Ухвала
від 02.09.2019 по справі 573/1289/19
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 573/1289/19

Номер провадження 1-кс/573/657/19

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

02 вересня 2019 року м. Білопілля

Слідчий суддя Білопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 , при секретарі: ОСОБА_2 , за участю заявника: ОСОБА_3 , прокурора: ОСОБА_4 , старшого слідчого: ОСОБА_5 , представника Головного Управління ДФС у Сумській області ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Білопілля в залі суду клопотання заявника ОСОБА_3 , - про скасування арешту майна та скасування дозволу на реалізацію майна,-

В С Т А Н О В И В:

Ухвалами слідчого судді Білопільського районного суду Сумської області від 25 липня 2019 року та 22 серпня 2019 року задоволено клопотання старшого слідчого Білопільського відділення поліції ГУНП в Сумській області ст.лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором Конотопської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , - про накладення арешту на майно та про надання дозволу на реалізацію речових доказів у кримінальному провадженні.

До Білопільського районного суду Сумської області надійшло клопотання заявника ОСОБА_3 , яка просить скасування арешту майна та скасування дозволу на реалізацію майна.

Так, згідно до вимог ч. 1ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Вимогами ч. 2ст. 170 КПК Українипередбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Разом з цим, п. 1 ч. 10ст. 170 КПК Українипередбачено, що не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

При цьому, за змістом ч. 5ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.Згідно з положеннями абзацу 1 частини 1статті 174КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею.

За положеннями абзацу 2 частини 1 вказаної статті арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Згідно правил частини 2статті 174 КПК Україниклопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України «Виникнення права на земельну ділянку» - право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Що в даній справі не доведено заявником, що вона є власником(користувачем) майна.

Згідност. 26 КПК Українисторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбаченихКПК України.

Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що віднесені на їх розгляд сторонами .

Слідчий суддя перевіряє наявність підстав для скасування арешту лише за клопотанням осіб, зазначених у ч.1ст. 174 КПК України.

Розглянувши клопотання, заслухавши пояснення ОСОБА_3 ,з`ясувавши думку прокурора, ст.слідчого, представника Головного Управління ДФС у Сумській області ОСОБА_6 , дослідивши додатки, приходжу до висновку про відмову у задоволенні клопотання, оскільки у судовому засіданні не доведені підстави скасування арешту вказаного майна. Арешт накладено відповідно до вимог ст.98,170та172 КПК України, що і є підставою для відмови у задоволенні клопотання.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.234,237,309,395 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання ОСОБА_3 по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019200130000214 від 11.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 197-1 КК України, - про скасування арешту майна та скасування дозволу на реалізацію майна,- відмовити.

Ухвала суду остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудБілопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.09.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу83997432
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —573/1289/19

Ухвала від 02.09.2019

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Кліщ О. В.

Ухвала від 02.09.2019

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Кліщ О. В.

Ухвала від 02.09.2019

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Кліщ О. В.

Ухвала від 02.09.2019

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Кліщ О. В.

Постанова від 22.08.2019

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Кліщ О. В.

Постанова від 24.07.2019

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Кліщ О. В.

Постанова від 25.07.2019

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Кліщ О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні