Ухвала
від 06.09.2019 по справі 908/2414/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

06.09.2019 Справа № 908/2414/19

м. Запоріжжя

Суддя Господарського суду Запорізької області Науменко А.О., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Бора Б , ідентифікаційний код юридичної особи 38474081 (02140, м. Київ, вул. Лариси Руденко, буд. 6-А, оф. 718)

до відповідача Приватного малого підприємства фірма Торнадо , ідентифікаційний код юридичної особи 20506724 (69071, м. Запоріжжя, вул. Цитрусова, буд. 5, кв. 32)

про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди,

Без виклику учасників справи .

УСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю «Бора Б» заявлено до господарського суду Запорізької області позов про визнання недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію позивача, інформацію поширену Приватним малим підприємством фірма Торнадо у заяві про корупцію (вхідний номер ДК УкрОборонПром № 10387 від 15.07.2019); зобов`язати Приватне мале підприємство фірма Торнадо спростувати поширену недостовірну інформацію у заяві про корупцію (вхідний номер ДК УкрОборонПром № 10387 від 15.07.2019), шляхом надіслання спростування недостовірної інформації на поштові адреси адресатів заяви про корупцію (вхідний номер ДК УкрОборонПром № 10387 від 15.07.2019) у строк 10 календарних днів; стягнути 20 000,00 грн. моральної шкоди.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.09.2019 справу № 908/2414/19 передано на розгляд судді Науменку А.О.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, встановлено вимоги щодо предмета спору, їх обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 2 ч. 2 ст. 4 Закону не визначено окремо ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви про захист ділової репутації фізичної або юридичної особи. У визначенні такої ставки господарському суду слід виходити з того, що відповідні позовні заяви (з урахуванням положень п.п. 5 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону) мають немайновий характер і повинні оплачуватися судовим збором згідно з п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону, крім позовних заяв про відшкодування моральної шкоди, які належать до заяв майнового характеру і відтак оплачуються названим збором відповідно до п.п 1 п. 2 ст. 4 цього законодавчого акта.

Якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог (абзац другий частини третьої статті 6 Закону України Про судовий збір ).

Відповідно до пп. 2.2 п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами) за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно п. 2.1 п. 2 цієї ж статті за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру належить до сплати - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" станом на 01.01.2019 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць складає 1921,00 грн.

Заявником до матеріалів позовної заяви в якості доказів сплати судового збору надано платіжне доручення № 1491 від 27.08.2019 на суму 1 921,00 грн.

Позивачем в позові заявлено вимоги як майнового характеру (вимога про стягнення 20 000,00 грн. моральної шкоди) так і немайнового характеру: 1) про визнання недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію позивача та 2) спростування недостовірної інформації).

Таким чином, приймаючи до уваги той факт, що позов містить майнову та дві немайнові вимоги, враховуючи норми матеріального та процесуального права, позивач повинен надати суду докази доплати судового збору за заявлені вимоги.

Таким чином, судом встановлено, що дана позовна заява подана без додержання вимог, викладених п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України саме до позовної заяви не долучено документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Крім того, пунктом 1 ч. 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, що подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

При зверненні з позовом ТОВ Бора Б не дотриманні вищезазначені норми, а саме: до матеріалів заяви не надано належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами.

Належним доказом направлення копії заяви з додатком іншим учасникам судового процесу відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (надалі - Правила), є оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), виданий відправникові поштового відправлення.

Відповідно до п. 19 Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.

Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12 травня 2006 № 211 затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, в п. 3.2.1 якого наведено зразок оформлення опису вкладення за формою 107.

Так, за формою 107 відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.

Таким чином, належним доказом направлення сторонам копії заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладення, з зазначенням адреси і найменуванням адресанта, заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви .

На підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем додано оригінали фіскального чеку та опису вкладення від 02.09.2019, які свідчать про направлення позовної заяви з додатками ПМП Фірма Торнадо . При цьому в описі вкладення не зазначено поіменного переліку додатків до позовної заяви.

З урахуванням вищевказаних положень законодавства, надані заявником оригінали фіскального чеку, накладної та опису вкладення у цінний лист від 02.09.2019 не приймаються судом, як належний доказ дотримання порядку надсилання відповідачу позовної заяви та долучених до неї документів згідно ст. 172 ГПК України з огляду на вищевикладене.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Бора Б та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків у термін 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 27.09.2019, включно.

Згідно ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Бора Б про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю Бора Б строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 27.09.2019, включно, шляхом надання суду:

- належних доказів сплати судового збору в установлених законом розмірі та порядку

- оригінали доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з поіменним переліком додатків до цієї позовної заяви;

- оригінали доказів направлення відповідачу заяви про усунення недоліків із доданими документами на виконання даної ухвали суду.

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.

Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).

Копію даної ухвали направити сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 06.09.2019 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвала підписана 06.09.2019.

Суддя А.О. Науменко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення06.09.2019
Оприлюднено09.09.2019
Номер документу84062533
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2414/19

Рішення від 26.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 15.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 08.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 04.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 17.10.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 21.10.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 18.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

Ухвала від 06.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Науменко А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні