.

Окрім цього, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , не ставши на шлях виправлення та незважаючи на застосування стосовно ОСОБА_12 та інших пов`язаних з ним осіб заходів кримінально-правового характеру, маючи на меті продовжити систематичне посягання на встановлені та охоронювані законодавством України суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, з метою подальшого отримання доходу від вчинення злочинів у сфері незаконного обігу прекурсорів у значних розмірах, та використання такого доходу з метою продовження їх незаконного обігу, застосовуючи здобутий досвід незаконного придбання та незаконного переміщення через митний кордон України пігулок «Cirrus», «Acatar» з вмістом прекурсору «псевдоефедрин», який використовується для виготовлення психотропних речовин, та розуміючи, що цей вид незаконної діяльності на території України є високоприбутковим, у першій половині березня 2019 року повторно взяли на себе зобов`язання щодо забезпечення їх доставки у м.Львів одержувачу ОСОБА_23 .

З метою забезпечення досягнутих домовленостей шляхом незаконного придбання та отримання кінцевим одержувачем такого товару, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 одержали від ОСОБА_23 грошові кошти у розмірі 40000 гривень, частину з яких у якості грошової винагороди залишили собі, а основну суму передали невстановленій слідством особі, яка за вказівкою зазначених осіб взяла на себе зобов`язання щодо здійснення пересилання поштового відправлення через ТОВ «Нова Пошта» з 1680 таблетками «Acatar», які містять прекурсор - «псевдоефедрин», загальною масою 75,6 грама на вказані ними персональні дані.

За вказівками ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , невстановлена слідством особа, будучи наділеною ними повноваженнями і виконуючи покладені на неї функції, 14.03.2019 надіслала з відділення ТОВ «Нова Пошта» № 108, що знаходиться у м.Харкові, на визначені ними вказані реквізити у відділення №48 цієї ж установи поштового зв`язку, яке знаходиться у м. Львові по вул.Менцинського, буд. 10, поштове відправлення №59000407164804 із наявними у ньому 140 блістерів з написами «AcatarActi-Tabs(Pseudoephedrinihydrochloridum(60mg+2,5mg)tabletkiUSPharmaciaSp.z.o.o.)» з таблетками у кількості 1680 одиниць, тим самим забезпечивши під керівництвом таких осіб збут ОСОБА_23 вказаних таблеток.

Поряд з цим, встановлено, що ОСОБА_7 , діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, будучи обізнаним про правила поводження зі зброєю та боєприпасами, діючи на виконання свого злочинного умислу щодо вчинення злочинів проти громадської безпеки, порушуючи «Положення про дозвільну систему», що затвердженепостановою Кабінету Міністрів України №576 від 12.10.1992 та Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, що затверджена наказом МВС № 662 від 21.08.1998, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлений час, але не пізніше 16.03.2019, знайшов, тим самим придбав, без передбаченого законом дозволу бойові припаси: 120 бойових проміжних патронів кал.5,45х39мм з бронебійними кулями (7Н24) та 1 бойовий проміжний патрон кал. 5.45х39мм з трасуючою кулею (7Т3, 7ТуМ), після чого незаконно зберігав їх до моменту виявлення цього факту під час проведення впродовж 16-17 березня 2019 року санкціонованого обшуку за місцем його фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_4 .

Крім цього, ОСОБА_7 , діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, будучи обізнаним про правила поводження зі зброєю та боєприпасами, діючи в порушення вищевказаних нормативних актів, які регулюють обіг вогнепальної зброї та боєприпасів, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлений час, але не пізніше 16.03.2019, передав своєму куму ОСОБА_5 без передбаченого законом дозволу вогнепальну зброю - мисливський нарізний карабін «BROWNING», модель «A-BOLT», серійний номер НОМЕР_9 калібру 30-06 SPRG, виробництва корпорації Kabushiki Miroku, Японія за ліцензією Browning, Бельгія, який останній незаконно зберігав до моменту виявлення цього факту під час проведення впродовж 16-17 березня 2019 року санкціонованого обшуку за місцем його фактичного проживання: АДРЕСА_1 .

За результатами оцінки таких фактів протиправної діяльності слідчим, за погодженням з процесуальним керівником, повідомлено:

I. ОСОБА_7

1)про зміну раніше повідомленої 17.03.2019 підозри та про підозру у:

-незаконному придбанні, зберіганні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, за попередньою змовою групою осіб, та їх збуті, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.311 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 311 КК України;

2)про нову підозру у:

-переміщенні прекурсорів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.305 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, організованою групою, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст.311 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 311 КК України;

-придбанні, зберіганні бойових припасів, без передбаченого законом дозволу, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України;

-передачі вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.263 КК України.

II. ОСОБА_5 :

1)про зміну раніше повідомленої 17.03.2019 підозри та про підозру у:

-незаконному придбанні, зберіганні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, за попередньою змовою групою осіб, повторно, та їх збуті, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.311 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 311 КК України;

2)про нову підозру у:

-переміщенні прекурсорів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.305 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, а також їх збуті, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст.311 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, а також їх збуті, повторно, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст.311 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 311 КК України;

-зберіганні вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.263 КК України.

III. ОСОБА_5 :

1)про зміну раніше повідомленої підозри та про підозру в:

-організації незаконного придбання зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст.311 КК України;

-організації незаконного придбання зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, повторно, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 311 КК України;

-організації переміщення прекурсорів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 305 КК України;

-організації переміщення прекурсорів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, за попередньою змовою групою осіб, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 305 КК України;

-організації незаконного придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 311 КК України;

-організації переміщення прекурсорів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст.305 КК України.

2)про нову підозру у:

-переміщенні прекурсорів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.305 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, з метою збуту, а також їх збуті, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст.311 КК України;

-незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин, в особливо великих розмірах, організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 311 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 до вчинення інкримінованих їм кримінальних правопорушень підтверджується зібраними у ході досудового розслідування матеріалами, а саме: протоколом обшуку на м/п «Ягодин» Волинської митниці ДФС України від 24-25.03.2018; протоколом від 16.03.2019 обшуку відділення № 48 ТОВ «Нова пошта» у м.Львові по вул. Менцинського, буд. 48, протоколом від 25.03.2018 огляду місця події у АДРЕСА_5 ; протоколамиобшуків за місцем фактичного проживання ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 ; протоколами огляду речей і документів, які вилучені під час проведення огляду місця події, зазначених та інших обшуків, отриманих у ході проведення тимчасових доступів до документів, які містять охоронювану законом таємницю у ТОВ «Нова Пошта», АТ КБ «Приватбанк», ТОВ «Інтайм», ТОВ «Пост Фінанс» та інших установах, організаціях; протоколами допиту ОСОБА_20 та ОСОБА_19 від 22.12.2018 та інших дат; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_12 від 27.03.2018; протоколом огляду електронної скриньки ІНФОРМАЦІЯ_3 (якоюкористувався ОСОБА_12 ),численними висновкамиекспертів РівненськогоНДЕКЦ МВСУкраїни зарезультатами проведенняекспертиз наркотичнихзасобів,психотропних речовин,прекурсорів;висновками судовихекспертиз відеозвукозапису;протоколом допиту свідка ОСОБА_27 від 25.03.2018; протоколами допиту свідків ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_9 від 12.06.2019, протоколами за результатами проведення негласних оперативно-розшукових заходів; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій (контролю за вчиненням злочину у формі: спеціального слідчого експерименту, контрольованої поставки, оперативної закупки), матеріалами виконаних Департаментом з питань організованої злочинності і корупції Національної прокуратури у місті Жешув Республіки Польща кількох запитів про міжнародну правову допомогу, а також іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

На цьому етапі кримінального провадження, до встановлення судом фактичної істини у ньому, сукупність зазначених матеріалів є достатньою для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_7 , ОСОБА_5 та ОСОБА_12 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, відповідає критеріям, сформованих в практиці Європейського суду з прав людини, зокрема, позиції у рішенні від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», якою відзначено, що термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення; а також позиції у рішенні від 30 серпня 1990 року у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства», якою відзначено, що вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.

На підставі розгляду клопотання слідчого, яке погоджене прокурором у кримінальному провадженні, про застосування стосовно підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області 19.03.2019 постановив ухвалу про його задоволення та одночасно визначив посильну заставу - 1600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3073600 грн. (три мільйони сімдесят три тисячі шістсот грн. 00 коп.). Цією ж ухвалою суду визначено перелік покладених на вказаного підозрюваного обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, у разі внесення за останнього застави, а саме: прибувати на виклик слідчого, прокурора із встановленою періодичністю, прибувати на виклик слідчого, прокурора та суду; не відлучатися із населеного пункту, у якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора та суду; носити електронний засіб контролю; здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні.

Поряд з цим, за результатами розгляду апеляційної скарги сторони захисту на ухвалу слідчого судді Рівненського міського суду від 19.03.2019 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_5 та визначеннясаме такогорозміру застави, Рівненський апеляційний суд залишив її без задоволення у повному обсязі, мотивувавши таке рішення повністю об`єктивним, необхідністю забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та наявність вказаних слідчим ризиків, передбачених ст. 177 КПКУкраїни.

Надалі, 13.05.2019 слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області постановив ухвалу про продовження строку застосування стосовно підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із збереженням раніше визначеної застави - 1600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3073600 грн. (три мільйони сімдесят три тисячі шістсот грн. 00 коп.) на строк 60 днів, який закінчується 13.07.2019.

Також, за результатами розгляду апеляційної скарги сторони захисту на ухвалу слідчого судді першої інстанції від 13.05.2019 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_7 та визначеннясаме такогорозміру застави, 19.06.2019 Рівненський апеляційний суд повторно залишив її без задоволення у повному обсязі, мотивувавши таке рішення повністю об`єктивним, необхідністю забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та констатував факт наявності наведених слідчим ризиків, які зазначені у ст. 177 КПКУкраїни.

Надалі, 11.07.2019 слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області постановив ухвалу про продовження строку застосування стосовно підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із збереженням раніше визначеної застави - 1600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3073600 грн. (три мільйони сімдесят три тисячі шістсот грн. 00 коп.) на строк до 00 год. 00 хв. 06.09.2019. Подану апеляційну скаргу сторони захисту на вказане рішення суду також було залишено без задоволення, а ухвалу суду І інстанції без змін.

Прийняття як місцевим так і апеляційним судами саме таких рішень свідчить про визнання особливої складності цього провадження, наявності обґрунтованої підозри, ризиків, які зазначені у клопотанні, а також необхідності застосування виключно саме найважчого запобіжного заходу як тримання під вартою задля дієвості заходу забезпечення в інтересах суспільства.

Відповідно до вимог ст. 9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінальних правопорушень, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваних, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують їх покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Незважаючи на те, що підозрюваним ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 вручено повідомлення про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень, на вказаній стадії досудового слідства у матеріалах кримінального провадження наявні відомості, які дають підстави вважати, що є реальна необхідність у дослідженні всіх обставин вчинення ними та іншими невстановленими особами як вказаних так і інших злочинів, у тому числі у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин та вчинених проти громадської безпеки.

Зважаючи на викладені обставини та отримані на цей час органами безпеки додаткових матеріалів, у тому числі з Республіки Польща, задля виконання органом досудового розслідування вимог Європейської конвенції з прав людини щодо обов`язку здійснення повного й ефективного розслідування (справ: «Конррада проти Італії» від 24.08.1998, «Кайя проти Туреччини» від 19.02.1988, «Epsi проти Туреччини» від 28.07.1998, «Рамсагаї і інші проти Нідерландів» від 15.05.2017, а також інших їм подібних), у зв`язку з необхідністю проведення додаткових слідчих та процесуальних дій для виконання у повному обсязі вимог ст.ст. 2, 9, 92, 93, 94 КПК України, 10.07.2019 заступник прокурора Рівненської області, розглянувши вмотивоване клопотання слідчого, виніс постанову про продовження строку досудового розслідування кримінальних правопорушень у кримінальному провадженні №22017180000000103 до 6-ти місяців.

На даній стадії слідства здобуто відомості, які мають істотне значення для оцінки всіх раніше здобутих доказів, зокрема стосовно обставин вчинення у латентній формі вищевказаних злочинів впродовж більш тривалого періоду часу ніж було відомо слідству раніше, у складі стійкої організованої групи з чітким розподілом ролей, із залученням до вказаної протиправної діяльності більшої кількості осіб, як було встановлено напередодні, у тому числі й інших на даний час невстановлених осіб, як на території України так і Республіки Польща, з дотриманням всіх притаманних такому злочинному об`єднанню правил та норм.

З урахуванням наведеного, існувала та є актуальною необхідність у дослідженні всіх обставин вчинення ними та іншими невстановленими особами як вказаних так і інших злочинів, у тому числі у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, а також кримінальних правопорушень проти громадської безпеки. Зокрема, у цьому та інших провадженнях досліджуються обставини причетності до вищевказаних злочинів інших громадян України та Республіки Польщі, які, будучи обізнані про притягнення вказаних осіб до кримінальної відповідальності за вчинення таких злочинів, можуть отримувати консультації щодо ходу розслідування даного провадження.

З огляду на вказані обставини неможливо було завершити досудове розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Лопушанка-Хомина Львівської області, який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, тимчасово не працюючий, на обліку у лікаря-психіатра/нарколога не перебуває, обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжких злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст.311, ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 311, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 311, ч. 3 ст. 305 КК України, за останній з яких, законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.184 КПК України, під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п.п. 1-5, ч.1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати, або спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення обставини кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Вказані ризики існують та вони не зменшилися за період застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, продовжують бутиактуальними, оскільки на цей час у зазначеному провадженні не встановлено всіх фактичних обставин та інших осіб, причетних до вчинення тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень,які характеризуютьсялатентністю їхорганізації таподальшої реалізаціїу сферінезаконного обігупсихотропних речовинта прекурсорів,у зв`язкуз чимнеобхідний тривалий період часу для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду та притягнення їх до кримінальної відповідальності. Водночас, перебування підозрюваного на волі призведе до неможливості повного та об`єктивного досудового розслідування з вищенаведених причин, оскільки останній може перешкоджати досудовому розслідуванню шляхом знищення документів та речей, які ще не відшукані стороною обвинувачення та можуть мати значення для кримінального провадження, впливати на свідків та інших осіб з метою приховування вказаної протиправної діяльності шляхом схиляння останніх до надання органу досудового розслідування неправдивих показань, повідомлення інших осіб, які причетні до вчинення зазначених злочинів, про факти які йому стали відомі у ході слідства, що може вкрай негативно вплинути на його хід та кінцеві результати, а також впливати іншим чином.

ОСОБА_5 може знищити, спотворити документи (квитанції, накладні, записники, блокноти, магнітні та інші носії інформації, тощо), які стосуються придбання та збуту вказаних прекурсорів, а також інших документів, які вказують на причетність осіб до вчинення зазначеного та інших кримінальних правопорушень.

Також,у матеріалахкримінального провадженнямістяться відомості,що усукупності,вартість незаконнопридбаних таконтрабандно ввезенихв Україну,зокрема 24.03.2018,за організації ОСОБА_12 прекурсорів натак званому«чорному ринку»становить понад8000000гривень тазбут якихздійснювався підкерівництвом ОСОБА_7 та ОСОБА_5 за вищевказанихобставин.Збуті увищевказані способитаблетки могли вкрай негативно вплинути на суспільство в цілому та спричинити особливо тяжкі наслідки здоров`ю громадян.

Водночас, систематичне придбання ОСОБА_5 та ОСОБА_7 зазначених прекурсорів з метою подальшого збуту та їх збут на так званому «чорному ринку», а також участь у їх контрабандному переміщенні в Україну з Республіки Польщі свідчить про наявність стійких транснаціональних зв`язків, у тому числі у кримінальному середовищі та перебування на волі останнього може призвести до не притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які здійснювали їх придбання, контрабандне переміщення з-за кордону в Україну та подальший збут.

Крім того, систематичні епізоди протиправної діяльності ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_12 та інших осіб у вказаній сфері підтвердилися у ході досудового розслідування, у зв`язку з чим було внесено до ЄРДР відомості по такі факти злочинної діяльності у співучасті з іншими особами в організованих формах, а тому були вручені фігурантам провадження та іншим особам чергового повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру.

Слід звернути увагу, що допитані у цьому провадженні громадяни Республіки Польща вказали на систематичність незаконного придбання ОСОБА_7 та ОСОБА_5 надзвичайно великої кількість упакувань з таблетками «Apselan», «Cirrus», «Acatar» з вмістом прекурсору «псевдоефедрин» в особливо великих розмірах.

Відповідно до ч. 1 ст. 23 КПК України, суд досліджує докази безпосередньо та показання учасників кримінального провадження отримує усно, що не виключає ризику впливу ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_12 на свідків після дачі ними показань у ході досудового розслідування до початку судового розгляду та під час нього безпосередньо.

Водночас, органом досудового розслідування одержані матеріали ініційованого запиту про міжнародного правову допомогу, які виконувалися Центральним бюророзслідувань поліціїРеспубліки Польща та Департаментом з питань організованої злочинності й корупції Національної прокуратури Республіки Польща. У цих матеріалах наявні відомості, які вказують на здійснення ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_12 контрабандного переміщення ними з Республіки Польща в Україну заборонених до обігу цих таблеток, зокрема у таких обсягах: не менше ніж 662500 таблеток «Apselan» та 135480 таблеток «Cirrus» та по таких фактах вказаними правоохоронними органами також проводиться досудове розслідування.

Отже, враховуючи наявність наведених вище підстав, встановлено, що ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_12 та інші особи вчиняли такі злочини систематично, в стійкому об`єднанні з іншими співучасниками та з метою отримання незаконного прибутку. Тому, орган досудового розслідування приходить до висновку про їх схильність до вчинення злочинів у зазначеній сфері та обізнаність про джерела отримання заборонених та обмежених в обігу зазначених речовин, що, як наслідок, може призвести до невиконання завдань кримінального судочинства у разі перебування на волі підозрюваного. З урахуванням вказаних фактів сторона обвинувачення вбачає, що ОСОБА_5 може продовжувати вчиняти такі злочини та/або вчинити новий злочин, у тому числі у сфері незаконного обігу психотропних речовин та прекурсорів, оскільки такий вид діяльності є його основним джерелом доходів.

Поряд з цим, у ході слідства з`ясовано, що ОСОБА_5 схильний до вчинення злочинів не тільки у сфері незаконного обігу психотропних речовин та прекурсорів, а й проти громадської безпеки, що підтверджується у змісті підозри від 23.08.2019.

Зазначені факти вказують на суспільну небезпеку ОСОБА_5 та його оточення.

Разом з тим, ОСОБА_5 на праві приватної власності належить земельна ділянка, якій присвоєно кадастровий номер 4625185700:10:001:0146 та реєстраційний номер 721053446251 і яка розташована за адресою: Львівська область, Старосамбірський район, с.Лопушанка-Хомина.

Також, ОСОБА_5 користується житловими та іншими приміщеннями, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім цього, на праві спільної сумісної власності ОСОБА_5 належить транспортний засіб марки «Mercedes», д.н.з. НОМЕР_10 , 2000 року випуску, номер кузова НОМЕР_11 .

У ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 було вилучено грошові кошти у розмірі 1800 доларів США, 100 євро, 3900 польських злотих.

Додатково в інших провадженнях досліджуються й інші епізоди їх злочинної діяльності, зокрема уже за зміненим механізмом, у якому ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , взяли на себе зобов`язання у контрабанді таких таблеток з РП в Україну та забезпеченні відшукання постійних покупців для подальшого збуту в оптових партіях їм на території України задля виготовлення психотропної речовини «метамфетамін» в особливо великих розмірах.

Про наведене свідчить реєстрація кримінальних проваджень №№22019180000000104-22019180000000105, у якому досліджуються обставини вчинення невстановленими особами таких злочинів у змові зі ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .

Крім того, у матеріалах кримінального провадження наявні відомості, які дають підстави вважати, що контрабандне переміщення вищевказаних псевдоефедриновмісних таблеток та їх збут за організації ОСОБА_7 та ОСОБА_5 відбувався із систематичністю, як мінімум з 2017 року в аналогічних партіях як і 24.03.2019, а це й підтвердилося одержаними вищевказаними матеріалами правоохоронних органів РП у сукупності з наявними матеріалами цього провадження, а кожного разу ціна партії таких таблеток складала фактично не менше 10-30 тисяч доларів США, а подекуди і набагато більші суми грошових коштів. А обсяги придбаних ними таких таблеток щоразу зростали на їх замовлення задля збільшення одержання незаконних доходів.

У загальному, за попередніми підрахунками на підставі зібраних у провадженні матеріалів, така злочинна діяльність забезпечувала отримання цими підозрюваними значних незаконних доходів, які у сукупності очевидно перевищують суму 10000000 (десять мільйонів) гривень.

Також, у матеріалах провадження наявні відомості, які свідчать про здійснення на постійній основі ОСОБА_7 численних транзакцій великих сум коштів, які сягають 10000 доларів США або євро кожного разу.

Поряд з цим, у ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 та ОСОБА_7 було відшукано та вилучено предмети придбані та функціонуючі з 2017 року предмети, які використовуються для майнінгудіяльності з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі емітованої валюти і комісійних зборів у різнихкриптовалютах, зокрема в«біткоїнах», «ефірах».

Також,вартість цихдеталей станомна 2017рік складалапонад 30000 доларів США та кожен місяць внаслідок її функціонування можна було отримувати дохід від 2 до 4 тисяч доларів США в еквіваленті вищевказаних криптовалют.

Використання криптовалют у тіньовій економіці дозволяє забезпечити непідконтрольність національним органам влади торгівлю такими товарами, як зброя, наркотики, тощо. Як приклад подібної торгівлі ЗМІ найчастіше розглядають історіюінтернет-магазинуSilk Road.

Як вбачається з матеріалів провадження, загальна вартість рухомого та нерухомого майна, яке знаходиться у власності та фактичному користуванні ОСОБА_5 становить близько 150000 доларів США.

У сукупності, зазначене вище свідчить про високий рівень його матеріального забезпечення та близьких осіб, а також про те. що останній тільки за вказаний період часу використовував для незаконного обігу грошові кошти в особливо великих розмірах, відповідно можливість внесення ним чи іншими особами застави в межах, які визначені ст. 182 КПК України. Невнесення визначеної судом застави у період з моменту затримання ОСОБА_5 по цей час варто розцінювати як намагання сторони захисту поетапного зменшення розміру застави під час розгляду судом кожного з клопотань слідчого про продовження запобіжного заходу та таким чином зберегти частину отриманих від вчиненої протиправної діяльності незаконних доходів.

Враховуючи вказані обставини, у разі застосування стосовно ОСОБА_5 іншого запобіжного заходу ніж тримання під вартою, останній, усвідомлюючи про неминучість покарання за вчинення злочинів у вигляді позбавлення волі на вищевказаний термін, може переховуватися від органу досудового розслідування та суду як на території України так і за кордоном як з вказаної причини так і з наступних підстав. Зокрема, ОСОБА_5 проживає у прикордонній зоні та відповідно обізнаний про місця перетину державного кордону з Республікою Польщею, які охороняються меншим складом прикордонних нарядів, що дасть можливість перетнути такий кордон без проблем та без документів. Слід також врахувати, що раніше ОСОБА_5 проходив військову службу в Державній прикордонній службі України, а тому обізнаний з формами та методами проведення слідчих дій, оперативно-розшукових заходів, а також інших способів, з урахуванням яких можливо протидіяти встановленню всіх фактичних обставин цих та інших злочинів. Варто зазначити, що близькі родичі останнього тривалий період часу проживають за межами України та мають достатній фінансовий стан для утримання його у разі необхідності.

Також, ОСОБА_5 систематично раніше виїжджав у Республіку Польщу, що свідчить про наявність міцних соціальних зв`язків у вказаній країні, зокрема з особами, які причетні до цих злочинів.

Поряд з цим, з моменту затримання і під час участі у подальших слідчих діях підозрюваний ОСОБА_7 та ОСОБА_5 скористалися своїм правом, передбаченим ст. 63 Конституції України, та від дачі показань і відповідей на запитання слідчого відмовилися.

Аналіз поведінки підозрюваних ОСОБА_7 , ОСОБА_5 свідчить про стійкий намір запобігати встановленню органом досудового розслідування всіх фактичних обставин вчинюваних вищевказаних злочинів та таким чином перешкоджати кримінальному провадженню.

Вказані ризики підтверджуються вищевказаними та іншими матеріалами провадження у їх сукупності.

На підставі викладеного орган досудового розслідування приходить до висновку про неможливість запобігати вищевказаним ризикам шляхом застосування щодо ОСОБА_5 більш м`якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою на цій стадії в інтересах найбільш повного, оперативного та ефективного досудового розслідування, оскільки лише наявність запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою спроможна забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, орган досудового розслідування виходить у тому числі з тих обставин, що кримінальні правопорушення, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_5 , має надзвичайно високий ступінь суспільної небезпеки, присутність якої, не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи підозрюваного та існує доцільність забезпечити високі стандарти охорони загально суспільних прав та інтересів, порушення яких може вкрай негативно вплинути на суспільство у цілому.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, сторона обвинувачення просить суд своїм рішенням забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

Більш того, у п. 48 рішення «Чеботарь проти Молдови» № 35615/06 від 13.11.2007 року Європейський Суд з прав людини зазначив «Суд повторює, що для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 1 (с), поліція не зобов`язана мати докази, достатні для пред`явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також, не обов`язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред`явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».

Отже, за результатом викладеного констатується той факт, що в розпорядженні органу досудового розслідування наявні беззаперечні вагомі докази вчинення ОСОБА_5 тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема у сфері незаконного обігу прекурсорів, за вчинення яких законом передбачені покарання понад 10 років позбавлення волі,. Шляхом додатково вивчення особи встановлено, що ОСОБА_5 має репутацію особи, яка схильна до вчинення таких та інших злочинів, має набуті стійкі соціальні зв`язки у Республіці Польща, володіє значними незаконно одержаними доходами від вчинення зазначеної злочинної діяльності.

Застосування судом стосовно ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та визначення розміру застави в межах, які передбачені п.3 ч. 5 ст. 182 КПК України, не зможе гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, у зв`язку з чим сторона обвинувачення при розгляді судом цього заходу забезпечення клопоче про збереження визначеного раніше розміру застави у розмірі 1600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3073600 грн. (три мільйони сімдесят три тисячі шістсот грн. 00 коп.).

Водночас, враховуючи наявність достатніх підстав вважати про можливість внесення ОСОБА_5 застави у вказаному розмірі, з метою забезпечення належної поведінки підозрюваного під час перебування на волі до моменту прийняття кінцевого процесуального рішення та задля запобігання ризикам, які вказані у цьому клопотанні, на нього варто покласти обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: прибувати до слідчого чи прокурора із встановленою періодичністю; прибувати на виклик слідчого, прокурора та суду; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду; з дозволу слідчого, прокурора та суду змінювати адресу проживання та тривалого перебування; носити електронний засіб контролю; здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у цьому кримінальному провадженні.

Враховуючи наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, за деякі з них законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років, та факт наявності перелічених ризиків, що дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може знищити, сховати, або спотворити документи, які мають істотне значення для встановлення обставини кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а також для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного, тому слідчий просить продовжити запобіжний захід на 60 днів.

Прокурор та слідчий у судовому засіданні підтримали клопотання, просили його задоволити.

Підозрюваний ОСОБА_5 просив застосувати більш м`який запобіжний захід.

Ззахисник адвокат ОСОБА_6 у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання, просив застосувати цілодобовий домашній арешт.

Заслухавши думку прокурора, слідчого, підозрюваного та його захисника, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.197 КПК України, строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в Відповідно до ч.3 ст.197 КПК України, строк тримання під вартою може бути продовжений слідчим суддею в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 ст.219 КПК України строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки досудового розслідування.

Так, 23.08.2019 процесуальний керівник надав органу досудового розслідування доручення про відкриття матеріалів у цьому провадженні та на цей час триває ознайомлення підозрюваних та їх адвокатів з матеріалами досудових розслідувань, а отже строк досудового розслідування у цьому провадженні не входить до цього періоду.

Ст.3 КПК України, передбачено, що досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Таким чином, враховуючи, що 23.08.2019 процесуальний керівник надав органу досудового розслідування доручення про відкриття матеріалів у цьому провадженні та на цей час триває ознайомлення підозрюваних та їх адвокатів з матеріалами досудових розслідувань, а отже строк досудового розслідування у цьому провадженні не входить до цього періоду, при цьому відповідно до ст.3 КПК досудове розслідування завершується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, за таких обставин слідчий суддя прийшов до висновку, що слід продовжити строк тримання під вартою на 60 днів в межах строку досудового розслідування, до 04 листопада 2019 року.

Згідно ч.3 ст.183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених цим кодексом.

Відповідно до ч.4 ст.182 КПК України розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених ст.177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

У відповідності до п.3 ч.5 ст. 182 КПК України, розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину визначається - від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Застосування судом стосовно ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та визначення розміру застави в межах, які передбачені п.3 ч. 5 ст. 182 КПК України, не зможе гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, у зв`язку з чим сторона обвинувачення при розгляді судом цього заходу забезпечення клопоче про збереження визначеного раніше розміру застави у розмірі 1600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3073600 грн. (три мільйони сімдесят три тисячі шістсот грн. 00 коп.), що буде достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, покладених на нього обов`язків, і не буде завідомо непомірним для нього.

Відповідно до ч.4 ст.202 КПК України підозрюваний звільняється з-під варти після внесення застави, визначеної у даній ухвалі, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому він перебуває, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання останнього під вартою.

У разі внесення застави за підозрюваного, з урахуванням тяжкості злочину та обставин злочину, слід покласти обов`язки передбачені статтею 194 КПК України, а саме: прибувати на виклик слідчого, прокурора та суду; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду; з дозволу слідчого, прокурора та суду змінювати адресу проживання та тривалого перебування; носити електронний засіб контролю; здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у цьому кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст.131-132, 176, 177, 182, 183, 194, 196, 199, 205 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ :

Клопотання задоволити.

Продовжити строк тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Лопушанка-Хомина Львівської області, проживаючого: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.263, ч.2 ст.311, ч. 2 ст.28 ч.3 ст.311, ч.3 ст.28 ч.2 ст.311, ч.3 ст.305 КК України на 60 днів в межах строку досудового розслідування, тобто до 04 листопада 2019 року.

Строк діїухвали рахуватиз моменту закінчення строку дії попередньої ухвали.

Одночасно визначити розмір застави у розмірі 1600 розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб в сумі 3073600 (три мільйони сімдесят три тисячі шістсот) гривень, яка може бути внесена як самим підозрюваним так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) до «Код отримувача (код за ЄДРПОУ 26259988), Банк отримувача ДКСУ, м. Київ, Код банку отримувача (МФО)820172, Рахунок отримувача 37315038010559».

Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 в разі внесення застави виконання наступних обов`язків:

- прибувати до слідчого чи прокурора із встановленою періодичністю;

- прибувати на виклик слідчого, прокурора та суду;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому де він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- носити електронний засіб контролю;

- здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд в Україну;

- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні.

Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави визначити до 04 листопада 2019 року.

Роз`яснити підозрюваному, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок має бути наданий уповноваженій особі Рівненського слідчого ізолятора Державного департаменту України з питань виконання покарань у Рівненській області.

У разі внесенні застави та з моменту звільнення підозрюваного з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, підозрюваний зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний ОСОБА_5 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення29.08.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83993442
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —569/23733/18

Ухвала від 30.09.2019

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 30.09.2019

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 23.09.2019

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 29.08.2019

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 15.08.2019

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні