Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Справа № 483/1139/19
Провадження № 2/483/531/2019
РІШЕННЯ
Іменем України
03 вересня 2019 року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого - судді Казанлі Л.І.,
за участю секретаря Гречки С.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , до товариства з обмеженою відповідальністю ТРЕЙД СЕРВІС+ про стягнення авансового платежу, -
В С Т А Н О В И В :
05 липня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_2 із зазначеним позовом. Свої вимоги обґрунтовував тим, що 25 березня 2019 року між сторонами було укладено попередній договір купівлі-продажу транспортного засобу, за умовами якого відповідач зобов`язався передати позивачці транспортний засіб марки ZAZ, модель Lanos, 2015 року випуску, а остання перерахувала на рахунок відповідача в якості передплати 142 380 грн, однак до теперішнього часу відповідач своїх зобов`язань за договором не виконав - транспортний засіб позивачці не передав, основний договір не уклав та не повернув внесені позивачкою кошти. Посилаючись на викладене, просив стягнути з відповідача на користь позивачки 142 380 грн в рахунок повернення коштів за вказаним договором .
Учасники справи в судове засідання не з`явилися. Представник позивачки надав заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, в якій зазначив, що повністю підтримує заявлені вимоги. Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи відповідача було повідомлено шляхом направлення судових повісток за адресою місцезнаходження юридичної особи, зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та вказаною в договорі як юридична адреса підприємства, а тому відповідно до п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України відповідач вважається належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов такого.
В судовому засіданні встановлено, що 25 березня 2019 року між ТОВ ТРЕЙД СЕРВІС+ , з однієї сторони, та ОСОБА_2 , з другої сторони, був укладений попередній договір за №101 купівлі-продажу транспортного засобу, що підтверджується копією цього договору (а. с. 8-13).
Відповідно до п.п. 1.1.-1.5 вказаного договору продавець - ТОВ ТРЕЙД СЕРВІС+ зобов`язався поставити покупцю - ОСОБА_2 товар - автомобіль марки ZAZ, модель Lanos, 2015 року випуску, вартістю 146 615 грн, який являтиметься предметом Основного договору. Сторони зобов`язалися укласти Основний договір 02 квітня 2019 року за умови повного виконання п. 2.1 попереднього договору, яким визначено, що в момент укладення попереднього договору покупець перераховує на рахунок продавця аванс в розмірі 142 380 грн.
Крім того, відповідно до п. 1.6 попереднього договору, якщо на зазначену вище дату, тобто 02 квітня 2019 року, майно не буде придбано продавцем з метою його відчуження покупцеві, то основний договір буде укладено на 5-й день після придбання продавцем майна, про що остання зобов`язується повідомити продавця в письмовому вигляді із зазначенням конкретної календарної дати, часу і місця укладення основного договору. В такому випадку кінцевим терміном укладення основного договору є 02 квітня 2019 року.
З аналізу наведених положень договору вбачається, що зазначені пункти попереднього договору не пов`язані між собою, є суперечливими, що призводить до неоднозначного розуміння обов`язків продавця щодо укладення основного договору та передачі товару.
З огляду на положення ч. 8 ст. 18 Закону України Про захист прав споживачів про те, що нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача, суд виходить з того, що після сплати авансового платежу мав бути укладений основний договір, а товар переданий покупцеві
В судовому засіданні встановлено, що платіж в розмірі, визначеному в п. 2.1 попереднього договору, був сплачений позивачкою в день укладення цього договору, тобто 25 березня 2019 року, що підтверджується копією квитанції № 4004-25015/С (а. с. 14).
Враховуючи, що відповідачем не було спростовано тверджень позивачки про те, що основний договір укладено не було, автомобіль не був їй переданий, а сплачений аванс у розмірі 142 380 грн на час розгляду справи не повернуто, суд вважає ці факти доведеними в силу вимог ст. 81 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 216 ЦК України у разі недійсності правочину кожна із сторін зобов`язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину.
Проаналізувавши наведені вище докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позову про та стягнення сплаченого авансу.
Також відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивачки слід стягнути понесені нею та документально підтверджені витрати на сплату судового збору у розмірі 1 423 грн 80 коп., а також витрати на правову допомогу у розмірі 5 000 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 259, 263- 265ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Цивільний позов позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , до товариства з обмеженою відповідальністю ТРЕЙД СЕРВІС+ про стягнення авансового платежу - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю ТРЕЙД СЕРВІС+ (ЄДРПОУ 42771658, юридична адреса: 03150, м. Київ, вул. Лабораторна, будинок 33/37) на користь ОСОБА_2 - 142 380 (сто сорок дві тисячі триста вісімдесят) гривень в рахунок сплаченого авансу за попереднім договором купівлі-продажу транспортного засобу №101 від 25 березня 2019 року, а також 1 423 (одну тисячу чотириста двадцять три) гривні 80 копійок в рахунок відшкодування судового збору та 5 000 (п`ять тисяч) гривень в рахунок відшкодування витрат на правову допомогу.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий:
Суд | Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2019 |
Оприлюднено | 05.09.2019 |
Номер документу | 84032371 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Казанлі Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні