ЖОВТОВОДСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

справа №176/1870/19

провадження №1-кс/176/724/19

УХВАЛА

Іменем України

05 вересня 2019 р. Слідчий суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Павловська І.А., за участю секретаря Ніколенко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовті Води в залі суду клопотання слідчого - заступника начальника СВ Жовтоводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області майора поліції Кучугури Євгена Миколайовича про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні № 12019040220000510 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.06.2019 року за правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 309 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання від слідчого - заступника начальника СВ Жовтоводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області майора поліції Кучугури Євгена Миколайовича про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні № 12019040220000510 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.06.2019 року за правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 309 КК України.

Клопотання узгоджено з прокурором Жовтоводської місцевої прокуратури Дніпропетровської області Нальотою Ю.А.

Слідчий клопотання мотивує тим, що 25.06.2019 року до чергової частини Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов рапорт старшого оперуповноваженого СКП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції Виноградова Сергія Михайловича, про те, що в ході проведення оперативно-профілактичних заходів сектором кримінальної поліції Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області отримана інформація, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно вирощує рослини конопель та незаконно зберігає наркотичні засоби.

За даним фактом 26.06.2019 року було внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019040220000510, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.І ст.309 КК України, за фактом незаконного зберігання наркотичних засобів.

Проведення досудового розслідування кримінального провадження №12019040220000510 від 26.06.2019 року доручено заступнику начальника слідчого відділення Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції Кучугурі Євгену Миколайовичу, старшому слідчому СВ Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції Яценко Денису Анатолійовичу, старшому слідчому СВ Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції Лебедеву Руслану Володимировичу.

З метою перевірки інформації за вказаним фактом, оперативним співробітникам Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області надано доручення в порядку ст.40 КПК України.

За результатами виконання доручення встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , дійсно проживає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який за місцем свого проживання вирощує рослини конопель та незаконно зберігає наркотичні засоби, що підтверджується показаннями свідків ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 173686311, яка було сформована 12.07.2019 року за адресою АДРЕСА_1 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомості відсутні.

Згідно довідки Комунального підприємства "Жовтоводське міжміське бюро технічної інвентаризації" надісланої за вихідним №234 від 16.07.2019 року право власності на будинок АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_4 , що підтверджується записом в книзі №29 стор. №181, р№2492. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , постійно проживає за вказаною адресою та є фактичним користувачем території домоволодіння АДРЕСА_1 .

Згідно достовірної оперативної інформації в будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , незаконно вирощує рослини конопель та зберігає наркотичні засоби.

За клопотанням заступника начальника СВ Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції Кучугури Є.М., погодженого з прокурором Жовтоводської місцевої прокуратури Дніпропетровської області молодшим радником юстиції Янюк В.І., слідчим суддею Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області 06.08.2019 винесено ухвалу про надання дозволу на проведення обшуку території домоволодіння та будинку АДРЕСА_1 , належному на праві власності ОСОБА_4 та в якому фактично проживає ОСОБА_1 , з метою відшукання наркотичних засобів, незаконного вирощування рослин конопель, психотропних речовин та інших предметів обіг яких заборонено законом.

В подальшому, 23.08.2019 року в період з 11 год. 41 хв. по 14 год. 21 хв. на території домоволодіння та будинку АДРЕСА_1 , був проведений обшук в результаті чого було виявлено та вилучено вісім рослин схожих на рослини конопель, які було поміщено до восьми окремих білих поліетиленових мішків, горловини, яких було прошито нитками на краї яких наклеєна бирку з підписами учасників. Також під час обшуку було виявлено поліетиленовий пакет з шишечками рослин зовні схожих на шишечки рослини конопель, який було поміщено та запаковано до спеціального пакету № ІНZ4049106 та скляну банку з гілками схожими на рослини коноплі, яку було поміщено та запаковано до спеціального пакету № 7126695.

Враховуючи те, що для визначення того чим являються рослини в кількості вісім штук, речовини рослинного походження в поліетиленовому пакеті та речовини рослинного походження в скляній банці, які було вилучено 23.08.2019 року під час проведення обшуку території домоволодіння та будинку АДРЕСА_1 , потрібні спеціальні знання в області судової хімії, доцільно призначити судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Cлідчий СВ Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області належним чином повідомлений про місце та час розгляду клопотання, у судове засідання не з`явився.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 244 КПК України неприбуття особи, яка повідомлена про місце та час розгляду клопотання, не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Частина 1 ст. 244 КПК України визначила, що у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Згідно ч. 7 ст. 244 КПК України до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.

Приймаючи до уваги те, що слідчим у своєму клопотанні доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, слідчий суддя вважає необхідним клопотання слідчого задовольнити та призначити у кримінальному провадженні № 12019040220000510 судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Керуючись ст.ст. 242, 243, 244 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого- заступника начальника СВ Жовтоводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області майора поліції Кучугури Євгена Миколайовича про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні № 12019040220000510 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.06.2019 року за правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 309 КК України задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження №12019040220000510 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.06.2019 року за правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 309 КК України судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої поставити питання:

- чи являються рослини, поміщені до восьми поліетиленових мішків, які було вилучено 23.08.2019 року при проведенні обшуку території домоволодіння та будинку АДРЕСА_1 , належному на праві власності ОСОБА_4 та в якому фактично проживає та користується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , нарковмісними? Якщо так, то якими саме та яка їх кількість?

- чи являються шишечки рослин зовні схожих на шишечки рослини конопель, який було помішено до спеціального пакету № ІНZ4049106, виявлені та вилучені 23.08.2019 року при проведенні обшуку території домоволодіння та будинку АДРЕСА_1 , інших споруд, сховищ, тощо розташованих на вказаному домоволодінні, належному на праві власності ОСОБА_4 та в якому фактично проживає та користується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом чи прекурсором ? Якщо так, то яким саме та яка їх суха маса (вага)?

- чи являються гілки рослин в скляній банці, які було поміщено та запаковано до спеціального пакету № 7126695, виявлені та вилучені 23.08.2019 року при проведенні обшуку території домоволодіння та будинку АДРЕСА_1 , інших споруд, сховищ, тощо розташованих на вказаному домоволодінні, належному на праві власності ОСОБА_4 та в якому фактично проживає та користується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом чи прекурсором? Якщо так, то яким саме та яка їх суха маса (вага)?

На дослідження експерту направити копію протоколу обшуку від 23.08.2019 року, вісім поліетиленових мішків з рослинами зовні схожими на рослини конопель, шишечки рослин зовні схожих на шишечки рослини конопель, який було поміщено до спеціального пакету № № ІНZ4049106, гілки рослин в скляній банці, які було поміщено та запаковано до спеціального пакету № 7126695, які було вилучено 23.08.2019 року при проведенні обшуку території домоволодіння та будинку АДРЕСА_1 , належному на праві власності ОСОБА_4 та в якому фактично проживає та користується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

Доручити проведення експертизи Дніпропетровському НДЕКЦ МВС України (вул. Короленка, 4 м. Дніпро, 49070, тел. 056-756-56-73, ndekc_dnepr@ukr.net, директор ОСОБА_5 ).

Роз`яснити експерту його права та обов`язки, передбачені ст.69 КПК України і попередити про відповідальність за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову без поважних причин від виконання покладених обов`язків, за ст.ст. 384, 385 КК України.

Зобов`язати судового експерта надати слідчому- заступнику начальника СВ Жовтоводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області майора поліції Кучугурі Євгену Миколайовичу чи іншій особі за його дорученням чи дорученням керівника органу досудового розслідування Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Дозволити експерту відповідно до ст.5 Закону України Про судову експертизу пошкодження або витрачення обєктів у тій мірі, в якій це необхідно для дослідження.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Жовтоводського міського суду І.А.Павловська

Дніпропетровської області

Зареєстровано 08.09.2019
Оприлюднено 08.09.2019
Дата набрання законної сили 05.09.2019

Судовий реєстр по справі 176/1870/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.09.2019 Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області Кримінальне
Ухвала від 05.09.2019 Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону