Справа №463/6913/19
Провадження №3/463/1535/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2019 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Гирич С. В., вивчивши адміністративний матеріал, який надійшов від Національного агентства з питань запобігання корупції (далі Національне агентство) про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
в с т а н о в и в :
до суду поступив протокол складений уповноваженою особою Національного агентства на громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скоєння ним правопорушення, передбаченого статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності на виклики суду не з`явилася.
Вивчивши даний протокол, вважаю, що він складений із порушенням вимог передбачених статтею 256 КУпАП, а тому його розгляд не можливий, а тому його слід повернути органу, який його склав для усунення недоліків виходячи із наступних обставин.
У відповідності до вимог ст. 256 КпАП України визначено вимоги до протоколу про адміністративного правопорушення та порядок його складання.
Так, у відповідності до положень частини 2, 3, 4 КУпАП визначено, що протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Ці положення Закону при складанні даного протоколу не дотримані. Протокол не складався у присутності особи, він не підписаний особою, яка притягується до відповідальності і при складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не роз`яснено його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу і відмітка у протоколі про це відсутня.
Не з`явлення особи до органу, чи посадової особи для складання протоколу про адміністративне правопорушення не можуть бути причиною недотримання цих положень статті 256 КУпАП.
У відповідності до положень п.12-1 статті 12 Закону України Про запобігання корупції Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право не лише складати протоколи про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Національного агентства, а і застосовувати передбачені законом заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, яким може бути адміністративне затримання з метою складання адміністративного протоколу.
Окрім того, з протоколу вбачається, що адресою проживання ОСОБА_1 зазначено АДРЕСА_1 . Судова повістка, яка скерована за вказаною адресою була повернута поштовою службою із відміткою про зазначення не повної адреси. При зверненні до органів ГУДМС отримано відповідь, що дана особа була зареєстрована у АДРЕСА_1 , а знялася із обліку і вибула у м. Київ. З врахуванням того, що адреса особи, яка притягується до відповідальності, встановлена не правильно, другий примірник протоколу йому не вручений, що стверджується даними Укрпошти. Тому складання протоколу також не відповідає п.10 Порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення та внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції.
Відповідно до п.12 Постанови Пленуму ВИЩОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО СУДУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ 17.10.2014 №11 Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення визначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Оскільки протокол складений із порушенням вимог ст.256 КУпАП, тому його слід повернути для до оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, КпАП України, -
п о с т а н о в и в :
адміністративний матеріал, який надійшов від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути цьому органу для належного оформлення.
Суддя: Гирич С. В.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2019 |
Оприлюднено | 09.09.2019 |
Номер документу | 84077567 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Павлів З. С.
Адмінправопорушення
Личаківський районний суд м.Львова
Гирич С. В.