Справа № 487/2796/19
Провадження № 1-кс/487/7014/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.09.2019 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві (з місцем постійної дислокації у місті Миколаєві) Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.03.2019 за № 42019000000000638 за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів
ВСТАНОВИВ:
23.08.2019 року прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні прокурор відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві (з місцем постійної дислокації у місті Миколаєві) Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , звернулася до суду із вказаним клопотанням, в якому просив надати дозвіл слідчому СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 , прокурорам групи прокурорів: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , а також за дорученням слідчого або прокурорів оперативним працівникам міжрегіонального оперативного управління Офісу великих платників податків ДФС на тимчасовий доступ до оригіналів документів (їх виїмки для проведення судово-почеркознавчих досліджень) за весь період фінансово-господарських взаємовідносин, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЕДРПОУ: НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЕДРПОУ: НОМЕР_3 ) зокрема: договори, додатки до договорів, угоди, додаткові угоди, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг), податкові накладні, ТТН, рахунки, довіреності, платіжні доручення, банківські виписки, інші платіжні документи, копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, копії оборотно-сальдових відомостей, карток по рахункам, журналів-ордерів, головної книги по відповідним рахункам, копії сторінок з книги реєстрації довіреностей, картки складського обліку, копії сторінок з книги складського обліку; штатний розпис підприємства, інформація щодо працівників тощо, вхідну та вихідну кореспонденцію між підприємствами, копії сторінок з книг реєстрації вхідної і вихідної кореспонденції, книги реєстрації в`їзду та виїзду транспорту та працівників, договори про надання благодійної допомоги з додатками до них, платіжні відомості про їх отримання, інші документи які стосуються надходження, використання та обліку грошових коштів (товарно-матеріальних цінностей, послуг та інше).
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управліннямТериторіального управлінняДБР,розташованого ум. Миколаєві,здійснюється досудоверозслідування укримінальному провадженні,відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань зафактом сприяння службовимиособами ІНФОРМАЦІЯ_4 ,упродовж 2018-2019років,шляхом використанняреквізитів низкипідприємств зознаками фіктивностіта документальногооформлення безтоварнихоперацій,здійснюють пособництвопідприємствам реальногосектору економікипо схемномуформуванню податковогокредиту зПДВ,що призводитьдо фактичногоненадходження коштівдо бюджетув особливовеликих розмірахза ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.5ст.27ч.3ст.212,ч.2ст.364КК України.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд вказаного клопотання здійснюється без виклику власника майна та осіб, у володінні яких воно знаходяться.
Прокурор в судовому засідання клопотання підтримав, просив про задоволення.
Вислухавши пояснення прокурора, дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим управлінням Територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.03.2019 за №42019000000000638 за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.
Із матеріалів клопотання встановлено, що у період 2018-2019 років невстановлені слідством особи створили або придбали низку суб`єктів підприємницької діяльності серед яких: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (ЄРДПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (ЄРДПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (ЄРДПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_9 " (ЄРДПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " (ЄРДПОУ НОМЕР_9 ) та інші з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає у схемному (неправомірному) формуванні податкового кредиту та податкових зобов`язань з ПДВ та надання підприємствам реального сектору економіки послуг по незаконному завищенню податкового кредиту з ПДВ в особливо великих розмірах.
Допитані як свідки особи, які є володільцями приміщень чи займають їх, які вказані юридичними та фактичними адресами здійснення фінансово-господарської діяльності наступними підприємствами з ознаками фіктивності: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » зазначили, що вказані підприємства ніколи не знаходилось та не знаходяться за їх адресами, приміщення в оренду останнім також не надавались.
Окрім цього, відповідно до отриманої інформації з ІНФОРМАЦІЯ_4 № 2512/9/14-29-08-01-02 від 08.04.2019 встановлено, що здійснення фінансово-господарських операцій, що відображені у податкових відомостях, а також використовують спільні ІР-адреси для подачі податкової звітності, що свідчить про керування безтоварними операціями одними і тими ж самими особами, які координують роботу кожного із них.
Також, згідно інформації з ГУ ДФС у Миколаївській області вбачається, що більшість підприємств з ознаками фіктивності взагалі не мають розрахункових рахунків у банківських установах для здійснення фінансово-господарської діяльності. Також встановлено, що співробітники ГУ ДФС у Миколаївській області провели камеральну перевірки лише одного суб`єкта господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Крім того, допитана як свідок приватний нотаріус ОСОБА_10 показала, що за результатом ознайомлення із оригіналами статутів вищевказаних юридичних осіб, назви та реквізити зазначених товариств їй не відомі та повідомила, що вона не засвідчувала надані їй для ознайомлення документи (статути), тобто підписи виконані не нею та проставлена печатка також не її.
Так, висновком експерта № 137 від 14.06.2019, за результатом проведення судово-почеркознавчої експертизи, в підтвердження показань ОСОБА_10 встановлено, що підписи наявні у статутах вищевказаних юридичних осіб виконанні не приватним нотаріусом ОСОБА_10 , а іншою особою. Також оперативними працівниками УСР ГУНП в Миколаївській області встановлено інші підприємств з ознаками фіктивності, реквізити яких використовуються невстановленими особами, під час незаконної діяльності, серед яких: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЕДРПОУ: НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЕДРПОУ: НОМЕР_3 ).
Відповідно до виконаного доручення УСР ГУНП в Миколаївській області встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) мало фінансово-господарські взаємовідносини з суб`єктами господарювання, які мають ознаки фіктивності.
Враховуючи викладене, з метою підтвердження, або спростування факту здійснення фінансово-господарських операцій за участю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, які підтверджують взаємовідносини між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » зокрема: договори, додатки до договорів, угоди, додаткові угоди, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг), податкові накладні, ТТН, рахунки, довіреності, платіжні доручення, банківські виписки, інші платіжні документи, копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, копії оборотно-сальдових відомостей, карток по рахункам, журналів-ордерів, головної книги по відповідним рахункам, копії сторінок з книги реєстрації довіреностей, картки складського обліку, копії сторінок з книги складського обліку; штатний розпис підприємства, інформація щодо працівників тощо, вхідну та вихідну кореспонденцію між підприємствами, копії сторінок з книг реєстрації вхідної і вихідної кореспонденції, книги реєстрації в`їзду та виїзду транспорту та працівників, договори про надання благодійної допомоги з додатками до них, платіжні відомості про їх отримання, інші документи які стосуються надходження, використання та обліку грошових коштів (товарно-матеріальних цінностей, послуг та інше), які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Перелічені документи мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, призначення почеркознавчих, судово-економічних та інших видів експертних досліджень, відомості вказані в них можуть бути використані як докази для доведення обставин вчиненого правопорушення.
Згідно ст. 93 ч. 2 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Порядок доступу до такої інформації регулюється положеннями ч.ч. 5, 6 ст.163 КПК України, а саме, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частино 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до розділу 1 п.1.1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1950/5), для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Прокурором надані докази обставин, на які він посилається та доведено наявність підстав, передбачених ч.5,6,7 ст. 163 КПК України.
За такого, з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, слідчий суддя дійшов висновку про те, що такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування, тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві (з місцем постійної дислокації у місті Миколаєві) Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 , прокурорам групи прокурорів: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , а також за дорученням слідчого або прокурорів оперативним працівникам міжрегіонального оперативного управління Офісу великих платників податків ДФС на тимчасовий доступ до оригіналів документів (їх виїмки для проведення судово-почеркознавчих досліджень) за весь період фінансово-господарських взаємовідносин, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЕДРПОУ: НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЕДРПОУ: НОМЕР_3 ) зокрема: договори, додатки до договорів, угоди, додаткові угоди, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг), податкові накладні, ТТН, рахунки, довіреності, платіжні доручення, банківські виписки, інші платіжні документи, копії реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, копії оборотно-сальдових відомостей, карток по рахункам, журналів-ордерів, головної книги по відповідним рахункам, копії сторінок з книги реєстрації довіреностей, картки складського обліку, копії сторінок з книги складського обліку; штатний розпис підприємства, інформація щодо працівників тощо, вхідну та вихідну кореспонденцію між підприємствами, копії сторінок з книг реєстрації вхідної і вихідної кореспонденції, книги реєстрації в`їзду та виїзду транспорту та працівників, договори про надання благодійної допомоги з додатками до них, платіжні відомості про їх отримання, інші документи які стосуються надходження, використання та обліку грошових коштів (товарно-матеріальних цінностей, послуг та інше).
Ухвала дійсна до 02.10.2019року (включно).
Роз`яснити посадовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЕДРПОУ: НОМЕР_3 ) положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 84025895 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Притуляк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні