Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа № 733/824/19
№ 2/733/379/19
Рішення
Іменем України
"05" вересня 2019 р. м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Овчарика В.М.,
за участю секретаря Ткаченко В.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засідання в залі суду м. Ічня за правилами загального провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
установив:
У липні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи його тим, що після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельні ділянки площею 0,73 га та 2,91 га згідно державних актів на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 та серії № НОМЕР_2 відповідно. Він як спадкоємець за законом першої черги, має право на зазначене майно, але не може оформити на нього свої спадкові права, оскільки пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори з поважних причин, так як в період з 26.11.2007 року по 20.12.2007 року перебував на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні Прилуцької ЦМЛ, томупросив визначити йомудодатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини строком на три місяці.
За клопотанням позивача ухвалою судді від 08 липня 2019 року витребувано від Ічнянської державної нотаріальної контори відомості чи заводилася спадкова справа до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (а.с. 17).
Інших заяв та клопотань від учасників справи не надходило.
Позивач у судове засідання не з`явився, який письмово у позовній заяві просив розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області у судове засідання також не з`явився, який надав заяву про розгляд справи за відсутності та визнання позовних вимог ОСОБА_1 .
Відповідно до положень ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
За відсутності всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що узгоджується з положеннями ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а.с. 6), яка доводилася матір`ю позивачу (а.с. 10, 11).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельні ділянки площею 0,73 га та 2,91 га згідно державних актів на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 та серії № НОМЕР_2 відповідно (а.с. 12, 13).
Відповідно до довідки Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області № 143 від 21.03.2016 року, ОСОБА_2 на день своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 , одна (а.с. 7).
Відповідно до виписного епікризу з амбулаторної картки ОСОБА_1 ,останній у період з 26.11.2007 року по 20.12.2007 року перебував на лікуванні у неврологічному відділенні Прилуцької міської лікарні з діагнозом змішана енцефалопатія ІІ ступеню (а.с. 9).
Як убачається з наданої Ічнянською районною державною нотаріальною конторою інформаційної довідки зі спадкового реєстру № 57333025 від 26 серпня 2019 року, спадкова справа до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заводилася (а.с. 30).
Частиною 1 ст. 1270 ЦК України встановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Поважними для пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов`язані з об"єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення даних дій.
Положеннями ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини, як джерело права.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини по справі „Ілхан проти Туреччини" від 27 червня 2000 року при вирішення питання пропуску строку на вчинення дій має застосовуватись правило встановлення всіх обставин з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично і не має абсолютного характеру.
Аналізуючи зібрані по справі докази суд вважає встановленим, що позивач як спадкоємець за законом першої черги, має право на зазначену вище спадщину, однак може оформити свої права, так як у передбачений законом строк своєчасно не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, так як в період з 26.11.2007 року по 20.12.2007 року перебував на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні Прилуцької ЦМЛ.
Ураховуючи викладене вище, суд вважає, що позивач пропустив строк для подання заяви до нотаріуса з поважних причин, при цьому враховує відсутність інших спадкоємців після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , які б бажали прийняти спадщину, яка доводилася матір`ю позивачу, тому останньому слід встановити додатковий строк для подання ними заяви про прийняття спадщини, визначивши його в три місяці.
Суд встановив також, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а вимоги позивача обгрунтовані на законі.
Оскільки позивач при подачі позову до суду був звільнений від сплати судового збору, так як є учасником бойових дій (а.с. 1), тому він підлягає стягненню з відповідача у дохід держави у розмірі 768,40 грн.
Керуючись статтями 1270, 1272 ЦК України, статтями 2, 4, 12, 13, 76, 81, 89, 141, 200, 247, 259, 263, 264, 265 ЦПК України , суд
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для подання ним до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Стягнути з Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області в дохід держави 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 коп судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач: Рожнівська сільська рада Ічнянського району Чернігівської області, місце розташування: вул. Першотравнева, 8, с. Рожнівка, Ічнянський район, Чернігівська область, ЄДРПОУ 04413259.
Повне судове рішення складено 05 вересня 2019 року.
Головуючий суддя В.М.Овчарик
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2019 |
Оприлюднено | 06.09.2019 |
Номер документу | 84059738 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Овчарик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні