ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.004489
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2019 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Братичак Уляна Володимирівна, перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс Кепітал Менеджмент до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
в с т а н о в и л а :
Товариство з обмеженою відповідальністю Сервіс Кепітал Менеджмент звернулося з позовною заявою до Головного управління ДФС у Львівській області, в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0008701403 від 14.06.2019 року.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, всупереч наведеній процесуальній вимозі, позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового збору.
Згідно ч.1 ст.3, ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року №3674-VI, судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання позову до адміністративного суду майнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Разом з тим, статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік передбачено, що з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921,00 гривень.
Тобто, не менше 1921,00 грн. та не більше 19 210,00 грн.
Оскільки оскаржені рішення суб`єкта владних повноважень породжують підстави для зміни майнового стану позивача, такий спір є майнового характеру і судовий збір за подання цього позову слід обчислювати, виходячи з ціни позову, якою, в даному випадку, є сума в розмірі 73 597,19 грн. Відтак, сума судового збору, яка підлягає сплаті, становить 1 921,00 грн.
Окрім того, згідно ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
У позовній заяві позивач зазначив, що ним додано виписку з ЄДР.
Однак, в матеріалах позовної заяви відсутня копія виписки з ЄДР, вказана у позовній заяві відповідно до кількості учасників справи.
Вказаний недолік підтверджуються також актом від 03.09.2019 року, складеним працівниками відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярією) Львівського окружного адміністративного суду, відповідно до якого під час розкриття конверта, надісланого ТзОВ Сервіс Кепітал Менеджмент виявлено такі недоліки: відсутні додатки вказані у позовній заяві, а саме: виписка з ЄДР.
Наведене вище свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1 ст.169 вищевказаного Кодексу, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи виявлені недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити спосіб і строк їх усунення. Роз`яснити позивачу, що у випадку усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
п о с т а н о в и л а :
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сервіс Кепітал Менеджмент до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (вул.Чоловського,2, м.Львів, 79018) в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали:
-оригіналу документа про сплату судового збору (в сумі 1921,00 грн);
-виписки з ЄДР вказаній у позовній заяві відповідно - для суду та відповідача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2019 |
Оприлюднено | 11.09.2019 |
Номер документу | 84098186 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Братичак Уляна Володимирівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Братичак Уляна Володимирівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Братичак Уляна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні