Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" вересня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/570/19
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В., при секретарі Ярощук О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Державної акціонерної холдингової компанії "Артем"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінформ - Безпека"
про стягнення 19737,73 грн..
За участю представників сторін:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" (надалі - Позивач або ДАХК "Артем") звернулася в Господарський суд Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінформ-Безпека" (надалі - Відповідач або ТОВ "Євроінформ - Безпека") в якому просить стягнути з останнього 19737,73 грн. заборгованості.
В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що між сторонами був укладений договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом №15-57378 від 30.03.2015 року, відповідно до якого Позивач надав Відповідачу послуги з перевезення вантажу у період з 24.04.2015 року по 21.05.2015 року на загальну суму 100 595,00 грн.. Однак, Відповідач оплатив частково надані послуги, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 19 737,73 грн..
Представник Позивача в судове засідання 03.09.2019 року не з`явився, натомість подав суду заяву про розгляд справи за відсутності повноважного представника.
Представник Відповідача в судове засідання 03.09.2019 року не з`явився, відзиву на позов не надав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Ухвала суду від 16 серпня 2019 року, яка направлялася Відповідачу, повернулася на адресу суду із зазначенням на конверті причини повернення: "за закінченням терміну зберігання".
Суд зазначає, що місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань").
Приписами статті 10 зазначеного Закону встановлено, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінформ - Безпека" є: 33028, Рівненська область, місто Рівне, вулиця С.Петлюри,, будинок 14, офіс 111.
Ухвала суду від 16 серпня 2019 року направлялася судом на зазначену у позовній заяві та у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресу відповідача, проте конверт з копією наведеної ухвали було повернуто на адресу суду підприємством поштового зв`язку без вручення адресату з посиланням "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до частини 3 статті 120 ГПК України, виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
За приписами частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є:
1) день вручення судового рішення під розписку;
2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;
4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
У даному випадку судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з частинами 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи наведене, суд зазначає, що відповідач мав право та дійсну можливість ознайомитись з ухвалою суду про відкриття провадження у справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Приймаючи до уваги, що відповідач не подав до суду відзиву на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, а неявка останнього не перешкоджає розгляду цієї справи та вирішенню спору по суті, то за висновками суду справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 ГПК України без участі відповідача.
Таким чином суд вважає, що Відповідач про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, відтак, керуючись статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності Відповідача та відзиву з його боку за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками судового процесу, з`ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, безпосередньо дослідивши докази у справі, господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню. При цьому господарський суд керувався наступним.
30 березня 2015 року ДАХК "Артем" (Перевізник) та ТОВ "Євроінформ - "Безпека"" (Замовник), уклали Договір № 15-57378 перевезення вантажів автомобільним транспортом (далі - Договір), за умовами якого, Перевізник зобов`язується доставляти автомобільним транспортом ввірений йому Відправником вантаж з пункту відправлення до пункту призначення і видавати його Вантажоодержувачу, а Замовник зобов`язується сплачувати за перевезення відповідну плату (п. 2.1. Договору).
Стороною у зобов`язаннях, що виникають з цього Договору, є Замовник, крім випадків замовлення ним перевезення від імені Відправника, про що зазначається у відповідній Заявці. Найменування, кількість вантажу або маса (вага), його вартість, пункти відправлення та пункти призначення, інші умови перевезення вантажу за цим Договором узгоджуються Сторонами в додатках (додаткових угодах) до цього Договору. Належним чином оформлені Заявки на перевезення мають юридичну силу додатків до цього Договору (п. 2.2. та п. 2.4. Договору).
Пунктами 4.3. та 4.4. Договору сторони передбачили, що Перевізник зобов`язаний передавати Замовнику весь комплект належно оформлених документів: рахунок - фактуру, податкову накладну, Акт наданих послуг, оригінал третього екземпляру товарно - транспортної накладної з відмітками (ПІБ та підписом уповноваженої особи, датою та часом здачі вантажу тощо) про прийняття вантажу Вантажоодержувачем, інші документи, передбачені цим Договором та чинним законодавством України, не пізніше 10 (десяти) днів з дня фактичного надання послуг. Замовник здійснює оплату за цим Договором на підставі зазначеного у п. 4.3. переліку документів протягом 5-7 банківських днів з моменту підписання Сторонами Акту наданих послуг.
Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє протягом 1 (одного) року з моменту укладення цього Договору, а в частині проведення розрахунків до повного їх виконання. Якщо протягом 30 (тридцяти) календарних днів до моменту закінчення цього строку жодна із Сторін не повідомить іншу Сторону про свою відмову від продовження Договору, цей строк щоразу автоматично продовжується ще на 1 (один) рік.
Вказаний Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплено відбитками печаток останніх.
На виконання умов Договору, ДАХК Артем здійснила транспортні перевезення вантажу за період із 24.04.2015р. по 21.05.2015р. за наступними маршрутами:
- Кіровоградська АДРЕСА_1 б АДРЕСА_2 н (365км), товарно-транспортна накладна №2251968/13 від 26.04.2015 року;
- Донецька обл., м. Дмитрів, вул. Артема, 43 - м. Київ, вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №2431 від 28.04.2015 року;
- м. Київ, вул. Богатирська, 3- м. Харків, вул. Єнакіївська, 13, товарно-транспортна накладна №2253895/5 від 29.04.2015 року, товарно-транспортна накладна №2253895/5 від 29.04.2015 року ;
-м. Харків, вул. Єнакіївська. 13 - Кіровоградська обл.. м. Олександрія, товарно-транспортна накладна №Е0004791 від 30.04.2015 року;
- Київська обл. м. Вишгород, вул. Шолуденка, 19-м. Київ. вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №Е0004791 від 30.04.2015 року;
- Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Героїв Сталінграда 3/1 - м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 89, товарно-транспортна накладна №2253741/133 від 01.05.2015 року;
-м. Миколаїв, вул. Космонавтів. 89 - м. Київ. вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №10428 від 02.05.2015 року;
- м. Київ, вул. Богатирська, 3 - Дніпропетровська обл. м. Дніпродзержинськ, вул. Бурхана,12, товарно-транспортна накладна №2255966/5 від 05.05.2015 року;
-м. Київ, вул. Богатирська, 3-м АДРЕСА_3 , вул. Бикова 22В, товарно-транспортна накладна №2257363 від 08.05.2015 року;
- Київська обл. м. Фастів, вул. Пушкіна, 3-м.- Київ, вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №122582 від 08.05.2015 року;
- Київська обл. м. Фастів, вул. Чечеріна, 15а - м. Київ, вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №135438 від 08.05.2015 року;
- Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Героїв Сталінграда 3/1 - Запорізька обл., Вільнянський р-н АДРЕСА_4 , с АДРЕСА_5 . Радгоспна, 9А, товарно-транспортна накладна №2258343/133 від 12.05.2015 року;
- Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Героїв Сталінграда 3/1 - Запорізька обл., м. Енергодар, вул. Промислова, 110, товарно-транспортна накладна №2258344/133 від 12.05.2015 року;
- Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Героїв Сталінграда 3/1 - Запорізька обл., м. Енергодар, вул. Промислова, 110, товарно-транспортна накладна №2258345/133 від 12.05.2015 року;
- Запорізька обл., м. Енергодар, вул. Промислова, 110 - м. Київ, вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №130505 від 13.05.2015 року;
-м. Київ, вул. Богатирська, 3-м. Одеса, вул. Новомосковська дога, 5,товарно-транспортна накладна №2261406/8 від 15.05.2015 року;
- м. Одеса, вул. Новомосковська дога, 5-м. Київ, вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №1085 від 16.05.2015 року;
- м. Київ, вул. Богатирська, 3 - Запорізька обл., м. Енергодар, вул. Промислова, 110, товарно-транспортна накладна №2262037/6 від 18.05.2015 року;
- Запорізька обл., м. Енергодар, вул. Промислова, 110 - м. Київ, вул. Богатирська, 3, товарно-транспортна накладна №200510 від 20.05.2015 року.
Всього на загальну суму 100 595,00 грн.
На підтвердження факту надання вищевказаних транспортних перевезень ДАХК Артем і ТОВ Євроінформ-Безпека 21.05.2015р. склали і підписали Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № 1186.
21.05.2015р. ДАХК Артем направлено Відповідачу Рахунок-фактуру №СФ-0000343 за надані транспортні послуги на загальну суму 100 595,00 грн. на підставі підписаного сторонами Акту здачі-прийняття робіт (надання послуг) № 1186 від 21.05.2015 р.
На підставі Рахунку-фактури №СФ-000034 ТОВ Євроінформ- Безпека 17.06.2015р. здійснило часткову оплату за надані послуги в сумі 78 057,27 грн., що свідчить про визнання останніми своїх господарських зобов`язань за Договором на перевезення вантажів автомобільним транспортом №15-57378 від 30.03.2015 року.
У зв`язку із частковою оплатою ТОВ Євроінформ-Безпека за надані транспортні послуги, ДАХК Артем звернулася до ТОВ Євроінформ- Безпека з претензією від 22.01.2018р. №1пр-18-114, в якій вимагала сплатити наявну заборгованість. Однак, вказана претензія залишена Відповідачем без належного реагування.
Станом на дату подання позовної заяви, заборгованість Відповідача перед Позивачем за Договором на перевезення вантажів автомобільним транспортом №15-57378 від 30.03.2015 року становить 19 737,73 грн..
Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України (далі - ГК України), господарський договір є підставою виникнення господарських зобов`язань.
Частиною 1 ст. 179 ГК України визначено, що майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.
Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку (ч. 1 ст. 509 ЦК України, ч. 1 ст. 173 ГК України).
Відповідно до ст. 307 ГК України, за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити ввірений їй другою стороною (вантажовідправником) вантаж до пункту призначення в установлений законодавством чи договором строк та видати його уповноваженій на одержання вантажу особі (вантажоодержувачу), а вантажовідправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається в письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням перевізного документа (транспортної накладної, коносамента тощо) відповідно до вимог законодавства. Перевізники зобов`язані забезпечувати вантажовідправників бланками перевізних документів згідно з правилами здійснення відповідних перевезень. Вантажовідправник і перевізник у разі необхідності здійснення систематичних впродовж певного строку перевезень вантажів можуть укласти довгостроковий договір, за яким перевізник зобов`язується у встановлені строки приймати, а вантажовідправник - подавати до перевезення вантажі у погодженому сторонами обсязі. Залежно від виду транспорту, яким передбачається систематичне перевезення вантажів, укладаються такі довгострокові договори: довгостроковий - на залізничному і морському транспорті, навігаційний - на річковому транспорті (внутрішньому флоті), спеціальний - на повітряному транспорті, річний - на автомобільному транспорті. Порядок укладення довгострокових договорів встановлюється відповідними транспортними кодексами, транспортними статутами або правилами перевезень. Умови перевезення вантажів окремими видами транспорту, а також відповідальність суб`єктів господарювання за цими перевезеннями визначаються транспортними кодексами, транспортними статутами та іншими нормативно-правовими актами. Сторони можуть передбачити в договорі також інші умови перевезення, що не суперечать законодавству, та додаткову відповідальність за неналежне виконання договірних зобов`язань.
Відтак, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення з Відповідача 19737,73 гривень заборгованості обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
У відповідності до пункту 4 частини 2 статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Поняття і види доказів викладені у статті 73 ГПК України, згідно якої доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (ст. 74 ГПК України).
Згідно з ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 статті 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ст. 79 ГПК України).
Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
На підставі вищенаведеного, враховуючи те, що Державною акціонерною холдинговою компанією "Артем" доведено належними та допустимими доказами факти надання Товариству з обмеженою відповідальністю "Євроінформ - Безпека" послуг по перевезенню вантажу на підставі Договору на перевезення вантажів автомобільним транспортом № 15-57378 від 30.03.2015р. та неповної оплати Відповідачем їх вартості, а Відповідачем вказаного не спростовано, вимоги Позивача грунтуються на договорі та законі, і, відповідно, підлягають задоволенню.
На підставі статті 129 ГПК України судові витрати у справі покладаються на Відповідача.
Суд зазначає, що відповідно до частини 5 статті 240 Господарського процесуального кодексу України датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Керуючись статтями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Євроінформ - Безпека"(33028, м. Рівне, вул. С.Петлюри, буд.14, фо.111, код ЄДРПОУ 37244141) на користь Державної акціонерної холдингової компанії "Артем" (04050, м. Київ, вул. Мельникова 2/10, код ЄДРПОУ 14307699) основний борг за Договором на перевезення вантажів автомобільним транспортом № 15-57378 від 30.03.2015р. у сумі 19737 грн. 73 коп. та 1921 грн. 00 коп. судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення через господарський суд, що прийняв рішення або безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано "05" вересня 2019 року.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2019 |
Оприлюднено | 06.09.2019 |
Номер документу | 84038854 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні