СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/11632/19

Провадження № 1кс/712/6772/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

07 вересня 2019 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Пироженко В.Д., з участю секретаря Жук О.М ., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання винесене в кримінальному провадженні № 12019251010004886 від 04.09.2019 старшим слідчим СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області майором поліції Абаренковою О.Ю. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернулася старший слідчий СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області майор поліції Абаренкова О.Ю. з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що до Черкаського відділу поліції надійшли матеріали від адміністрації ДУ "Черкаський слідчий ізолятор", по вул. Благовісна, 234 в м. Черкаси про те, що 03.09.2019 близько 14 год. 45 хв. під час обшуку продуктової передачі, яку гр. ОСОБА_1 , 1989 р.н., передавав для засудженого ОСОБА_2 , 1982 р.н., працівниками установи в пакеті з цукром виявлено 13 кристалів білого кольору, які можуть належати до наркотичних засобів. В ході ОМП вказані речовини вилучено.

Відомості по даному факту внесені до ЄРДР № 12019251010004886 за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 309 КК України.

Під час огляду місця події 03.09.2019 в приміщенні кімнати прийому передач ДУ "Черкаський слідчий ізолятор №30" за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, вилучено кристали різного розміру, які було поміщено до с/п INZ 1042559 та опечатано.

З метою всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження виникла необхідність у проведенні судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В судове засідання слідчий не з`явилася.

Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, вважає наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити. Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області майора поліції Абаренкової О.Ю. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12019251010004886 від 04.09.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої поставити наступні питання:

-чи є надані на експертизу речовини наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом чи прекурсором?

-яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини. їх аналогу чи прекурсору?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати: копію даної ухвали.

Для дослідження експертам надати: паперовий згорток з кристалами, який було поміщено до с/п INZ 1042559 та опечатано.

Дозволити експертам видозміну об`єкта, об`єднання об`єкта, часткове або повне знищення об`єкта дослідження згідно методики.

В усіх випадках надходження клопотань з Черкаського НДЕКЦ МВС України доручити старшому слідчому СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області майору поліції Абаренковій О.Ю. виконувати клопотання експерта в частині надання додаткових матеріалів, зразків, уточнення кількості наданих на дослідження об`єктів.

Доручити старшому слідчому СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області майору поліції Абаренковій О.Ю. або за дорученням слідчого іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Пироженко В.Д.

Зареєстровано 08.09.2019
Оприлюднено 09.09.2019
Дата набрання законної сили 07.09.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону