ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"09" вересня 2019 р.м. Одеса № 916/2267/19
Господарський суд Одеської області у складі судді Д`яченко Т.Г., розглянувши зареєстровану 07.08.2019 р. за вх. № ГСОО 2321/19 позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ" (67400, Одеська обл., м. Роздільна, вул. Георгія Кірпи, буд. 128; код ЄДРПОУ 00413340) про зобов`язання вчинити певні дії
Встановив: ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ", у якій просить суд зобов`язати Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ" повідомити ОСОБА_1 вартість його частки, надати обґрунтований розрахунок та копії документів, необхідних для розрахунку не пізніше 10 робочих днів з дня набрання рішенням законної сили. Повідомлення про вартість моєї частки, обґрунтований розрахунок та копії документів, необхідних для розрахунку відправили цінним листом на адресу: АДРЕСА_1 .
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначенні доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Положеннями ч. 2 ст. 164 ГПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України, у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Як встановлено судом, ґрунтуючи заявлені позовні вимоги позивач посилається на факт тощо, що 25.09.2018р. було офіційно зареєстровано вихід ОСОБА_1 із учасників Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ".
Проте, подана позовна заява ОСОБА_1 не містить відповідних документів, які засвічуються вищевказані ґрунтування позивача.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 163 ГПК України визначено, зокрема, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, у поданій позовній заяві позивач не зазначив про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 12.08.2019р. позовну заяву ОСОБА_1 від 07.08.2019р. вх. № ГСОО 2321/19 залишено без руху. Позивачу запропоновано надати до суду усі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; відомості з зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви. Встановлено позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви не пізніше 10 днів з дня отримання даної ухвали суду. Повідомлено ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху від 12.08.2019р. позивачем одержано 20.08.2019р ., про що свідчить відповідна відмітка у повідомленні про вручення поштового відправлення за вх.№37140/19 від 23.08.2019р.
Отже, строк для усунення недоліків позовної заяви, зареєстрованої 07.08.2019 р. за вх. № ГСОО 2321/19, сплинув 30.08.2019р.
Як зазначалось вище, хвалою суду від 12.08.2019р. судом було запропоновано позивачу надати до суду:
- усі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- відомості з зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
20.08.2019р. до господарського суду Одеської області позивачем було подано до суду лист, у якому було зазначено, що на виконання вимог ухвали господарського суду Одеської області від 12 серпня 2019р. по справі №916/22674/19 позивач повідомляє наступне: копія протоколу засідання, на підставі якого позивача було виведено зі складу учасників Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ" йому не надавалась. Оригінал знаходить у Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ".
Оригінал нотаріально завіреної заяви про вихід із Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ", протокол Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ", вимоги, статут Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ" зберігаються у Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ".
Також позивачем було подано клопотання, з посиланням п. ч. 3 ст. 162 ГПК України, про витребування доказів, відповідно до якого позивач просив суд: "витребувати належним чином засвідчену копію протоколу засідання від вересня 2018р., на якому приймалось рішення про вихід ОСОБА_1 зі складу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ" та копія опису документів від реєстратора, на підставі якого реєструвався вихід ОСОБА_1 зі складу СТОВ „РОЗДІЛЬНЯНСЬКЕ".
Як було вже зазначено судом, положеннями ч. 2 ст. 164 ГПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України, у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи , витребування доказів тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 80 ГПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно до ч. 4 ст. 80 ГПК України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до ч. 1 с.т 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Положеннями ч. 2 ст. 81 ГПК України передбачено, що у клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Суд вважає за необхідне зазначити, що клопотання позивача не містить відомомстей з посиланням на відповідні обставини, які в свою чергу такі докази можуть підтвердити, або аргументи, які такі докази можуть спростувати, позивачем взагалі не визначено особу, про витребування доказу у якої він клопоче перед судом.
Також суд зазначає, що клопотання позивача не містить зазначення будь-яких заходів, яких позивачем було вжито задля самостійного отримання витребуваних доказів, не зазначено причин неможливості отримання доказів.
Відповідно до ст. 169 ГПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
На підставі викладеного вище, суд зазначає, що позивачем не виконано процесуальні дії, які встановлено діючим Господарським процесуальним кодексом України в частині надання до суду усіх наявних у позивача доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються зачявлені позовні вимоги ОСОБА_1 , з урахуванням того, що клопотання позивача про витребування доказів було заявлено до суду без додержання вимог, що викладено у ст. 81 ГПК України.
На підставі викладеного, суд зазначає, що станом на 09.09.2019р. доказів усунення недоліків позовної заяви від 07.08.2019 р. за вх. № ГСОО 2321/19 позивачем у встановлений судом строк до суду не надано.
Відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про повернення позовної заяви ОСОБА_1 .
Крім того, суд звертає увагу позивача, що положеннями ч. 8 ст. 174 ГПК України визначено, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ч.4 ст.174, ст.234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву від 07.09.2019 р. за вх. № ГСОО 2321/19 повернути ОСОБА_1 .
Додаток: позовна заява з додатками загалом на 31-му арк.
Ухвала набрала чинності 09.09.2019р. та може бути оскаржена в встановленому законом порядку протягом 10 днів з дня набрання чинності.
Копію ухвали суду та позовну заяву з додатками направити на адресу ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 .
Суддя Т.Г. Д`яченко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2019 |
Оприлюднено | 10.09.2019 |
Номер документу | 84123875 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Д'яченко Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні